Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Надам се да ће ускоро ново издање. "Прометеј" је ваљда радио последње пре неколико година.

Него, ево једно лакше питање. Који од пет чувених зетова капетан Мише Анастасијевића је скончао свој живот као затвореник?
Одговори

(28-03-2020, 03:29 PM)Бенито Пише:  
(28-03-2020, 12:22 PM)Бенито Пише:  Али, још неко, врло важан из тадашњег живота Краљевине Србије, био је у сродству са Аписом.
Ко?
Карађорђевићи, веровали или не.

Како?
Одговори

(28-03-2020, 04:22 PM)Бенито Пише:  Да, сигурно преко Ненадовића.
Милан Живановић, сестрић Аписов, који је после деценија истраживања написао књигу о Апису, износи овај податак.
Одговори

(28-03-2020, 04:47 PM)Краљ ће се вратити Пише:  Надам се да ће ускоро ново издање. "Прометеј" је ваљда радио последње пре неколико година.

Него, ево једно лакше питање. Који од пет чувених зетова капетан Мише Анастасијевића је скончао свој живот као затвореник?

Можда Ђорђе А. Карађорђевић
Одговори

(28-03-2020, 06:06 PM)Mitic Пише:  
(28-03-2020, 04:47 PM)Краљ ће се вратити Пише:  Надам се да ће ускоро ново издање. "Прометеј" је ваљда радио последње пре неколико година.

Него, ево једно лакше питање. Који од пет чувених зетова капетан Мише Анастасијевића је скончао свој живот као затвореник?

Можда Ђорђе А. Карађорђевић

Не не. Догађаји су га мало скрајнули али је својевремено био крупна зверка у Кнежевини.
Одговори

Аха. Знам отприлике који су зетови Мише Анастасијевића, па нисам мислио да их набрајам.

Ај да пробам, да није онда Петар Чарнојевић или можда синовац Илије Гарашанина (заборавих му име).
Одговори

(28-03-2020, 08:22 PM)Mitic Пише:  Аха. Знам отприлике који су зетови Мише Анастасијевића, па нисам мислио да их набрајам.

Ај да пробам, да није онда Петар Чарнојевић или можда синовац Илије Гарашанина (заборавих му име).

Нису њих двојица.

За појединости око дотичног можда никада не бих ни сазнао али сам боравећи на једној слави код рођака пре 15 година видео један његов портрет из 1850-их. На крају се испоставило да је он један од двојице браће који се преселио у Београд и био судија Касације (и још шта у Кнежевини Кез ), док је његов брат остао у селу и сада његови потомци држе тај портрет као једино што је остало као сећање на њега у породици.

За његове потомке (ако их је имао) ни не знају више.
Одговори

Из које земље је потекао грип познат као ''шпанска грозница''?
Одговори

(28-03-2020, 08:32 PM)Милослав Самарџић Пише:  Из које земље је потекао грип познат као ''шпанска грозница''?

Сједињене Америчке Државе?
Одговори

(28-03-2020, 08:34 PM)Краљ ће се вратити Пише:  
(28-03-2020, 08:32 PM)Милослав Самарџић Пише:  Из које земље је потекао грип познат као ''шпанска грозница''?

Сједињене Америчке Државе?

Не.
Одговори

(28-03-2020, 08:32 PM)Милослав Самарџић Пише:  Из које земље је потекао грип познат као ''шпанска грозница''?

Китај, као и овај садашњи Јок
.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(28-03-2020, 08:30 PM)Краљ ће се вратити Пише:  
(28-03-2020, 08:22 PM)Mitic Пише:  Аха. Знам отприлике који су зетови Мише Анастасијевића, па нисам мислио да их набрајам.

Ај да пробам, да није онда Петар Чарнојевић или можда синовац Илије Гарашанина (заборавих му име).

Нису њих двојица.

За појединости око дотичног можда никада не бих ни сазнао али сам боравећи на једној слави код рођака пре 15 година видео један његов портрет из 1850-их. На крају се испоставило да је он један од двојице браће који се преселио у Београд и био судија Касације (и још шта у Кнежевини Кез ), док је његов брат остао у селу и сада његови потомци држе тај портрет као једино што је остало као сећање на њега у породици.

За његове потомке (ако их је имао) ни не знају више.
Све нам исприча, само не рече ко је у питању. Smile
Одговори

(28-03-2020, 08:30 PM)Краљ ће се вратити Пише:  
(28-03-2020, 08:22 PM)Mitic Пише:  Аха. Знам отприлике који су зетови Мише Анастасијевића, па нисам мислио да их набрајам.

Ај да пробам, да није онда Петар Чарнојевић или можда синовац Илије Гарашанина (заборавих му име).

Нису њих двојица.

За појединости око дотичног можда никада не бих ни сазнао али сам боравећи на једној слави код рођака пре 15 година видео један његов портрет из 1850-их. На крају се испоставило да је он један од двојице браће који се преселио у Београд и био судија Касације (и још шта у Кнежевини Кез ), док је његов брат остао у селу и сада његови потомци држе тај портрет као једино што је остало као сећање на њега у породици.

За његове потомке (ако их је имао) ни не знају више.


Требало би да је онда Радован Дамјановић
Одговори

(28-03-2020, 10:16 PM)Шумадинац Пише:  
(28-03-2020, 08:32 PM)Милослав Самарџић Пише:  Из које земље је потекао грип познат као ''шпанска грозница''?

Китај, као и овај садашњи Јок
.

Тако је!
А зашто се звала ''шпанска''?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 37 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним