Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Чернов је фотографисао и балканске и Први светски рат. Мислим да је чак снимао и неке филмове, заједно са Ђоком Богдановићем, тачно је да је оптуживан за шпијунажу, па му је враћена дозвола за снимање.
Одговори

(26-11-2017, 11:22 AM)Вукашин Петковић Пише:  "Шести јануар је наш национални спас. Сви родољуби, дужни су да свим силама помогну Његово Величнаство у великом делу наше националне обнове."
Речи су?

Генерала Петра Живковића.
Одговори

Није он, значајнија је личност од њега.
Одговори

Патријарх?
Одговори

Војно лице.
Одговори

Војвода?
Одговори

Јесте, само који?
Одговори

Једини који је био жив тада. Није сигурно Депере.
Одговори

Степа је у питању, терај даље.
Одговори

(25-11-2017, 11:15 PM)ХраброСрце Пише:  По једној причи, краљ Никола је имао жељу да га сахране у његовој задужбини у Никшићу. И тада је оставио мјесто да га чувају два јунака која су послије ту и сахрањена. Како су се звали ти јунаци?

Један је био са Цетиња, а други из Старе Херцеговине. Давно сам то читао, заборавих им имена.
Одговори

Питања која постављате у последње време су много тешка, па намерно постављам мало лаганија да се мало и отпустили. Овај трилинг био је намењен легендама о неким српским манастирима, које су или блиске истини или су њихови аутори били толико талентовани за причу да су те легенде постале део самог духа манастира. Након Љубостиње и Рукумије, ево и треће приче.
Велики српски јунак је нехотице убио великог молиоца и српског монаха. Као покајницу над његовим гробом подигао је цркву и манастир.
Који је то манастир?
Одговори

(26-11-2017, 03:36 PM)Бенито Пише:  
(25-11-2017, 11:15 PM)ХраброСрце Пише:  По једној причи, краљ Никола је имао жељу да га сахране у његовој задужбини у Никшићу. И тада је оставио мјесто да га чувају два јунака која су послије ту и сахрањена. Како су се звали ти јунаци?

Један је био са Цетиња, а други из Старе Херцеговине. Давно сам то читао, заборавих им имена.




Да, најбољи херцеговачки и најбољи црногорски јунак. Харамбаша Стојан Ковачевић и Новак Рамов Јововић. Стојан је био из Невесиња а Новак Рамов из Бјелопавлића, нећак чувених попа Мила Јововића и Луке.
Одговори

(26-11-2017, 02:38 PM)Вукашин Петковић Пише:  Чернов је фотографисао и балканске и Први светски рат. Мислим да је чак снимао и неке филмове, заједно са Ђоком Богдановићем, тачно је да је оптуживан за шпијунажу, па му је враћена дозвола за снимање.
Ево питања на које не знаш одговор. Smile

Ко је на слици:

[Слика: 23364829_1777271135638272_1433802095_n.jpg]
Одговори

Ајде да пробам, да одговорим. Smile
Седми батаљон са командантом Љубомиром Бајаловићем на Дашчаном Кладенцу пред почетак Српско-бугарског рата, 1885. године.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 59 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним