Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

За разлику од других критика, а било их је много - ова је најблажа. Можда зато што је и најкраћа.
Напослетку, чим Пешчаник "гађа" Милослава - значи да ипак нешто вреди и да се изградио као какав-такав познавалац проблематике Другог светског рата код нас.
Раније критике су му и то оспоравале.
Барем ја тако видим ствар.
Одговори

Kakav "proruski" revizionizam, ja sam stavise stekao utisak dok citam Miloslava da je on jako naklonjen zapadu, bar u smislu vrednosnog sistema.

Ja sam ubedjen za Pescanik da ga drze ljudi koji misle sve suprotno od toga sto se u Pescaniku pise, jer ako vi volite ili mislite nesto cim Pescanik stane u odbranu toga oni vam to ogade svojom retorikom.
Одговори

Једном министру узеше докторску титулу. Нису за потцењивање и Милослав их нешто "жуља".
Одговори

Нисам прочитао цео текст на Пешчанику, него само што је гдин Милослав поставио.

Значи, не могу ови људи да живе без употребе следећих речи: "ревизионизам" и "антисемитизам". Претерали су много.

А не разумем ову њихову реченицу: Poznata mu je teorija o sovjetskim agentima u britanskim redovima, o kojoj pišu i pojedini američki novinari posle rata.


Да није можда теорија завере? Само им је фалио тај "аргумент", па да га досоле.

Само да се разјасни, то није теорија, већ чињеница. Може овако, британски документарац "Тајни рат" (2011) каже да су постојали ти шпијуни у британским редовима. Посебно се осврћу на Клугмана.

Ово је скраћено што се каже у документарцу:

"Јесу ли Черчил и Меклејн погрешили? Да ли је требало наставити подршку Михаиловићу? Промена стране чини се чуднијом у светлу откривања тајни овог човека. Џејмс Клугман је 1942. године био британски обавештајац у Каиру.

Он је саставио извештаје који су утицали на Черчила због којих је Черчил подржао Тита. Данас знамо да су ти извештаји били пристрасни у корист Тита. Клугман је преувеличавао број Титових партизана и ефикасност њихових напада на непријатеље.

Године 2002. открило се да је Клугман био предани комуниста и да је студирао на Кембриџу са злогласном шпијунском четворком."

Погледати "Тајни рат" од 36:15



Чисто да се разјасни да то није теорија, или су можда и Британци ревизионисти. А ова епизода "Тајни рат" уопште није за четнике
Одговори

Није то теорија завјере, већ пракса завјере.
Одговори

(30-07-2020, 09:14 PM)Sima Пише:  Kakav "proruski" revizionizam, ja sam stavise stekao utisak dok citam Miloslava da je on jako naklonjen zapadu, bar u smislu vrednosnog sistema.
Свакако. Ја сам за обнову капитализма. А Пешчаник су црвени које финансирају западни црвени, ови исти што свашта раде против Трампа.
Одговори

(30-07-2020, 10:07 PM)Mitic Пише:  Нисам прочитао цео текст на Пешчанику, него само што је гдин Милослав поставио.

Значи, не могу ови људи да живе без употребе следећих речи: "ревизионизам" и "антисемитизам". Претерали су много.

А не разумем ову њихову реченицу: Poznata mu je teorija o sovjetskim agentima u britanskim redovima, o kojoj pišu i pojedini američki novinari posle rata.


Да није можда теорија завере? Само им је фалио тај "аргумент", па да га досоле.

Само да се разјасни, то није теорија, већ чињеница. Може овако, британски документарац "Тајни рат" (2011) каже да су постојали ти шпијуни у британским редовима. Посебно се осврћу на Клугмана.

Ово је скраћено што се каже у документарцу:

"Јесу ли Черчил и Меклејн погрешили? Да ли је требало наставити подршку Михаиловићу? Промена стране чини се чуднијом у светлу откривања тајни овог човека. Џејмс Клугман је 1942. године био британски обавештајац у Каиру.

Он је саставио извештаје који су утицали на Черчила због којих је Черчил подржао Тита. Данас знамо да су ти извештаји били пристрасни у корист Тита. Клугман је преувеличавао број Титових партизана и ефикасност њихових напада на непријатеље.

Године 2002. открило се да је Клугман био предани комуниста и да је студирао на Кембриџу са злогласном шпијунском четворком."

Погледати "Тајни рат" од 36:15



Чисто да се разјасни да то није теорија, или су можда и Британци ревизионисти. А ова епизода "Тајни рат" уопште није за четнике

Није теорија завере, али они то не знају.
Међутим, Ватра зна, али не прихвата. Он представља другу фракцију комуниста.
Одговори

(30-07-2020, 11:44 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(30-07-2020, 09:14 PM)Sima Пише:  Kakav "proruski" revizionizam, ja sam stavise stekao utisak dok citam Miloslava da je on jako naklonjen zapadu, bar u smislu vrednosnog sistema.
Свакако. Ја сам за обнову капитализма. А Пешчаник су црвени које финансирају западни црвени, ови исти што свашта раде против Трампа.
Nazalost kod nas ljudi misle kada cuju tako nesto sto dolazi "sa zapada" da je to unitaran stav zapadnih sila a ne samo jedna frakcija koja je svakako na gubitku zadnjih godina.

A sto se tice vlasnika Pescanika, nisu mnogo tajanstveni oko toga:
"Пешчаник финансира Норвешка народна помоћ, Шведски Хелсиншки комитет за људска права, Фонд за отворено друштво и друге организације. Током 2012. године Пешчаник је примио суму од 39.000 долара од Националног фонда за демократију (NED) са седиштем у САД. "

Fond za otvoreno drustvo? Pa to nam nesto poznato...

"Фондација за отворено друштво приватна је донаторска фондација која има за циљ обликовање јавне политике. Промовише демократску власт, људска права, као и правне, социјалне и економске реформе. Фондација је основана 1993. године и од тада делује у преко 60 земаља света укључујући и Србију.
Оснивач: Џорџ Сорош"
Одговори

А што се тиче британских шпијуна, није у питању четворка, него петорка (највероватније их је било више).

ББЦ на српском и Раша Бијонд имају чланке о Киму Филбију

https://www.bbc.com/serbian/lat/svet-52614445

https://rs.rbth.com/istorija-rusije/8741...-britaniji

О Клугману имам један научни чланак на енглеском. Само да видим да пренесем неке делове тог чланка
Одговори

Jel se posle rata mogao u SKJ uclaniti neko kome je otac bio cetnik? Ili stric?
Одговори

(30-07-2020, 10:07 PM)Mitic Пише:  Нисам прочитао цео текст на Пешчанику, него само што је гдин Милослав поставио.

Значи, не могу ови људи да живе без употребе следећих речи: "ревизионизам" и "антисемитизам". Претерали су много.

А не разумем ову њихову реченицу: Poznata mu je teorija o sovjetskim agentima u britanskim redovima, o kojoj pišu i pojedini američki novinari posle rata.


Да није можда теорија завере? Само им је фалио тај "аргумент", па да га досоле.

Само да се разјасни, то није теорија, већ чињеница. Може овако, британски документарац "Тајни рат" (2011) каже да су постојали ти шпијуни у британским редовима. Посебно се осврћу на Клугмана.

Ово је скраћено што се каже у документарцу:

"Јесу ли Черчил и Меклејн погрешили? Да ли је требало наставити подршку Михаиловићу? Промена стране чини се чуднијом у светлу откривања тајни овог човека. Џејмс Клугман је 1942. године био британски обавештајац у Каиру.

Он је саставио извештаје који су утицали на Черчила због којих је Черчил подржао Тита. Данас знамо да су ти извештаји били пристрасни у корист Тита. Клугман је преувеличавао број Титових партизана и ефикасност њихових напада на непријатеље.

Године 2002. открило се да је Клугман био предани комуниста и да је студирао на Кембриџу са злогласном шпијунском четворком."

Погледати "Тајни рат" од 36:15



Чисто да се разјасни да то није теорија, или су можда и Британци ревизионисти. А ова епизода "Тајни рат" уопште није за четнике

Браво за ово, Митићу!
Намеравао сам да причам о том документарцу.
Аутор Ник Ааронс кроз читав филм хвали безусловно и Тита и Меклина.
Одједном пред крај документарца признаје да је Клугман био комуниста и преувеличавао податке у корист Титових партизана.
Али и даље тврди да је Тито био добар избор, јер захваљујући њему Југославија је постала “богата и јака држава“.
Британци и сада бране Тита.
Аутор помиње колико су оружја добили партизани од британских специјалних летова. Каже: „у само две ноћи добили су оружја колико Михаиловић у две године“, а ја мислим да четници нису добили ни толико.
Одговори

(31-07-2020, 05:59 PM)Sima Пише:  Jel se posle rata mogao u SKJ uclaniti neko kome je otac bio cetnik? Ili stric?

Могао се учланити чак и онај коме је отац био Дража Михаиловић. Мислим да знаш за ово:

[Слика: jelica-politika.jpg]

Наравно сада ће да се нађу они који ће ово да релативизују, али права истина јесте да су Бранко и Гордана Михаиловић били комунисти, чак и пре рата. И наравно да су по партијској директиви урадили ово.

И ово говори до које мере је заправо Србија била комунизована, и пре рата. Има ту неких који причају приче о томе како је Србија била антикомунистичка али су се као Срби преко Дрине придружили комунистима. А истина је да је Србија заправо најдубље од свих крајева била комунизована. И њихов устанак је зато ту и почео, и зато су им и најбоље јединице биле састављене од Србијанаца. То што су Недић и касније Дража репресијом одржавали Србију без комунистичке организације, то је друга ствар.

Иначе после рата најбољи Удбаши и цинкароши Удбе су били четнички синови. Ако видиш неког да је четнички син а да се попео високо на друштвеној лествици знај да је тај претходно пристао на сарадњу. Јер никада ту не би могао да доспе другачије.

Људи данас и не могу да схвате колика је срамота некада била бити четнички син. Ја данас не могу да нађем адекватно поређење. Било је довољно само да ти приђу са молбом да будеш лојалан грађанин и укључили би те заувек у њихову мрежу.

Једна дигресија, ја рецимо сматрам да је Матија Бећковић, поред тога што је велики српски песник, скоро сигурно радио за Удбу, и често сам се око тога препирао са људима. Поред тога што се на њему може стално приметити нека тескоба, никада нам Матија не исприча причу сличну овој:


А сложићеш се да је морао некада и њему неко прићи са сличним предлогом.Smile
Одговори

(01-08-2020, 06:40 PM)Посматрач Пише:  
(31-07-2020, 05:59 PM)Sima Пише:  Jel se posle rata mogao u SKJ uclaniti neko kome je otac bio cetnik? Ili stric?
Наравно сада ће да се нађу они који ће ово да релативизују, али права истина јесте да су Бранко и Гордана Михаиловић били комунисти, чак и пре рата. И наравно да су по партијској директиви урадили ово.

И ово говори до које мере је заправо Србија била комунизована, и пре рата. Има ту неких који причају приче о томе како је Србија била антикомунистичка али су се као Срби преко Дрине придружили комунистима. А истина је да је Србија заправо најдубље од свих крајева била комунизована. И њихов устанак је зато ту и почео, и зато су им и најбоље јединице биле састављене од Србијанаца. То што су Недић и касније Дража репресијом одржавали Србију без комунистичке организације, то је друга ствар.

Иначе после рата најбољи Удбаши и цинкароши Удбе су били четнички синови. Ако видиш неког да је четнички син а да се попео високо на друштвеној лествици знај да је тај претходно пристао на сарадњу. Јер никада ту не би могао да доспе другачије.

Људи данас и не могу да схвате колика је срамота некада била бити четнички син. Ја данас не могу да нађем адекватно поређење. Било је довољно само да ти приђу са молбом да будеш лојалан грађанин и укључили би те заувек у њихову мрежу.

Једна дигресија, ја рецимо сматрам да је Матија Бећковић, поред тога што је велики српски песник, скоро сигурно радио за Удбу, и често сам се око тога препирао са људима. Поред тога што се на њему може стално приметити нека тескоба, никада нам Матија не исприча причу сличну овој:
Mnogo nagadjanja i pogrešnih zaključaka.

Dražina deca nisu bili komunisti pre rata osim ako verujes da bi dete od 14 godina nekako moglo da bude komunista (Gordana je rodjena 1927-e), sin Vojislav je bio sa Dražom na liniji i tamo poginuo , a sin Branko je i u intervju Draškoviću sve te komunističke laži opovrgao rekavši da je pre rata bio skojevac i da se niko od njih nikad svoga oca nisu odrekli .
Branko je u najboljem slucaju mogao da bude komunista izmedju 1943 i 48-e kad se dokopao zatvora , odakle je izasao kao definitivni vanpartijac.

Srbija je bila komunistička pre rata taman isto koliko i danas , da je bilo drugačije pa valjda bi ti komunisti bili i u Srbiji tokom rata i vladali njome a ne četnici i tako sve dok Rusi nisu presli Dunav septembra 44-e.

Koje si ti to "četničke sinove" zapazio medju udbašima kad tako ceniš ?
Koji se to poznati četnik prevrato u grobu jer su mu deca postali UDBA-ši, daj nam neke primere.
Ja koliko vidim i od kad znam medju Srbima u Srbiji i crnoj Gori su svi voleli četnike i njihova deca su uvek bila normalna, fina , učecana i od svih lepo i dobro prihvaćena , nema svadbe na kojoj se nije zapevala neka naša ćirilica i zapucalo se u to ime .
Biće da si ti živeo u nekoj drugoj Srbiji

Matija Bećković je veliki pisac, sin velikog oca koji se vodi kao "nestao"
   
i kojem je on posvetio neke od svojih najlepših stihova, tako da bih rekao da si ti i kod Matije debelo izmašio sa pretpostavkama .
Одговори

У каквим су односима комунисти били са муслиманским милицијама на "граници" Црне Горе и Велике Албаније?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 4 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним