Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Нисам знао, свака част.
А зар га није Раковић звекнуо?
Одговори

Хвала Бенито!
Одговори

(13-03-2019, 03:00 PM)Српски Четник Пише:  Па ко је на оној слици ако није Лукачевић?

Основна ствар за сваког новог форумаша требало би да буде преглед свих тема и помно читање. Некад се могло приступити и старом форуму, што је било врло интересантно читати. Ово из разлога да се не постављају питања на која је одговорено, али и да се не би отварале теме које су већ отворене.
Дакле, чак и ако си овде по партијском задатку, или имаш 12 година... савет ти је да претресеш све теме и нађеш одговоре на своја питања.

Па да и коначно пустиш онај линк.
Одговори

(13-03-2019, 06:30 PM)Милослав Самарџић Пише:  Нисам знао, свака част.
А зар га није Раковић звекнуо?
Пензионисан 1936 у чину пуковника, због чира.
До окупације директор фирме Hanau у Београду.
Више пута, пре одласка у четнике, саслушаван од Гестапоа због сумње да ради за енгл.обавешт. службу.
Нечасно се понашао, насртао на жене чији су мужеви били у заробљеништву...
Од жене пок. мајора Бошка Тодоровића, наводно за Покрет, узео два брилијантска прстена и присвојио их, на крају продао Дражу за 500.000 дин од пуков. Фрикеа.
Раковић га ухапсио, осуђен и стрељан у лето 1944.
Одговори

Тако је, Адмирале. Раковић га је ликвидирао, напамет сам написао за Калабића.
Уједно да допуним да је Милутин имао додир са Симићем када је овај командовао чишћењем Шумадије у мају 43. Тада је Јанковић такође дошао у сукоб са Симићем. Условљено и тиме, убрзо је напустио тај терен и дошао у Драгачево.
Одговори

(13-03-2019, 07:26 PM)Жаре Пише:  
(13-03-2019, 03:00 PM)Српски Четник Пише:  Па ко је на оној слици ако није Лукачевић?

Основна ствар за сваког новог форумаша требало би да буде преглед свих тема и помно читање. Некад се могло приступити и старом форуму, што је било врло интересантно читати. Ово из разлога да се не постављају питања на која је одговорено, али и да се не би отварале теме које су већ отворене.
Дакле, чак и ако си овде по партијском задатку, или имаш 12 година... савет ти је да претресеш све теме и нађеш одговоре на своја питања.

Па да и коначно пустиш онај линк.
Читао сам на "Погледима" све што пише о мајору Лукачевићу и питам јер ми није јасно зашто се сликао са Немцима ако су га Немци сматрали најопаснијим побуњеником.Не знам зашто је некоме тешко да напише пар речи тј. да ми одговори...
Одговори

(13-03-2019, 08:48 PM)Српски Четник Пише:  
(13-03-2019, 07:26 PM)Жаре Пише:  
(13-03-2019, 03:00 PM)Српски Четник Пише:  Па ко је на оној слици ако није Лукачевић?

Основна ствар за сваког новог форумаша требало би да буде преглед свих тема и помно читање. Некад се могло приступити и старом форуму, што је било врло интересантно читати. Ово из разлога да се не постављају питања на која је одговорено, али и да се не би отварале теме које су већ отворене.
Дакле, чак и ако си овде по партијском задатку, или имаш 12 година... савет ти је да претресеш све теме и нађеш одговоре на своја питања.

Па да и коначно пустиш онај линк.
Читао сам на "Погледима" све што пише о мајору Лукачевићу и питам јер ми није јасно зашто се сликао са Немцима ако су га Немци сматрали најопаснијим побуњеником.Не знам зашто је некоме тешко да напише пар речи тј. да ми одговори...

Питај бабу.
Одговори

(13-03-2019, 08:48 PM)Српски Четник Пише:  
(13-03-2019, 07:26 PM)Жаре Пише:  
(13-03-2019, 03:00 PM)Српски Четник Пише:  Па ко је на оној слици ако није Лукачевић?

Основна ствар за сваког новог форумаша требало би да буде преглед свих тема и помно читање. Некад се могло приступити и старом форуму, што је било врло интересантно читати. Ово из разлога да се не постављају питања на која је одговорено, али и да се не би отварале теме које су већ отворене.
Дакле, чак и ако си овде по партијском задатку, или имаш 12 година... савет ти је да претресеш све теме и нађеш одговоре на своја питања.

Па да и коначно пустиш онај линк.
Читао сам на "Погледима" све што пише о мајору Лукачевићу и питам јер ми није јасно зашто се сликао са Немцима ако су га Немци сматрали најопаснијим побуњеником.Не знам зашто је некоме тешко да напише пар речи тј. да ми одговори...
Нико ти не одговара јер сви знају да знаш да је ово Лукачевић, тј. да питаш из других разлога. А овде сви знају те разлоге, а и целу причу око вое слике.
Одговори

(13-03-2019, 10:49 AM)Милош Шарац Пише:  Г.Самарџићу и остали форумаши,да није можда пуковник Јеврем Симић-главни инспектор трупа на овој слици?Упоређивао сам са сликама прославе Видовдана на Повлену 1943. и скоро 100% сам сигуран да је он.
Извор:Дејан Зечевић
[Слика: IMG-0001.jpg]

Јесте Симић. Ајде окачи неку слику са Повлена, Видовданa 43., да упоредимо са оном што сам ја качио неки дан.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Немас потребе да поредиш, ово сам набавио у Војном музеју, пише пуковник Јеврем Симић.
Одговори

(13-03-2019, 09:25 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(13-03-2019, 08:48 PM)Српски Четник Пише:  
(13-03-2019, 07:26 PM)Жаре Пише:  
(13-03-2019, 03:00 PM)Српски Четник Пише:  Па ко је на оној слици ако није Лукачевић?

Основна ствар за сваког новог форумаша требало би да буде преглед свих тема и помно читање. Некад се могло приступити и старом форуму, што је било врло интересантно читати. Ово из разлога да се не постављају питања на која је одговорено, али и да се не би отварале теме које су већ отворене.
Дакле, чак и ако си овде по партијском задатку, или имаш 12 година... савет ти је да претресеш све теме и нађеш одговоре на своја питања.

Па да и коначно пустиш онај линк.
Читао сам на "Погледима" све што пише о мајору Лукачевићу и питам јер ми није јасно зашто се сликао са Немцима ако су га Немци сматрали најопаснијим побуњеником.Не знам зашто је некоме тешко да напише пар речи тј. да ми одговори...
Нико ти не одговара јер сви знају да знаш да је ово Лукачевић, тј. да питаш из других разлога. А овде сви знају те разлоге, а и целу причу око вое слике.
Стварно нисам знао да је Лукачевић, али нема везе јер сам решио недоумицу.
Одговори

Гдине Милославе, да ли познајете овог британског официра српског порекла који је син припадника Динарске четничке дивизије? Његов интервју излази сутра у "Недељнику", а има само ова његова реченица

"Otkriveno je da su komunisti imali krticu u britanskom štabu u Kairu tokom Drugog svetskog rata, pa se i ono što su radili četnici pripisivalo partizanima i zbog toga je Čerčil imao drugačiju sliku o svemu, i zbog toga se delom i dosta okrenula britanska pomoć partizanima", rekao je Ilić za Nedeljnik.

http://www.nedeljnik.rs/nedeljnik/portal...rSZtW7dGBs


Већ знамо за ове комунистиче кртице, али баш ћу сутра да погледам интервју кад купим новине
Одговори

Познајем, Никола је сјајан!
Одговори

(13-03-2019, 09:47 PM)Милослав Самарџић Пише:  Немас потребе да поредиш, ово сам набавио у Војном музеју, пише пуковник Јеврем Симић.

Знам да је Симић. Не поредим због њега него због оне фотографије коју сам окачио.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 20 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним