Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(15-02-2020, 08:52 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(15-02-2020, 08:48 PM)Janko Пише:  
(15-02-2020, 07:16 PM)Александар Динчић Пише:  
(15-02-2020, 06:48 PM)Janko Пише:  Da li cetnici imaju veze sa ubijenim casnim sestrama 41' ?

Да ли се на неком другом форуму расправљате па вам зато требају овде одговори. Тамо јака екипа?

Шта хоћеш да кажеш ? Одговори ако знаш
Стално одговарамо на та иста питања, досадило нам је.
Какве часне сестре? Монахиње у Љубостињи? Да, убио је Гордић једну 1942, кад му је Гестапо одвео и убио сина, утврдио је истрагом да га је она одала (крио се ту под фирмом избеглица).
Дринске мученице, убијено је 5 жена
Одговори

(15-02-2020, 08:56 PM)Janko Пише:  
(15-02-2020, 08:52 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(15-02-2020, 08:48 PM)Janko Пише:  
(15-02-2020, 07:16 PM)Александар Динчић Пише:  
(15-02-2020, 06:48 PM)Janko Пише:  Da li cetnici imaju veze sa ubijenim casnim sestrama 41' ?

Да ли се на неком другом форуму расправљате па вам зато требају овде одговори. Тамо јака екипа?

Шта хоћеш да кажеш ? Одговори ако знаш
Стално одговарамо на та иста питања, досадило нам је.
Какве часне сестре? Монахиње у Љубостињи? Да, убио је Гордић једну 1942, кад му је Гестапо одвео и убио сина, утврдио је истрагом да га је она одала (крио се ту под фирмом избеглица).
Дринске мученице, убијено је 5 жена
Једна је умрла природном смрћу, остале четири су извршиле самоубиство.
Одговори

На фејс страници Погледа,објављена је слика стрељаних четника из Сомбора 41-ве.Мислим да на слици нису четници(бар не они на које мислимо).Наиме,Лебовић у роману Semper Idem,иначе сјајној написаној књизи,описује овај догађај.Наводи,да су Мађари,под фирмом,борбе против четника једноствано вршили насумична убијања и пљачке.Дођу човеку,тј Србину пред кућу,понишане прстом кажу Србин,убију га,и онда накнадно објашњавају да је убијени или био четник,или нека "банда"или је тајно спремао заверу,иако несретник није ни помислио ништа слично итд.
Руку на срце ово је на пар места слично описано,тј злочини по другим местима су вршени под истом лажном оптужбом.
Одговори

(18-02-2020, 11:16 PM)РежисерСтари Пише:  На фејс страници Погледа,објављена је слика стрељаних четника из Сомбора 41-ве.Мислим да на слици нису четници(бар не они на које мислимо).Наиме,Лебовић у роману Semper Idem,иначе сјајној написаној књизи,описује овај догађај.Наводи,да су Мађари,под фирмом,борбе против четника једноствано вршили насумична убијања и пљачке.Дођу човеку,тј Србину пред кућу,понишане прстом кажу Србин,убију га,и онда накнадно објашњавају да је убијени или био четник,или нека "банда"или је тајно спремао заверу,иако несретник није ни помислио ништа слично итд.
Руку на срце ово је на пар места слично описано,тј злочини по другим местима су вршени под истом лажном оптужбом.

Сличан сценарио је снимљен у мађарском пропагандом филму о Априлском рату. Показају како стријељају "четнике", а врло могуће да су вршили насумично убиства Срба.
Одговори

Каква је била судбина команданта Четничких јединица ЈВ Михаила Михаиловића?
Одговори

(18-02-2020, 11:22 PM)ХраброСрце Пише:  
(18-02-2020, 11:16 PM)РежисерСтари Пише:  На фејс страници Погледа,објављена је слика стрељаних четника из Сомбора 41-ве.Мислим да на слици нису четници(бар не они на које мислимо).Наиме,Лебовић у роману Semper Idem,иначе сјајној написаној књизи,описује овај догађај.Наводи,да су Мађари,под фирмом,борбе против четника једноствано вршили насумична убијања и пљачке.Дођу човеку,тј Србину пред кућу,понишане прстом кажу Србин,убију га,и онда накнадно објашњавају да је убијени или био четник,или нека "банда"или је тајно спремао заверу,иако несретник није ни помислио ништа слично итд.
Руку на срце ово је на пар места слично описано,тј злочини по другим местима су вршени под истом лажном оптужбом.

Сличан сценарио је снимљен у мађарском пропагандом филму о Априлском рату. Показају како стријељају "четнике", а врло могуће да су вршили насумично убиства Срба.

А не. Не греше. Заиста су жртве били предратни припадници четничког удружења. Било је и соколаца.
Одговори

da li je istinita informacija da su cetnicke jedinice posle poraza u sumadiji '44 transportovane vozom iz beograda za kraljevo?
Одговори

(24-02-2020, 12:51 PM)Војвода Пише:  Каква је била судбина команданта Четничких јединица ЈВ Михаила Михаиловића?
?
Одговори

Gospodine Samardzicu,evo danas prelazimo cifru od 700. 000 pregleda na temi Najlepse Cetnicke Slike!Posto sam od prvoga dana bio ubedljivo naj aktivniji na toj temi red je da me Castite!Poslao sam vam mejl!Smile
Одговори

(24-02-2020, 12:51 PM)Војвода Пише:  Каква је била судбина команданта Четничких јединица ЈВ Михаила Михаиловића?
У немачком заробљеништву 1941-1945. У Оснабрику се ангажовао на спречавању комунистичке пропаганде. После рата вратио се у земљу. Умро у Београду, 1970. године.
Одговори

Da li negde postoji na netu, spisak žrtava drugog svetskog rata u koji su uključeni ne samo partizani i civili, već i pripadnici antikomunističkih snaga (četnici, ljotićevci i nedićevci)? Ako takav spisak postoji, molim za link.
Одговори

(01-03-2020, 04:42 PM)radoznalac Пише:  Da li negde postoji na netu, spisak žrtava drugog svetskog rata u koji su uključeni ne samo partizani i civili, već i pripadnici antikomunističkih snaga (četnici, ljotićevci i nedićevci)? Ako takav spisak postoji, molim za link.

Има ово за сада:
http://www.komisija1944.mpravde.gov.rs/

И на нашем сајту Историја/Злочини комуниста
Одговори

(01-03-2020, 05:27 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(01-03-2020, 04:42 PM)radoznalac Пише:  Da li negde postoji na netu, spisak žrtava drugog svetskog rata u koji su uključeni ne samo partizani i civili, već i pripadnici antikomunističkih snaga (četnici, ljotićevci i nedićevci)? Ako takav spisak postoji, molim za link.

Има ово за сада:
http://www.komisija1944.mpravde.gov.rs/

И на нашем сајту Историја/Злочини комуниста

Hvala puno! Ja sam na jednom sajtu (čini mi se "Poreklo") našao spisak žrtava 2 svet. rata ali koliko sam uspeo da vidim tu nema imena pripadnika antikomunističkih formacija.
Одговори

Интересује ме да ли неко има информације Велимиру Милошевићу припаднику ЈВО. По причи старијих људи он је био официри. Пре рата је живео у селу Врановац код Јагодине. Претпостављам да је припадао некој локалној јединици. Ако неко има информације био бих захвалан.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 21 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним