Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Да, први филм је "Валтер брани Сарајево" у којем се појављује Кустурица. А последњи у којем се појављује јесте "Балканска међа".

Да будем искрен, одговор на ово питање сам потражио на ИМДБ-у Smile
Одговори

(15-05-2019, 09:32 PM)Милослав Самарџић Пише:  Не. У Ужицу.

Који је први, а који за сада последњи филм у коме је глумио Емир Кустурица?

Ко ју је спасао?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(14-05-2019, 09:47 PM)Перун Пише:  Официр отац, официр син(ови) који су страдали као четници у ДСР. Набројте пар примера.

Самарџић и Поручник морају набројати бар по један пример.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Хваташ ме овако напамет. Има доста случајева где су страдали и отац и син: Дража и Војислав, Милан, Никола и Милан Калабић, па Радомир Цветић и његов отац, има и по Црној Гори и Босни и тако даље и тако даље...
Сад ко је био официр, а ко није , то је друго питање.
Него ти си, изгледа, нешто открио , па зезаш мало сенилне и старе људе? Smile
Одговори

(14-05-2019, 09:47 PM)Перун Пише:  Официр отац, официр син(ови) који су страдали као четници у ДСР. Набројте пар примера.


Милорад Поповић и његов отац Марко.
Одговори

(16-05-2019, 01:14 AM)ХраброСрце Пише:  
(14-05-2019, 09:47 PM)Перун Пише:  Официр отац, официр син(ови) који су страдали као четници у ДСР. Набројте пар примера.


Милорад Поповић и његов отац Марко.

Одлично, њих сам се и ја сетио.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(15-05-2019, 09:58 PM)Mitic Пише:  Да, први филм је "Валтер брани Сарајево" у којем се појављује Кустурица. А последњи у којем се појављује јесте "Балканска међа".

Да будем искрен, одговор на ово питање сам потражио на ИМДБ-у Smile

Тачно.

Ког нашег спортисту бизнисмени, програмери, берзански махери и остали са Вол Стрита помињу као узор/пример/пословицу?
Судећи према ТВ серији Милијарде, иначе врхунска.
Одговори

(16-05-2019, 12:01 PM)Милослав Самарџић Пише:  Ког нашег спортисту бизнисмени, програмери, берзански махери и остали са Вол Стрита помињу као узор/пример/пословицу?
Судећи према ТВ серији Милијарде, иначе врхунска.

Серију нисам пратио,па ћу само да покушам. Да није одговор Ден Тана?
Одговори

Није. Саша Ђорђевић. У смислу учинити нешто као Ђорђевић Хувентуду.
Одговори

(16-05-2019, 08:40 PM)Милослав Самарџић Пише:  Није. Саша Ђорђевић. У смислу учинити нешто као Ђорђевић Хувентуду.

Ја прочитах "Ког нашег бизнисмена..." Rolleyes
Одговори

Од 1739. године када су Османлије дефинитивно протерани јужно од Саве и Дунава, Аустрија и касније Немачка, дакле Германи , имају највише пловила на Дунаву и апсолутно владају том реком у највећем делу њеног тока.
Осим у само једном историјском периоду.
Када?
Одговори

Можда после Првог светског рата, тј. у међуратном периоду до 1941. године
Одговори

ЗамислиSmile
Ово и дете зна да одговори, али сам питао због оних који ни до тог нивоа још нису дошли.
Цепај даље, Митићу.
Одговори

Може овако питање:

Где су били инсталирани први прислушни уређаји који су 1948. године стигли у Титову Југославију?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 24 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним