Оцена Теме:
  • 17 Гласов(а) - 4.41 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мисија Халјард - дискусија

Mene je sramota ovoga od danas. Razmišljam šta da uradim, da moju svest smirim. Da odem ujutru u crkvu i zapalim sveću za sve četnike na koje je pljunuo izrod. Pljunuo jer ih nije spomenuo.. Da odem na Ravnu goru i ponovo se poklonim mestu sa kog u heroje odoše časni borci kraljeve otadžbine, ili da više nikada ne slušam šta bagra neokomunistička priča na tv.

Nemam pristup ćirilici, zato grešim sa pismom...
Одговори

Ово је преумљавање историјског догађаја и самим тим покушај историјског фалсификата. У овом историјском догађају важнија је личност Драже Михаиловића, чак и од америчких авијатичара.
Зато се овом "силовању историје" треба супротставити свим средствима.
Одговори

Значи четири форумаша била данас...

Бенито, нису Американци сређивали простор, све је акција Владе. Чак су пре који месец самоиницијативно проширили пројекат, направили већи меморијал плус додали и писту.
Мени је додавање писте бесмислено из више разлога. Прво што су у близини већи и добро уређени аеродром у Прељини. А друго што је равнањем брда промењен историјски изглед пољане. Пре је било тако да си могао да видиш само пола поља, због закривљеног врха. Сад изгледа као да је ту писта одувек, чиме се стиче другачија перспектива.
Идеја да је меморијал у облику авиона Дакоте је добра, једино што се то са земље никако не може наслутити. Можда да су додали неки реп и закрилца.

Иначе у односу на претходне догађаје приметан је скоро потпун изостанак мештана. А мислим да није само до короне, више до протокола.

Иначе мени је разумљиво да је помињање четника за америчког амбасадора врућ кромпир и због историјских разлога и због садашње ситуације.
Као и да и Вучић има неке своје разлоге, повлађивање Американцима, старије бираче итд.
Али ми не иде у главу да дођу на прославу у Прањане, па онда прескоче да помену четнике Јок
Одговори

(26-09-2020, 08:41 PM)Бенито Пише:  Ово је преумљавање историјског догађаја и самим тим покушај историјског фалсификата. У овом историјском догађају важнија је личност Драже Михаиловића, чак и од америчких авијатичара.
Зато се овом "силовању историје" треба супротставити свим средствима.

Потписујем. Најгоре од свега ово је иницијатива оног Амера коју је платила држава Србија.

(26-09-2020, 08:43 PM)ватхра Пише:  Значи четири форумаша била данас...

Бенито, нису Американци сређивали простор, све је акција Владе. Чак су пре који месец самоиницијативно проширили пројекат, направили већи меморијал плус додали и писту.
Мени је додавање писте бесмислено из више разлога. Прво што су у близини већи и добро уређени аеродром у Прељини. А друго што је равнањем брда промењен историјски изглед пољане. Пре је било тако да си могао да видиш само пола поља, због закривљеног врха. Сад изгледа као да је ту писта одувек, чиме се стиче другачија перспектива.
Идеја да је меморијал у облику авиона Дакоте је добра, једино што се то са земље никако не може наслутити. Можда да су додали неки реп и закрилца.

Иначе у односу на претходне догађаје приметан је скоро потпун изостанак мештана. А мислим да није само до короне, више до протокола.

Иначе мени је разумљиво да је помињање четника за америчког амбасадора врућ кромпир и због историјских разлога и због садашње ситуације.
Као и да и Вучић има неке своје разлоге, повлађивање Американцима, старије бираче итд.
Али ми не иде у главу да дођу на прославу у Прањане, па онда прескоче да помену четнике Јок
Морам да се сложим са тобом, иако си комуниста. Blush Писта је бесмислица, нарочито ова без траве, брдо огољено, уништен аутентични амбијент.

Иде Џиџа кроз планине
гони српске душманине,
издајице Русе, Немце,
крџалије љотићевце.
Одговори

Каква прилика да му се уручи књига Сура слобода.
Одговори

Колико сам схватио није се могло до њега ни прићи, камоли му нешто дати.
Одговори

Феликс, па нићи ће трава убрзо, то је најмањи проблем. Да нису радили све у задњи час могла је и сад да буде.
Одговори

(26-09-2020, 06:10 PM)Бенито Пише:  Био сам данас у Прањанима. Били смо блокирани да приђемо Галовића пољу док год није узлетео хеликоптер.
Сад сам погледао извештаје са тог њиховог скупа. Могу само прокоментарисати: Свака част Американцима на ванредном уређењу тог простора.
Све друго је прворазредни скандал!!!!
Причати о Титовим комунистима на месту одакле је извршена евакуација америчких авијатичара, која је припремљена и обављена ИСКЉУЧИВО ЗАХВАЉУЈУЋИ Југословенској војсци под командом ђенерала Драже Михаиловића, непревазиђен је безобразлук.
То могу да смисле само они који су изигравали пионирске предводнике као напредни омладинци, и тиме се кандидовали да буду денунцијанти службе државне безбедности. На жалост, те особе су данас на власти.
Они су креатори бајке о српском сељаку који ничим изазван спасава неке људе са другог континента, чији језик не разумеју, нити знају зашто су они ту дошли.
Сва та бајковита сага измишљена је да би се заборавили припадници ЈВ под командом Драже Михаиловића, који су осмислили, организовали и спровели спасавање америчких авијатичара на подручју читаве Краљевине Југославије, а том приликом је много четника и положило свој живот бранећи америчке авијатичаре од Немаца и њихових слугу.
Посебан скандал је појава извесној Јанковића, "изасланика села Прањани", који је Вучићу "уручио плац на територији Прањана". Та потреба несрећног председника Србије да му се сви диве, превазилази све мере,а да не говоримо о кршењу уставних овлашћења и законских параметара поводом питања пријема поклона које сме прихватити лице које се налази на месту председника Србије.
Вучић је, дакле, по ко зна који пут, понизио Србију и отворено је у очи слагао.

Не знам да ли сам само ја приметио, али изгледа да Маји Гојковић није било пријатно.
Одговори

(26-09-2020, 10:33 PM)ватхра Пише:  Феликс, па нићи ће трава убрзо, то је најмањи проблем. Да нису радили све у задњи час могла је и сад да буде.
да ли је ико видео финални план? да ли је трава уопште предвиђена или ће то тако остати или чак асфалтриати?

Бенито, јел стварно споменуо и Тита?

Иде Џиџа кроз планине
гони српске душманине,
издајице Русе, Немце,
крџалије љотићевце.
Одговори

Није споменуо Тита, колико сам ја чуо.
Одговори

(26-09-2020, 10:51 PM)ОРЈУНА Пише:  Није споменуо Тита, колико сам ја чуо.
Ма, где да помиње конкуренцију. Smile
Одговори

(26-09-2020, 10:24 PM)Мића Адмирал Пише:  Каква прилика да му се уручи књига Сура слобода.
Smile
Одговори

Како их није срамота да ни не помену "то" име?
Одговори

(26-09-2020, 11:02 PM)Бенито Пише:  
(26-09-2020, 10:51 PM)ОРЈУНА Пише:  Није споменуо Тита, колико сам ја чуо.
Ма, где да помиње конкуренцију. Smile

КидањеКидањеКидање
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 5 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним