Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(27-10-2019, 10:21 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(27-10-2019, 10:14 PM)Rjabinuška Пише:  Poštovani gospodine Samardžiću,

ja sam otvorila temu, ali da napišem svoje pitanje i ovde u nadi da ćete mi odgovoriti

Došla sam ovde na preporuku nekih ljudi.

Naime, zanimaju me neki podaci o Puniši Račiću.

Zna se da je imao troje dece, ćerrku i dva sina. Stariji sin mu je ubijen vrlo bzo nakon što je ubijen Puniša. Moje pitanje je sledeće:

Imate li informacije o njegovom mlađem sinu i njegovoj sudbini?

Nadam se da ćete mi u ovome pomoći, i svaka informacija je dobrodošla.

Unapred vam hvala.
Поштовање,
На жалост, није ми познато.
Пре неколико година био сам у преписци са професором Београдског универзитета који је унуку Пунише Рачића. На жалост не сећам се да ли по сину или ћерки. Надам се да знате на кога мислим и имао сам утисак да он те ствари сигурно зна.


Ja imam indicije da sam praunuka njegovog mlađeg sina koji se zvao Radomir.
Zato pitam. Nažalost deka nije više živ, a nije živ ni moj otac, tj njegov sin (koji je fizički slika i prilika svog dede Puniše). Inače, otac mi se zvao Puniša takođe, a njegov brat, tj moj stric Slobodan, baš kao i Račićev sin. Tako je valjda deda čuvao uspomenu na svog oca.

Za života mi nisu ništa rekli, to se krilo , što je i razumljivo s obzirom na okolnosti i tadašnje vreme i prilike. Mada ni danas nisu bolje.

O svom poreklu sam slučajno saznala u skorrije vreme. Neki čudni Gospodnji putevi...

Možete li nekako saznati da li je taj čovek unuk od ćerke ili sina?

I takođe, zanima me kako se zvala supruga Puniše Račića, da li to znate?
Одговори

Зна ли неко је ли Рачић имао чин акт./рез. официра/подофицира?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(27-10-2019, 10:32 PM)Rjabinuška Пише:  
(27-10-2019, 10:21 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(27-10-2019, 10:14 PM)Rjabinuška Пише:  Poštovani gospodine Samardžiću,

ja sam otvorila temu, ali da napišem svoje pitanje i ovde u nadi da ćete mi odgovoriti

Došla sam ovde na preporuku nekih ljudi.

Naime, zanimaju me neki podaci o Puniši Račiću.

Zna se da je imao troje dece, ćerrku i dva sina. Stariji sin mu je ubijen vrlo bzo nakon što je ubijen Puniša. Moje pitanje je sledeće:

Imate li informacije o njegovom mlađem sinu i njegovoj sudbini?

Nadam se da ćete mi u ovome pomoći, i svaka informacija je dobrodošla.

Unapred vam hvala.
Поштовање,
На жалост, није ми познато.
Пре неколико година био сам у преписци са професором Београдског универзитета који је унуку Пунише Рачића. На жалост не сећам се да ли по сину или ћерки. Надам се да знате на кога мислим и имао сам утисак да он те ствари сигурно зна.


Ja imam indicije da sam praunuka njegovog mlađeg sina koji se zvao Radomir.
Zato pitam. Nažalost deka nije više živ, a nije živ ni moj otac, tj njegov sin (koji je fizički slika i prilika svog dede Puniše). Inače, otac mi se zvao Puniša takođe, a njegov brat, tj moj stric Slobodan, baš kao i Račićev sin. Tako je valjda deda čuvao uspomenu na svog oca.

Za života mi nisu ništa rekli, to se krilo , što je i razumljivo s obzirom na okolnosti i tadašnje vreme i prilike. Mada ni danas nisu bolje.

O svom poreklu sam slučajno saznala u skorrije vreme. Neki čudni Gospodnji putevi...

Možete li nekako saznati da li je taj čovek unuk od ćerke ili sina?

I takođe, zanima me kako se zvala supruga Puniše Račića, da li to znate?
Госпођо или госпођице, зашто овим путем тражите одговоре на таква питања?
Идите јединим нормалним путем. Братство Рачића из околине Андријевице је велико. Оданде морате почети истрагу. Све они знају, и претке и потомке. Данас је то много олакшано због интернета. Не морате да путујете. Мада је увек боље видети све својим очима.
У сваком случају, желим Вам успех у том науму.
Одговори

Poštovani Benito,

moglo bi i tako kako vi kažete, u pravu ste. Ali sam dobila preporuku da ovde upitam obavezno, pa zato ovako, za početak.


I da, u svom prethodnom postu napravih lapsus, pa da se ispravim.

Imam indicije da sam paunuka Puniše Račića, tj unuka njegovog mlađeg sina.
Одговори

(27-10-2019, 11:25 PM)Rjabinuška Пише:  Poštovani Benito,

moglo bi i tako kako vi kažete, u pravu ste. Ali sam dobila preporuku da ovde upitam obavezno, pa zato ovako, za početak.


I da, u svom prethodnom postu napravih lapsus, pa da se ispravim.

Imam indicije da sam paunuka Puniše Račića, tj unuka njegovog mlađeg sina.

Свакако сте на правом месту. Слажем се са Бенитом у вези братства Рачића само бих имао да додам још нешто:

- Уколико је Пуниша имао чин рез. официра или пофодицира проверите да ли је у Војном архиву сачуван његов досије. Ту ћете свакако наћи доста података.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Hvala vam na savetu Perune Smile

Da li ja mogu pristupiti podacima Vojnog arhiva, s obzirom da sam obično civino lice?

I, da...da dodam ..Moj tata koji se isto zvao Puniša je bio rezervni oficir, čin major.
Одговори

Можете да приступите као цивил војном архиву. Али, не би Вам препоручио, пошто немате искуства са тим стварима, а тај архив је најтежи за истраживање.
Одговори

(27-10-2019, 11:55 PM)Rjabinuška Пише:  Hvala vam na savetu Perune Smile

Da li ja mogu pristupiti podacima Vojnog arhiva, s obzirom da sam obično civino lice?

I, da...da dodam ..Moj tata koji se isto zvao Puniša je bio rezervni oficir, čin major.

Погледајте приватну поруку.
Одговори

(28-10-2019, 11:18 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(27-10-2019, 11:55 PM)Rjabinuška Пише:  Hvala vam na savetu Perune Smile

Da li ja mogu pristupiti podacima Vojnog arhiva, s obzirom da sam obično civino lice?

I, da...da dodam ..Moj tata koji se isto zvao Puniša je bio rezervni oficir, čin major.

Погледајте приватну поруку.
Погледајте обе. Љутко
Одговори

Да ли је тачно да је одред који је формиран од заробљених усташа на источном фронту на челу са Марком Месићем, у почетку носио југословенске краљевске ознаке?
Одговори

Pogledala... Пилот


Gospodine Samardžiću i gospodine Benito, hvala vam puno na saradnji i odgovoru... Smile
Одговори

(28-10-2019, 04:10 PM)ХраброСрце Пише:  Да ли је тачно да је одред који је формиран од заробљених усташа на источном фронту на челу са Марком Месићем, у почетку носио југословенске краљевске ознаке?
Јесте...
Одговори

Postovani gospodine Samardzicu,
Da li je istina da je najveci uticaj na Cercila ( da promeni svoje misljenje o cetnicima i podrzi partizane posle ) imao "Џејмс Клагман (James Klugmann)" ? Da li mozete nesto napisati u vezi njega ili da li to ima u nekoj od Vasih knjiga ? Poznato je oko dve hiljadite godine da je isti "James Klugmann" otkriven kao komunista , da je zapravo radio za sovjete ( cini mi se da je to zvanicno potvrdjeno 2004 godine ).
Srdacan pozdrav
Одговори

(29-10-2019, 10:53 AM)bataxtc Пише:  Postovani gospodine Samardzicu,
Da li je istina da je najveci uticaj na Cercila ( da promeni svoje misljenje o cetnicima i podrzi partizane posle ) imao "Џејмс Клагман (James Klugmann)" ? Da li mozete nesto napisati u vezi njega ili da li to ima u nekoj od Vasih knjiga ? Poznato je oko dve hiljadite godine da je isti "James Klugmann" otkriven kao komunista , da je zapravo radio za sovjete ( cini mi se da je to zvanicno potvrdjeno 2004 godine ).
Srdacan pozdrav

Није. Он и други енглески комунисти употребљени су као корисне будале. Највише су утицали људи из Рузвелтовог окружења. Има у књизи "Генерал Дража... " 3. том.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 16 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним