Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Изгледа није, а и био је југословенски држављанин.
Одговори

Били смо писали о Феришу. Лин Фериш је био олимпијац у рагбију. Био је члан америчког олимпијског тима у рагбију 1924. године. Освојили су титулу.

Има нешто о томе у његовој биографији

http://archives.datapages.com/data/bull_...s/1783.htm

И Динчић није поставио нити одговарао на питање о лавовима коју лутају Србијом у средњем веку
Одговори

(29-08-2020, 07:55 AM)пек. Пише:  Шта је ово два дана се нико не јавља да поставим ја питање: ко је пре Макарија Соколовића покушао да обнови пећку патријаршију?
Није ваљда да не знате смедеревски митрополит Павле.

(29-08-2020, 07:55 AM)пек. Пише:  Шта је ово два дана се нико не јавља да поставим ја питање: ко је пре Макарија Соколовића покушао да обнови пећку патријаршију?
Није ваљда да не знате смедеревски митрополит Павле око 1530.
Одговори

(30-08-2020, 12:18 AM)Mitic Пише:  Били смо писали о Феришу. Лин Фериш је био олимпијац у рагбију. Био је члан америчког олимпијског тима у рагбију 1924. године. Освојили су титулу.

Има нешто о томе у његовој биографији

http://archives.datapages.com/data/bull_...s/1783.htm

И Динчић није поставио нити одговарао на питање о лавовима коју лутају Србијом у средњем веку
И Џорџ Мусулин је био рагбиста.
Одговори

Мусулин је био рагбиста, а Ник Лалић профи кошаркаш, али нису стигли до олимпијско нивоа.
Одговори

(29-08-2020, 10:04 PM)ватхра Пише:  И Динчићу, шта су ти лавови ловили по огромним пољима средњевековне Србије? Бизоне, зебре?

Ево једно питање:
Навести макар три страна официра који су били у Југославији у Другом светском рату, а који су учествовали на Олимпијским играма.

(ја сам нашао тројицу, можда их има и више)

Па ја први пут сада чујем да смо ми имали лавове у средњевековној Србији.
Одговори

У једном граду у Србији постоји улица која носи назив по истакнутом партизанском прваку из тог краја, али који је, заправо, био високи четнички командант. И као такав je настрадао у рату. Подаци које је Субнор својевремено добио, уз потврду УДБ-е, очигледно су били „фризирани“. Што ће рећи, да и УДБ-а може некада да погреши.
О ком команданту се ради и који је наш град у питању?
Одговори

(30-08-2020, 08:09 PM)Александар Динчић Пише:  
(29-08-2020, 10:04 PM)ватхра Пише:  И Динчићу, шта су ти лавови ловили по огромним пољима средњевековне Србије? Бизоне, зебре?

Ево једно питање:
Навести макар три страна официра који су били у Југославији у Другом светском рату, а који су учествовали на Олимпијским играма.

(ја сам нашао тројицу, можда их има и више)

Па ја први пут сада чујем да смо ми имали лавове у средњевековној Србији.

Mislim da se ne radi o pravim lavovima nego o ratnim psima koje su tako samo nazivali , to su bili nešto kao što su danas Šar planinci , oni su nekad čuvali cela sela ne samo ovce, pa su ih tako vodili i u borbe, ima toga i u starom Rimu ...
Одговори

Следећи Олимпијац је био Пирцио Бироли. Сребро у екипном мачевању 1908.

Трећи за ког сам нашао је био у акцији на Вишеграду.
Одговори

(30-08-2020, 10:22 PM)ватхра Пише:  Следећи Олимпијац је био Пирцио Бироли. Сребро у екипном мачевању 1908.

Трећи за ког сам нашао је био у акцији на Вишеграду.

Можда Сајц или Арчи Џек?
Одговори

Арчи Џек, учествовао на модерном петобоју у Берлину 1936, није постигао успех као претходна двојица - али важно је учествовати.
Одговори

(30-08-2020, 09:21 PM)Александар Динчић Пише:  У једном граду у Србији постоји улица која носи назив по истакнутом партизанском прваку из тог краја, али који је, заправо, био високи четнички командант. И као такав je настрадао у рату. Подаци које је Субнор својевремено добио, уз потврду УДБ-е, очигледно су били „фризирани“. Што ће рећи, да и УДБ-а може некада да погреши.
О ком команданту се ради и који је наш град у питању?

Тика Коларевић, Краљево?
Одговори

(29-08-2020, 10:04 PM)ватхра Пише:  И Динчићу, шта су ти лавови ловили по огромним пољима средњевековне Србије? Бизоне, зебре?

Овај коментар је толико шизофрен да се сироти стари Фројд преврће у гробу. Smile
Нисам психијатар, али могу да погледам. Smile
Као прво - није Динчић.
Као друго - није средњовековна Србија.
Као треће, али не и најмање битно - лавови су ловили мулце. И све су их уловили. Само си се ти некако извукао. Smile

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(26-08-2020, 09:20 PM)Mitic Пише:  Док не одговори Влад Алекш на своје питање, ево још једног питања у вези са Живком Топаловићем


Који је био последњи војни задатак који је имао Живко Топаловић на крају Првог светског рата?

Као резервни официр у више махова одликован за храброст. Последњи војни задатак био му је додељен новембра 1918. године, када је командовао возом којим је допутовала из Загреба у Београд делегација Народног вијећа, да са Владом Србије уговори проглашење заједничке државе Срба, Хрвата и Словенаца.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 6 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним