Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Да. Помиње ли то? Не сећам се тачно пошто сам давно читао.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Можда, нисам сигуран. Негде сам прочитао.
Одговори

Убијен је српски полицајац. Терористичка група се оглашава једним саопштењем у коме признаје да је убила полицајца и запретила војсци и полицији да се повуку са тог терена. Саопштење завршавају речима: "Доле окупатори и издајници! Слобода народу!".

Кад се десио овај догађај? Десио се у скорој прошлости, а свака сличност са 1941. годином је случајна Smile
Одговори

1998.године, Дреница.
Народно- Ослободилачка војска Косове.
Одговори

Да, ради се о ОВК. Само што се ово десило 1994. године. Те године, терористи су убили инспектора у Глоговцу и издали су то саопштење које им је било прво. У том првом саопштењу, терористи су позвали нашу војску и полицију да напусте Космет уз оне пароле.

То је рекао генерал Павковић у интервјуу за Балкан инфо. Погледати следећи линк од 05:00

https://www.youtube.com/watch?v=dTVFjLg2Zj4
Одговори

http://digitalizovanaizdanja.sluzbenenov...c5e4f1254c
Па ови су мислили да Хрватима и Словенцима Видовдан исто значи што и Србима.
Одговори

Наведите најпознатији случај из периода Првог светског рата где су двојица некадашњих школских другова водили велике војне формације један против другога?
Одговори

(04-05-2019, 10:14 PM)Бенито Пише:  Наведите најпознатији случај из периода Првог светског рата где су двојица некадашњих школских другова водили велике војне формације један против другога?
Звонко Вучковић и онај његов друг?
Одговори

???
Првог!!!!
Одговори

(04-05-2019, 10:46 PM)Бенито Пише:  ???
Првог!!!!

Blush
Одговори

Где је сахрањен деспот Ђурађ?
Одговори

(05-05-2019, 12:18 AM)Милослав Самарџић Пише:  Где је сахрањен деспот Ђурађ?

Колико ми је познато, није пронађен његов гроб. Наводи се неколико мјеста са претпоставкаама, а новији историчари наводе смедеревски град.
Одговори

(04-05-2019, 10:14 PM)Бенито Пише:  Наведите најпознатији случај из периода Првог светског рата где су двојица некадашњих школских другова водили велике војне формације један против другога?

Ђенерал Павле Јуришић Штурм vs фелдмаршал Аугуст фон Макензен
Одговори

Тако је, мајсторе! Ћерај даље.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 35 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним