Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Има ли цела година како си са одабранима?
Одговори

(22-01-2018, 09:17 PM)Бенито Пише:  Има ли цела година како си са одабранима?

Е ово си морао погодити.

Квиз сутра слави први рођендан. Ја сам нешто старији од њега. Јок

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Нисам ни обратио пажњу. Да ли је могуће да је прошло годину дана?
Одговори

(22-01-2018, 09:22 PM)Бенито Пише:  Нисам ни обратио пажњу. Да ли је могуће да је прошло годину дана?

Пребаци на прву страну па види.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ајде онда да частим за рођендан једно ексклузивније питање:
У тренутку док је Гаврило Принцип испаљивао најчувеније хице из пиштоља у 20 веку, на Видовдан 1914. године, један од оснивача Младе Босне седео је у Минхену и водио јако важан разговор.
Ајде да не питам о чему су разговарали.
Довољно је да одговорите:
Ко су биле ове две важне историјске личности?
Одговори

Гаћиновић?
Одговори

Не.
Одговори

Димитрије Митриновић је био тај Србин. Са ким се сусрео и разговарао тог чувеног Видовдана?
Одговори

Хјустон Чемберлен. А тад се сусретао и са Василијем Кандијским.

Читао сам сад "Политичке идеје...." и ту нашао податак.
Одговори

Тако је. Кандински га је упознао са Хјустоном Стјуартом Чемберленом, писцем и политичким филозофом, чија је књига " Основи 20 века" била Библија за Гебелса и Хитлера. Иначе, ради се о књизи која је у примарни круг политичког деловања западних нација ставила расу уместо нације. У оквиру беле расе, која је доминанта по Чемберлену, постоје две групе : Аријевци и Јевреји. Аријевци су ред, рад и дисциплина, све најпозитивније, а Јевреји су трговина, превара и удвориштво, дакле све најгоре. Та књига је, заправо, била основа антисемитизма, и самим тим почетак идеологије националсоцијализма.
Ето, са таквим ликом је Митриновић седео док је Принцип пуцао у главног представника аустријског империјалног национализма.
Ајде, Романе, даље.
Одговори

1. Ко је, након убиства краља 1934, изјавио да је изгубио свако поштовање према Фрацузима? Врло важна личност.
2. Један од најобразованијих комуниста Европе Сима Марковић је пред Велики рат докторирао пред комисијом у којој су била 2 Србина, који су међу најзначајнијим личностима наше историје. Ко су они били?
Одговори

1. Свети Николај Жички и Охридски
2. Мика Алас и Милутин Миланковић
Одговори

1. Не, није Србин. Рекао је парафразирам: Када сам видио снимак убиства, тај хаос и расуло, изгубио сам и оно мало поштовања према Французима.
2. Тачно. Био је Лењинов пријатељ.
Одговори

1. Јал Стаљин, јал Черчил?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 4 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним