Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(16-01-2020, 12:14 AM)Милослав Самарџић Пише:  Да преузму италијанске бродове после капитулације Италије. А после које год. Требало је да дођу и официри из заробљеништва, а од почетка и они са Блиског истока.

Ради се о периоду зиме 43./44.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(16-01-2020, 08:13 AM)Перун Пише:  
(16-01-2020, 12:14 AM)Милослав Самарџић Пише:  Да преузму италијанске бродове после капитулације Италије. А после које год. Требало је да дођу и официри из заробљеништва, а од почетка и они са Блиског истока.

Ради се о периоду зиме 43./44.
Да, трајало је до јесени 1944.
Одговори

(15-01-2020, 09:27 PM)Перун Пише:  Из ког разлога је Дража издао наређење да сви корпуси пошаљу морнаричке официре и подофицире у Дубровачку бригаду? Да ли је било у плану формирање морнаричке јединице при ЈВуО или у склопу савезничке команде?

Тај Први морнарички одред ЈВуО отишао је у тек формирану Поморску обални Команду на терен Бококоторског корпуса.
Кренули су из с.Савковић 29.дец.1943, а стигли су у др.пол.јануара 1944. Уз пут су им се прикључивали Бејли, мај.Тодоровић, Лукачевић, Баћовић, спашени пилоти...
Да ли је у том одреду био неко из Златиборског корпуса ?
Одговори

Милославе,ниси на форуму качио текст са сајта о "1917"?
Одговори

(16-01-2020, 09:04 PM)Мића Адмирал Пише:  
(15-01-2020, 09:27 PM)Перун Пише:  Из ког разлога је Дража издао наређење да сви корпуси пошаљу морнаричке официре и подофицире у Дубровачку бригаду? Да ли је било у плану формирање морнаричке јединице при ЈВуО или у склопу савезничке команде?

Тај Први морнарички одред ЈВуО отишао је у тек формирану Поморску обални Команду на терен Бококоторског корпуса.
Кренули су из с.Савковић 29.дец.1943, а стигли су у др.пол.јануара 1944. Уз пут су им се прикључивали Бејли, мај.Тодоровић, Лукачевић, Баћовић, спашени пилоти...
Да ли је у том одреду био неко из Златиборског корпуса ?
Зар није Поморска команда формирана раније?
Одговори

(16-01-2020, 09:37 PM)ЈВуО-КГ Пише:  Милославе,ниси на форуму качио текст са сајта о "1917"?

Нисам. Ево:
http://www.pogledi.rs/24862-2/
Одговори

Ко је убио Веселина Миситу?
Одговори

Њемци...
Одговори

Мало ме збуњује неки Лаза Хајдуковић...
Одговори

(24-01-2020, 09:08 PM)Константин Миловановић Пише:  Мало ме збуњује неки Лаза Хајдуковић...

Нема разлога.
Одговори

(24-01-2020, 09:08 PM)Константин Миловановић Пише:  Мало ме збуњује неки Лаза Хајдуковић...

Имаш у Милослављевим књигама... Општа историја, Борбе четника против Немаца и усташа и на још пар мјеста ако се не варам, детаљно је објаснио случај. Хајдуковићева верзија није баш тачна.
Одговори

(25-01-2020, 12:01 AM)ХраброСрце Пише:  
(24-01-2020, 09:08 PM)Константин Миловановић Пише:  Мало ме збуњује неки Лаза Хајдуковић...

Имаш у Милослављевим књигама... Општа историја, Борбе четника против Немаца и усташа и на још пар мјеста ако се не варам, детаљно је објаснио случај. Хајдуковићева верзија није баш тачна.
Хвала
Одговори

Самарџићу, зна ли се укупни биланс немачких губитака током априлског рата '41, тј. колико је немачких војника тада страдало, колико је тенкова и немачких авиона уништено, односно, оборено?

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(26-01-2020, 06:11 PM)Шумадинац Пише:  Самарџићу, зна ли се укупни биланс немачких губитака током априлског рата '41, тј. колико је немачких војника тада страдало, колико је тенкова и немачких авиона уништено, односно, оборено?

Око 2.500 Немаца је погинуло, има тачно у књизи ''Борбе...'' Ово друго није ми познато.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 28 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним