Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Наравно да није Живко.
Овде је у питању 19 век. Ради се о једној од најпознатијих историјских личности Србије. Лагано је питање.
Одговори

Онда Никола Пашић.
Одговори

Ма, јок. Раније...
Одговори

(31-08-2017, 06:13 PM)Бенито Пише:  Наравно да није Живко.
Овде је у питању 19 век. Ради се о једној од најпознатијих историјских личности Србије. Лагано је питање.

Господар Вучић?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Тако је, ајде даље.
Одговори

Из прве сам знао одговор али никако да ухватим бољи нет да пошаљем. Наставите па ћу се укључити кад стигнем.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Могу ја да поставим јендо питање ?

Сада ћу сачекати да ми неко дозволи или не дозволи да поставим питање.

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Постави, што да не.
Одговори

17. маја 1917. године смо изгубили први пут Војводу Путника.

Ког датума смо по други пут изгубили "Војводу Путника" само преко 20 годиан касниеј,тј тачније 1943. године ?

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

а јес вас бенито испрепадао Кез постављајте слободно 2-3 питања, само да се не запостави ниједно..
Одговори

(31-08-2017, 09:34 PM)Andrejevic Пише:  17. маја 1917. године смо изгубили први пут Војводу Путника.

Ког датума смо по други пут изгубили "Војводу Путника" само преко 20 годиан касниеј,тј тачније 1943. године ?

Ово је нешто у завијеној форми. Срушен му је споменик или је страдао неко од његових потомака. Беше ли Милутинац његов унук?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(31-08-2017, 10:28 PM)Перун Пише:  
(31-08-2017, 09:34 PM)Andrejevic Пише:  17. маја 1917. године смо изгубили први пут Војводу Путника.

Ког датума смо по други пут изгубили "Војводу Путника" само преко 20 годиан касниеј,тј тачније 1943. године ?

Ово је нешто у завијеној форми. Срушен му је споменик или је страдао неко од његових потомака. Беше ли Милутинац његов унук?

Nije nista od toga.
Vojvodu Putnika smo dobili 1925. cini mi se i tokom rata je uspao da izbegne zarobljavanje od Italijana i prikljuci se JKRM ali smo ga izgubili blizu Grenlanda 1943. godine.

E kog datuma (dan i mesec) smo opet izgubili i sta je bio taj Vojvoda Putnik ???
Ovo "sta je bio" mozete da zakljucige iz teksta napisanog gore.
Pored sto smo blizu Grenlanda te 1943. izgubili opet Vojvodu Putnika,zajedno sa njim je izgubljeno tj poginulo 44 coveka.

Mozda vatra zna nesto o ovome.
Одговори

Нисам раније чуо, али лако се прогугла.

Мени је далеко занимљивије шта је ”Његош” радио годину дана касније.
Одговори

Нови трилинг, овог пута о нашој цркви.
Само питања која нису била.
Једног српског патријарха убили су Турци по наредби султана.
Како се звао Патријарх српски? Како се звао султан османлијски? Због чега је убијен?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 9 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним