Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Умро Броз Smile
Одговори

Да, да, да.... Само то је било много раније. Вероватно у фебруару или марту, негде.
Кад је била сахрана , догодило се нешто изузетно занимљиво у Београду.
Зна ли неко?
Одговори

Чуди ме што нико није макар покушао да одговори.
Извршено је по неким изворима 200, а по другим чак 300 провалних крађа у станове и куће по Београду, истог дана када је била сахрана Јосипа Броза.
Може даље , ко хоће да постави питање.
Одговори

У Мојковачкој бици учествовала је само једна жена. Чија је она била ћерка?
Одговори

Ћерка Јанка Вукотића?
Одговори

Јесте. Била је курир.
Одговори

Поводом победа српске војске у Првом балканском рату, са усхићењем говори о „величанственој епопеји Народнога Ослобођења, када је рујна светлост слободе, радости и наде обасјала нашу велику, нашу лепу и милију нам но икада Земљу Српску!“.

Ово говори познати српски књижевни критичар. О коме је реч?
Одговори

Скерлић?
Одговори

Тако је, Скерлић је у питању. Може даље
Одговори

Да ли се на друмовима у Србији више гине лети или зими и зашто?
Било је јуче у емисији САТ плус, али није дат адекватан одговор.
Одговори

Вероватно лети, а разлози су несклад између квалитета путева, савремених аутомобила, обучености возача и законских процедуре, као и оних који их спроводе.
Одговори

Лети, али то није разлог. Једном сам се у августу залетео кроз сремска села, да више хлади ветар кроз отворене прозоре, тад није било климе. Па ме је један стари полицајац зауставио са негде 80 и нешто на сат, мислим у Кузмину, а можда је био и Босут. И он ми тад то рече: Зими је нестабилна подлога, клизаво, нема великог трења, па не долази до чврстих судара, јер ауто, или аутомобили, проклизају, тј. сила ударца је много мања. И кад дође до судара, и уопште незгоде, до је мања материјална штета и лакше телесне повреде. Док је лети суво и при истим брзинама сила ударца је много већа. Друго, лети сунце ошамути возаче, попустим им концентрација. И наравно, лети се брже вози, што због сувље подлоге, што због бекства од врућине.
Тако сам добио користан савет, уместо казне. Smile
Одговори

Медисон сквер гарден у Њујорку - једна од најсатријих и највећих дворана на свету.
Који Србин је у њој имао најуспешнију промоцију?
Одговори

Можда Тесла
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 40 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним