Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Ма, тачно си одговорио. Него није он био Александар, него Александер.
Терај даље....
Одговори

Који ауто је имао Дража? Smile
Одговори

Форд модел Т.
Одговори

Који страни књижевник је предвидео да ће доћи до стварања Југославије? Истом је подигнут споменик у БГ-у.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(07-10-2018, 07:59 PM)Бенито Пише:  Форд модел Т.
Није.
Одговори

Јел беше Шевролет?
Одговори

Јесте ''шевролет''. Црни.
Одговори

(07-10-2018, 08:05 PM)Перун Пише:  Који страни књижевник је предвидео да ће доћи до стварања Југославије? Истом је подигнут споменик у БГ-у.

?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Езоп? КидањеКидањеКидање
Одговори

(08-10-2018, 06:49 PM)Бенито Пише:  Езоп? КидањеКидањеКидање

Јок

Карађорђев парк.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Алфонс де Ламартин, први путописи Србије једног француског књижевника. Велики заљубљеник у Србију и Србе.
Одговори

(08-10-2018, 08:27 PM)Бенито Пише:  Алфонс де Ламартин, први путописи Србије једног француског књижевника. Велики заљубљеник у Србију и Србе.

Тако је.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Сви ових дана помињу 5. октобар 2.000...
Али 5. октобра 1991. први пут је дошао у Србију престолонаследник Александар Карађорђевић.
Ко је био главни домаћин и организатор овог дочека?
Тада потпуно непозната личност, касније итекако позната.

Друго. Пре тачно 40 година, дакле 1978, премијерно је изведена драма ''Солунци говоре'' Антонија Ђурића. Он је одмах ухапшен и одлежао је једну ноћ у Падинској скели. После је било свашта нешто.
Углавном питање гласи: Који су све будући ''антикомунисти'' и опозициони лидери тада подржали забрану драме и хапшење аутора? Ако можете наћи ''Експрес политику'' из тога доба, тамо ћете најлакше наћи одговоре.
Одговори

Политичари који су подржали хапшење: Драгољуб Мићуновић, Зоран Ђинђић, Весна Пешић, Вук Драшковић итд.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 40 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним