Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(08-02-2017, 09:36 PM)Живојин Мишић Пише:  
(08-02-2017, 02:36 AM)Вукашин Петковић Пише:  Ovih dana se navrsava 139 godina od kako je srpska vojska izbila na Kosovo, jedan odred dosao je do manastira Gracanice, gde je odrzana sluzba u cast srpskog oruzja i kneza Milana i pomen kosovskim junacima. Ko je bio na celu ovog odreda?
Српска војска код Грачанице 1878.
[Слика: fd29946c82b585c1a32a0c0c747689b0.jpg]
Жућо, та слика је из 1912. године.
Одговори

Било ми је мало чудно. Делује старије и по униформама се види. Пронашао сам још једну ,која је потписана као најстарија фотографија српске војске, стара 160 год, а види се да је из 1912-1918.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

[Слика: 1780009_226526194207573_53413381203038318334_o.jpg]
Датум је по старом календару
Одговори

Ајде следеће питање.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Познато је да је до данас сачуван само један ђенералски калпак српске војске, коме је припадао и где се сада налази?
Одговори

(08-02-2017, 11:12 PM)Вукашин Петковић Пише:  Познато је да је до данас сачуван само један ђенералски калпак српске војске, коме је припадао и где се сада налази?

Јован Константинович Романов.

Неки од музеја у Петрограду .

?
Одговори

Други одговор је тачан, први није.
Одговори

(08-02-2017, 11:17 PM)Вукашин Петковић Пише:  Други одговор је тачан, први није.

Да није онда Краљ Петар ?
Одговори

Малопре си био ближи, јесте један од Романова, само није Јован.
Одговори

(08-02-2017, 11:22 PM)Вукашин Петковић Пише:  Малопре си био ближи, јесте један од Романова, само није Јован.

Цар Николај ? Јок
Одговори

Тачно! Smile Чува се у царском селу као и српска официрска блуза исто од цара Николаја II
Постављај следеће...
Одговори

Ајмо једно које није тешко, надам се.

1389. године имали смо Косовски бој , исте године дошло је до још једног сукоба наше војске са некима који нису Турци. Ко су ти који нису Турци , која два битна града су опустошили у свом налету по Србији и који је био крајњи исход те битке ?
Одговори

Жигмунд је хтео да искористи битку на Косову и упао у Србију. Знам да је опседао Острвицу на Руднику, али није успео.
Одговори

(09-02-2017, 12:04 AM)Бенито Пише:  Жигмунд је хтео да искористи битку на Косову и упао у Србију. Знам да је опседао Острвицу на Руднику, али није успео.

Да, делимично тачно, можда је питање било мало теже , не помиње се пуно тај догађај.

Жигмунд је упао, опустошио Борач и Честин, поражен је и најурен преко Саве и Дунава.

Постављај следеће.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Скривени Корисник(а), 47 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним