Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Милутин Бојић ?
Одговори

[Слика: 20171213_153234.jpg]
Одговори

(13-12-2017, 01:12 PM)Вукашин Петковић Пише:  Момир Николић?

Тако је Вуле! Јок

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

То је човек који је делио адвокатску канцеларију са Драгишом Васићем.
Шумадинац, ако већ нису клиснуо Smile, објасни мало о њему и одакле је цитат.

Од које године су у Србији женска деца добиле право на наслеђивање очевине?
Одговори

Женска деца улазе у први наследни ред , уколико нема живих мушких потомака преминулог лица, од 1859. године.
То је било прво.
Ајде друго:
Које године је донет први Грађански законик у Србији?
Одговори

1844. године. Почео сам опет сам да питам и одговарам.
Ајде неко, ко хоће.
Одговори

У којој ТВ серији покојни Љубиша Самарџић је глумицо српског официра ?
Одговори

(14-12-2017, 03:51 PM)Ултрадесничар Пише:  У којој ТВ серији покојни Љубиша Самарџић је глумицо српског официра ?

Серија о Димитрију Туцовићу, он је глумио Туцовића.
Одговори

Милославе, постави питање. Најбоље неко из историје српске економије.
Одговори

(14-12-2017, 07:19 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(14-12-2017, 03:51 PM)Ултрадесничар Пише:  У којој ТВ серији покојни Љубиша Самарџић је глумицо српског официра ?

Серија о Димитрију Туцовићу, он је глумио Туцовића.

Тачно.
Господине Самарџићу, пре него поставите питање из српске економије,
питао бих Вас да ли знате да је Љубиша Самарџић одиграо барем још једну улогу српског војника ? Ја не знам ни за једну.
Одговори

Даклем, Smile
Ономад је господар Вучић случајно срео Самарџићевог пријатеља М.М. из ГМ, и почео сам себе да хвали. И тако , црта он неке цртаће, прича бајке, прави неке кућице од папира и брани васколиког Српство.
Кад, не лези враже, преко пута њега једна особа руског имена и " далматинског " презимена , извесна СБ, узвикну:" Нек размисле грађани Србије колико их је коштало у ратовима деведесетих што нису поштовали одредбе Берлинског конгреса." ЧитајОвако далекосежна мудрост остаје ми неухватљива још увек.Шок
Питање гласи:
Када и где су Срби верификовали одлуке Берлинског конгреса?
Одговори

(14-12-2017, 08:45 PM)Бенито Пише:  Даклем, Smile
Ономад је господар Вучић случајно срео Самарџићевог пријатеља М.М. из ГМ, и почео сам себе да хвали. И тако , црта он неке цртаће, прича бајке, прави неке кућице од папира и брани васколиког Српство.
Кад, не лези враже, преко пута њега једна особа руског имена и " далматинског " презимена , извесна СБ, узвикну:" Нек размисле грађани Србије колико их је коштало у ратовима деведесетих што нису поштовали одредбе Берлинског конгреса." ЧитајОвако далекосежна мудрост остаје ми неухватљива још увек.Шок
Питање гласи:
Када и где су Срби верификовали одлуке Берлинског конгреса?
У Крагујевцу, одмах потом, али не знам датум напамет. Био је празник. Та зграда још постоји и ту је одржавана седница скупштине једном. А нешто даље је споменик Јовану Ристићу.
Одговори

Тако је. На седници Скупштине одржаној у поменутој згради у Крагујевцу, од 14. до 25. јула , посланици су разматрали одлуке Берлинског конгреса који се односе на Србију.
На свечаној седници, на Аранђеловдан, 26. јула 1880. године, Скупштина је усвојила одлуке Берлинског конгреса.
Ајде, Милославе.
Одговори

(14-12-2017, 08:18 PM)Ултрадесничар Пише:  
(14-12-2017, 07:19 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(14-12-2017, 03:51 PM)Ултрадесничар Пише:  У којој ТВ серији покојни Љубиша Самарџић је глумицо српског официра ?

Серија о Димитрију Туцовићу, он је глумио Туцовића.

Тачно.
Господине Самарџићу, пре него поставите питање из српске економије,
питао бих Вас да ли знате да је Љубиша Самарџић одиграо барем још једну улогу српског војника ? Ја не знам ни за једну.
Не знам ни ја.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 61 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним