Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(20-05-2021, 10:03 PM)Почетник Пише:  Бата животиња и син му Миљко који је заглавио вишегодишњу робију?
Ма какви... Много гори случај...
Одговори

(20-05-2021, 10:01 PM)Бенито Пише:  Ајде нешто у складу са филмским активностима власника форума... Smile
Многи наши глумци, као што је познато, били су тешких, а неки и врло несрећних судбина... Али, као што је то случај и са људима других занимања, највише боли када деца крену странпутицом.
Који српски глумац је имао највећу несрећу са сопственим дететом?
ПС не ради се о погибији или смрти детета, него о најгорем недељу које је неко од деце глумаца учинио.
Милосав Мија Алексић (Горња Црнућа, 1923-Београд, 1995)био је један од најпопуларнијих глумаца у време Брозове Југославије. И данашње генерације чуле су за њега.
Мија Алексић је из првог брака или ванбрачне заједнице (то није баш најјасније) имао сина, који је био рођен средином педесетих година прошлог века. Тај његов несрећни син је са двадесетак година, у некој тучи, убио човека. Лежао је робију у Забели код Пожаревца.
Током издржавања казне у затвору је убио двојицу затвореника. За ово је добио знатно тежу робију, коју је служио у затвору у Сремској Митровици. Тамо је, опет, починио двоструки злочин и убио је још двојицу затвореника. После овог тешког злочина, извршио је самоубиство или је убијен, ни ово није баш јасно. То је било 1979 или 1980. године, није имао ни 25 година. Врло мало се може наћи о том сину Мије Алексића. Чак нисам успео ни његово име да нађем, нити основне биографске податке.
Приметно је у биографији Мије Алексића да је у том периоду, крајем седамдесетих година прошлог века, његова каријера стагнирала. Вратио се улогом Аксентија Топаловића у филму "Маратонци трче почасни круг", почетком осамдесетих година прошлог века.
Одговори

Шибе Крвавац. Мислим да не постоји гора казна него заглавити Голи оток и тамо пролазити кроз монструозни начин преваспитавања. Зато је и морао снимати онакве партизанске блокбастере.
Одговори

(21-05-2021, 02:58 PM)Александар Динчић Пише:  Шибе Крвавац. Мислим да не постоји гора казна него заглавити Голи оток и тамо пролазити кроз монструозни начин преваспитавања. Зато је и морао снимати онакве партизанске блокбастере.
Питање је било везано за децу. Од овог случаја Мије Алексића нисам чуо за несрећнији...
Одговори

Имам једно питање из света филма, можда је и безвезе питање. Није везано за Србију, него за СФРЈ.

Која инострана звезда акционих филмова је снимала у СФРЈ (конкретно, Словенија и Хрватска) средином 80-их година?
Одговори

Јел'беше Бад Спенсер тада снимао своје филмове у Југославији?
Одговори

(22-05-2021, 09:42 AM)Бенито Пише:  Јел'беше Бад Спенсер тада снимао своје филмове у Југославији?

И његове филмове сам гледао, али можда је снимао у Југославији. Добри су му филмови.

А кад сам постављао питање, мислио сам на другу акциону звезду.

У питању је Џеки Чен. А филм се зове "Божији оклоп". На почетку филма пише филмска кућа "Јадран филм".

Ово су локације на којима је сниман филм

https://www.imdb.com/title/tt0091431/loc..._=tt_dt_dt


А ова сцена јурњаве колима је снимана у Загребу. Много добра сцена

Одговори

"Госпођо, запамти једном за свагда, НЕМА СЛОБОДЕ БЕЗ ЖРТАВА И ГРОБОВА!"
Који српски војсковођа је ове речи изговорио својој супрузи пред свој полазак у рат?
Одговори

Кесеровић
Одговори

Тако је.
Одговори

Око 20. или 25. јуна 1941. године, Немци праве специјални одред војне полиције да уђе у траг Дражи и ухапси га и разбије прве Дражине илегалне активности. Наравно, та њихова прва операција против Драже је неуспела.

Извор је Немања Девић. Могу да поставим линк емисије у којој је то рекао.
Одговори

То је активност 717. пешадијске дивизије око Рудника када је настрадао један немачки војник. Мада, нисам могао да сазнам да ли је тај Немац пао од Дражиних четника (то је његова територија) или по неким другим околностима. Десило се 20. јуна 1941. године. Мислим да Девић на то мисли. Поставите линк.
Одговори

(24-05-2021, 01:46 PM)Александар Динчић Пише:  То је активност 717. пешадијске дивизије око Рудника када је настрадао један немачки војник. Мада, нисам могао да сазнам да ли је тај Немац пао од Дражиних четника (то је његова територија) или по неким другим околностима. Десило се 20. јуна 1941. године. Мислим да Девић на то мисли. Поставите линк.

Хвала, имењаче. Као и увек, одличне информације.

Девић је то споменуо у следећој емисији (погледати од 44:00)



Лепо је рекао многе ствари. Нпр, Дражин покрет није био колаборационистички ни 1941, ни 1944, ни 1945.

А такође је направио сличну паралелу као Ти. Рецимо, да ли би Карађорђе био колаборациониста пошто се четири пута састао са дахијама 1804. године.
Одговори

Колико ђака има четворогодишња школа у Коштунићима данас, колико је имала пре 30 година, колико пре 70 година?

П.С.
Колико ће имати наредне?Баја
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 38 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним