Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Браво, тачан одговор. После овог "успешног" рада послали га у Црну Гору.
Одговори

По ком нашем великану је Михаило Олћан добио име?
Одговори

(24-03-2020, 12:25 PM)Mitic Пише:  По ком нашем великану је Михаило Олћан добио име?

Пупину?
Одговори

(24-03-2020, 11:42 AM)Александар Динчић Пише:  
(24-03-2020, 12:09 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(23-03-2020, 10:44 PM)Александар Динчић Пише:  Када смо код опште пометње око вируса, заштитних маски и сл... Kоја наша предратна државна фабрика је производила заштитне гас-маске? Ради се о периоду Краљевине Југославије.

Крушевац...

Браво! Фабрика Равњак.
Како се данас зове та фабрика?
Одговори

Да, по Пупину. Олћан је добио име по Пупину, јер је Пупин био Олћанов ујак.

Не знам колико је то тачно, видео сам на неким порталима који су за Љотића, а има и тога овде

https://www.zanimljivaistorija.com/2017/...ilo-olcan/
Одговори

Којој истакнутој особи из Равногорског покрета је Олћан хтио да помогне, да је са тадашњег радног мјеста пребаци у министарство, наравно, не знавши чиме се та особа заиста у том тренутку бави??
Одговори

Неког лекара?
Одговори

(24-03-2020, 11:40 PM)Бенито Пише:  Неког лекара?

Не, ако си одговарао на моје питање. У питању је просвјетни радник.
Одговори

Очигледно је неко од професора универзитета у Београду, који је радио за Дражу. Пошто их има на десетине, ајде да не погађамо.
Одговори Брејв.
Одговори

(24-03-2020, 01:24 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(24-03-2020, 11:42 AM)Александар Динчић Пише:  
(24-03-2020, 12:09 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(23-03-2020, 10:44 PM)Александар Динчић Пише:  Када смо код опште пометње око вируса, заштитних маски и сл... Kоја наша предратна државна фабрика је производила заштитне гас-маске? Ради се о периоду Краљевине Југославије.

Крушевац...

Браво! Фабрика Равњак.
Како се данас зове та фабрика?

Да није "14 октобар" у Крушевцу?
Одговори

Колико година је пуковник Славољуб Врањешевић робијао у комунистичком казамату?
Одговори

(25-03-2020, 11:20 AM)Бенито Пише:  Очигледно је неко од професора универзитета у Београду, који је радио за Дражу. Пошто их има на десетине, ајде да не погађамо.
Одговори Брејв.

Милка Баковић. Упознала га у Чачку. А она истовремено растурала летке против љотићеваца. Јок

(25-03-2020, 02:43 PM)Вукашин Петковић Пише:  Колико година је пуковник Славољуб Врањешевић робијао у комунистичком казамату?

20+. У два наврата, био је осуђен на 20, па можда пуштен мало раније, а онда други пут кад је примио пошиљку од сабораца из иностранства. Колико знам, умро је у казамату.
Одговори

Нисам ни ја знао све податке, зато сам и поставио питање. Хвала Брејв.
Одговори

Зна ли се када је умро уопште?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 7 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним