Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(23-08-2021, 08:11 AM)смедерево Пише:  
(22-08-2021, 11:54 PM)Бенито Пише:  Колико је медаља освојила Република Србија на протеклим Олимпијским играма у Токију?

9

А шта ћемо са она два злата што су освојили Шиптари за "Косову*?
Подсетићу да су Кинези себе прогласили себе за најмоћнију спортску нацију, јер су себи дописали медаље које су освојили спортисти под заставама Тајвана и Хонгконга.
Ако ми поштујемо сопствени устав, морамо рачунати да су то наше медаље. Уосталом, то двоје спортиста су у Јапан путовали са пасошима Србије.
Одговори

Мислим да је Јапан признао Косово.
Одговори

Ајде једно занимљиво питање на брзака . . .  Јок

У ком веку су Срби први пут прозвани "изабрани народ" ?

П.С. Није Деретић,нити та екипа . . .  Креза

''...Видиш ли пријатељу она три чобана на ливади? Е све док та тројица могу да надгласају мене и Сократа и услед тога доносе одлуке, ја у демократију не верујем... ! " - Платон
(„Држава“)

Одговори

У 13. Немањићи су Србију звали "Нови Израел".
Одговори

Како се звала формација која је 17. октобра 1944. ослободила Бачки Моноштор од Мађара и Немаца?
Одговори

(23-08-2021, 02:52 PM)Бранке Пише:  Ајде једно занимљиво питање на брзака . . .  Јок

У ком веку су Срби први пут прозвани "изабрани народ" ?

П.С. Није Деретић,нити та екипа . . .  Креза


Да није у питању Јеврејин који је тако прозвао Србе?
Одговори

(23-08-2021, 05:38 PM)Милослав Самарџић Пише:  Како се звала формација која је 17. октобра 1944. ослободила Бачки Моноштор од Мађара и Немаца?

Сомборски или Шајкашки четнички одред

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(23-08-2021, 07:14 PM)Шумадинац Пише:  
(23-08-2021, 05:38 PM)Милослав Самарџић Пише:  Како се звала формација која је 17. октобра 1944. ослободила Бачки Моноштор од Мађара и Немаца?

Сомборски или Шајкашки четнички одред

Сомборски.
Одговори

Нити је Јеврејин,нити су Немањићи,у питању је подоста ранији период . . .   Smile

Након једног од успешних похода на Солунске Словене,Јустинијан II,одводи крајем седмог века један поприличан број њих у Малу Азију . . . Да је међу тим Словенима било и Срба у поприличном броју говори и запис о Епископу града Гордосерба насталог у том временском периоду . . . 

Елем,после успешне балканске офанзиве против Словена и Бугара,Јустинијан II се окреће рату са Арабљанима и за њега мобилише исте оне које је пре неку годину довео у Малу Азију . . . наоружава 30000 Словена(Срба) и назива их "Изабраним народом" . . . 

Али наши не би били наши да нису инаџије,у бици код Севастопоља у Јерменији 692. 2/3 "Изабраног народа" прелази на страну Арабљана и византијска војска доживљава тежак пораз . . .  Јок

''...Видиш ли пријатељу она три чобана на ливади? Е све док та тројица могу да надгласају мене и Сократа и услед тога доносе одлуке, ја у демократију не верујем... ! " - Платон
(„Држава“)

Одговори

(23-08-2021, 10:05 PM)Бранке Пише:  Нити је Јеврејин,нити су Немањићи,у питању је подоста ранији период . . .   Smile

Након једног од успешних похода на Солунске Словене,Јустинијан II,одводи крајем седмог века један поприличан број њих у Малу Азију . . . Да је међу тим Словенима било и Срба у поприличном броју говори и запис о Епископу града Гордосерба насталог у том временском периоду . . . 

Елем,после успешне балканске офанзиве против Словена и Бугара,Јустинијан II се окреће рату са Арабљанима и за њега мобилише исте оне које је пре неку годину довео у Малу Азију . . . наоружава 30000 Словена(Срба) и назива их "Изабраним народом" . . . 

Али наши не би били наши да нису инаџије,у бици код Севастопоља у Јерменији 692. 2/3 "Изабраног народа" прелази на страну Арабљана и византијска војска доживљава тежак пораз . . .  Јок

Па, изабрани народ...  Тужан
Одговори

(19-08-2021, 11:41 AM)Бенито Пише:  Наравно да су остали без свега због судских пресуда, дугова, судских пресуда у вези малверзација са брашном за војску током Солунског фронта, као и огромних трошкова које је његов отац имао за школовање своје деце, која су образована у најбољим школама тога доба, као и за миразе својих пет ћерки, које су се удале у најбоље београдске куће...
Дакле, Коча је напустио школовање на Сорбони због тога што отац није могао више да га финансира, а и заљубио се у комунизам, у међувремену, што је била мода тадашњег Париза. 
Да поновим, од имовине нису имали скоро ништа, уочи Другог светског рата, тако да Коча Поповић ништа није поклонио комунистичким властима после рата.
Њему је Други светски рата био-бити или не бити.
На жалост за Србе, добио је ту коцкарску игру.

Хвала на исправци. Проверио сам у енциклопедији, пре рата у тој згради је била нека француска осигуравајућа кућа. Све ми се помешало у глави од треће дозе.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Хајде да наставим са питањима из архитектуре.
У Београду постоји једна зграда изграђена у фашистичком духу, а друга у националсоцијалистичком духу. О којим грађевинама је реч?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(24-08-2021, 10:40 AM)Vlad Alekš Пише:  Хајде да наставим са питањима из архитектуре.
У Београду постоји једна зграда изграђена у фашистичком духу, а друга у националсоцијалистичком духу. О којим грађевинама је реч?

Ова друга треба да је пошта?
Одговори

(24-08-2021, 11:22 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(24-08-2021, 10:40 AM)Vlad Alekš Пише:  Хајде да наставим са питањима из архитектуре.
У Београду постоји једна зграда изграђена у фашистичком духу, а друга у националсоцијалистичком духу. О којим грађевинама је реч?

Ова друга треба да је пошта?

Нисам архитекта, али могу да погледам. Smile
Колико ја знам, није Пошта. Да помогнем - зграда се налази са оне стране Саве.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 54 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним