Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Била је међу првима која је писала о националсоцијализму и прогону Јевреја. Честитам госпођице, ушли сте у пакао - дочекана је овим речима!!! О себи је увек причала у трећем лицу једнине

Остао сам војник убеђен да народ треба да да реч на крају. Убеђен сам да сам био на правом путу. - Генерал Дража Михаиловић
Одговори

(12-12-2021, 09:15 PM)sagus Пише:  Била је међу првима која је писала о националсоцијализму и прогону Јевреја. Честитам госпођице, ушли сте у пакао - дочекана је овим речима!!! О себи је увек причала у трећем лицу једнине

Ксенија Атанасијевић.
Одговори

(14-12-2021, 09:28 AM)Mitic Пише:  
(12-12-2021, 09:15 PM)sagus Пише:  Била је међу првима која је писала о националсоцијализму и прогону Јевреја. Честитам госпођице, ушли сте у пакао - дочекана је овим речима!!! О себи је увек причала у трећем лицу једнине

Ксенија Атанасијевић.

Тачно

Остао сам војник убеђен да народ треба да да реч на крају. Убеђен сам да сам био на правом путу. - Генерал Дража Михаиловић
Одговори

Ко је био Дражин најпоузданији обавештајац из Београда? Коме је највише веровао?
Одговори

(15-12-2021, 08:07 PM)Милослав Самарџић Пише:  Ко је био Дражин најпоузданији обавештајац из Београда? Коме је највише веровао?

Иво Андрић? Smile

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(15-12-2021, 08:07 PM)Милослав Самарџић Пише:  Ко је био Дражин најпоузданији обавештајац из Београда? Коме је највише веровао?

Можда капетан Михаило Вемић?

Ово сам видео код Бојана Димитријевића и Радета Ристановића.
Одговори

Нешто смо смањили динамику квиза. Да нас није омео омикрон сој? Smile
Ево нешто да нас подигне из нокдауна.

Један наш човек је другом нашем човеку испричао бајку "Чардак ни на небу ни на земљи". Због тога ми већ јако дуго можемо да читамо ову бајку.
Ко је диктирао, а ко је записао поменуту бајку?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(17-12-2021, 11:58 AM)Vlad Alekš Пише:  Нешто смо смањили динамику квиза. Да нас није омео омикрон сој? Smile
Ево нешто да нас подигне из нокдауна.

Један наш човек је другом нашем човеку испричао бајку "Чардак ни на небу ни на земљи". Због тога ми већ јако дуго можемо да читамо ову бајку.
Ко је диктирао, а ко је записао поменуту бајку?

Вук Караџић је записао, али не знам ко му је диктирао.
Одговори

Ајде да пробам. Обзиром да је ово записано и објављено заједно са још много бајки које је Вук забележио 1853 у Бечу браћа Грим

Остао сам војник убеђен да народ треба да да реч на крају. Убеђен сам да сам био на правом путу. - Генерал Дража Михаиловић
Одговори

(16-12-2021, 10:02 AM)Mitic Пише:  
(15-12-2021, 08:07 PM)Милослав Самарџић Пише:  Ко је био Дражин најпоузданији обавештајац из Београда? Коме је највише веровао?

Можда капетан Михаило Вемић?

Ово сам видео код Бојана Димитријевића и Радета Ристановића.

Није ни Вемић ни Иво Андрић, цивил је у питању...
Одговори

(17-12-2021, 04:56 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(16-12-2021, 10:02 AM)Mitic Пише:  
(15-12-2021, 08:07 PM)Милослав Самарџић Пише:  Ко је био Дражин најпоузданији обавештајац из Београда? Коме је највише веровао?

Можда капетан Михаило Вемић?

Ово сам видео код Бојана Димитријевића и Радета Ристановића.

Није ни Вемић ни Иво Андрић, цивил је у питању...


Боривоје Месаровић "Аугуст".
Одговори

Није...
Лак је одговор, размислите...
Одговори

Да ли је дотична особа женско? Ако није да ли је припадала Дражинон ланцу командовања или је илегално радила за њега?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(18-12-2021, 10:33 PM)Перун Пише:  Да ли је дотична особа женско? Ако није да ли је припадала Дражинон ланцу командовања или је илегално радила за њега?
Женска особа, није била у ланцу командовања.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 39 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним