Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(07-01-2022, 03:32 PM)Бранке Пише:  Два питања свим форумашима,ако је неко упућен . . . 

Прво питање,колико људи и кога све су комунисти ликвидирали када су ушли у Друговац 30.9.1943. ?
Друго питање,шта се десило у Дражњу 23.1.1944. ?

Постоји приличан број умрлица у "Новом времену" за та два места . . .

Класичан модел њихове ''друге фазе револуције''. Убили су више особа, наведи податке кад су ти већ при руци...
Одговори

Добро вече и Христос се роди! 
Желим срећан Божић свим форумашима.
Поштовани Г.Самарџићу, отишао сам на ''Веј бак'' машину да бих погледао комунистички сајт зван ''Знаци''.
Занима ме одакле њима документи о ''сарадњи четника са Немцима'' и да ли су то фалсификати?
Приметио сам да таквих докумената има пуно па ме занима ваше мишљење о овоме...[Слика: 5+5.gif]
Одговори

(07-01-2022, 09:02 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(07-01-2022, 03:32 PM)Бранке Пише:  Два питања свим форумашима,ако је неко упућен . . . 

Прво питање,колико људи и кога све су комунисти ликвидирали када су ушли у Друговац 30.9.1943. ?
Друго питање,шта се десило у Дражњу 23.1.1944. ?

Постоји приличан број умрлица у "Новом времену" за та два места . . .

Класичан модел њихове ''друге фазе револуције''. Убили су више особа, наведи податке кад су ти већ при руци...

По званичној причи о четничком нападу у Друговцу 1944. коју видим на Википедији,трећа чета космајског одреда ушла је у село 30.9.1943. и ликвидирала групу локалног ЗБОР-аша Бранка Милосављевића и преузела власт у селу,само што се по умрлицама испоставља да је "група" у ствари његова породица (две жене и два мушкарца),па ме интересовало да ли неко зна ко је још страдао(пошто је за породицу даван шестомесечни помен) . . . 
Док што се тиче Дражња,23.1.1944. има 7 умрлица(5 мушкараца и две жене) . . .

[Слика: H9KfteS.png][Слика: 2Uzxrhb.png][Слика: QPhM2O4.png]

''...Видиш ли пријатељу она три чобана на ливади? Е све док та тројица могу да надгласају мене и Сократа и услед тога доносе одлуке, ја у демократију не верујем... ! " - Платон
(„Држава“)

Одговори

(07-01-2022, 09:21 PM)Bojo Пише:  Добро вече и Христос се роди! 
Желим срећан Божић свим форумашима.
Поштовани Г.Самарџићу, отишао сам на ''Веј бак'' машину да бих погледао комунистички сајт зван ''Знаци''.
Занима ме одакле њима документи о ''сарадњи четника са Немцима'' и да ли су то фалсификати?
Приметио сам да таквих докумената има пуно па ме занима ваше мишљење о овоме...[Слика: 5+5.gif]

Која документа?
Одговори

Помаже Вог Милосаве.
Да ли имате неки снимак словеначких четника(осим оних 2 из 1 сезоне ваше серије)
и да ли имате информације о некој већој победничкој битци плавогардејаца.
Одговори

[Слика: JiACT6ZsR5xaDcvJ9]  Da li je ovaj 2 sa leva neki Dražin dvojnik i da li ovaj skroz  desno nosi petokraku
Одговори

(08-01-2022, 08:45 PM)Војвода Бечејски Пише:  Помаже Вог Милосаве.
Да ли имате неки снимак словеначких четника(осим оних 2 из 1 сезоне ваше серије)
и да ли имате информације о некој већој победничкој битци плавогардејаца.

Немамо. Набавили смо у Словенији све што имају, а то су та два снимка.
Нису имали веће битке, нпр. једном су вратили натраг хрватске партизане, а то није била баш велика битка.
Одговори

(09-01-2022, 12:40 AM)Luka Milošev Пише:  [Слика: JiACT6ZsR5xaDcvJ9]  Da li je ovaj 2 sa leva neki Dražin dvojnik i da li ovaj skroz  desno nosi petokraku

Не види се слика.
Одговори

(08-01-2022, 05:57 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(07-01-2022, 09:21 PM)Bojo Пише:  Добро вече и Христос се роди! 
Желим срећан Божић свим форумашима.
Поштовани Г.Самарџићу, отишао сам на ''Веј бак'' машину да бих погледао комунистички сајт зван ''Знаци''.
Занима ме одакле њима документи о ''сарадњи четника са Немцима'' и да ли су то фалсификати?
Приметио сам да таквих докумената има пуно па ме занима ваше мишљење о овоме...[Слика: 5+5.gif]

Која документа?

Ево овај на пример: https://web.archive.org/web/202001120215...M&idem=328
Овде комунисти наводе ''Немачко појачање четницима северно од Книна.'' Скојевац
Документа су на Немачком, али сам успео да преведем нешто. Чини се као да то и пише.
Са леве стране на сајту можете листати документа.
Одговори

(09-01-2022, 02:11 PM)Bojo Пише:  
(08-01-2022, 05:57 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(07-01-2022, 09:21 PM)Bojo Пише:  Добро вече и Христос се роди! 
Желим срећан Божић свим форумашима.
Поштовани Г.Самарџићу, отишао сам на ''Веј бак'' машину да бих погледао комунистички сајт зван ''Знаци''.
Занима ме одакле њима документи о ''сарадњи четника са Немцима'' и да ли су то фалсификати?
Приметио сам да таквих докумената има пуно па ме занима ваше мишљење о овоме...[Слика: 5+5.gif]

Која документа?

Ево овај на пример: https://web.archive.org/web/202001120215...M&idem=328
Овде комунисти наводе ''Немачко појачање четницима северно од Книна.'' Скојевац
Документа су на Немачком, али сам успео да преведем нешто. Чини се као да то и пише.
Са леве стране на сајту можете листати документа.

https://web.archive.org/web/202001112219...&idem=1430
Ово је такође интересантно....
Одговори

(09-01-2022, 12:29 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(08-01-2022, 08:45 PM)Војвода Бечејски Пише:  Помаже Вог Милосаве.
Да ли имате неки снимак словеначких четника(осим оних 2 из 1 сезоне ваше серије)
и да ли имате информације о некој већој победничкој битци плавогардејаца.

Немамо. Набавили смо у Словенији све што имају, а то су та два снимка.
Нису имали веће битке, нпр. једном су вратили натраг хрватске партизане, а то није била баш велика битка.

Можете ли ми описати ту акцију протих хрватских партизана.
Одговори

https://images.app.goo.gl/rR92KGQ3yR1P5R1x8 Sada da li se vidi
Одговори

(09-01-2022, 05:56 PM)Luka Milošev Пише:  https://images.app.goo.gl/rR92KGQ3yR1P5R1x8 Sada da li se vidi.
Na internetu piše da je Ravna Gora 1943 Godine.Ovaj skroz desno izgleda kao da ima Petokraku i 2 sa leva dosta liči na Dražu.
Одговори

(09-01-2022, 06:00 PM)Luka Milošev Пише:  
(09-01-2022, 05:56 PM)Luka Milošev Пише:  https://images.app.goo.gl/rR92KGQ3yR1P5R1x8 Sada da li se vidi.
Na internetu piše da je Ravna Gora 1943 Godine.Ovaj skroz desno izgleda kao da ima Petokraku i 2 sa leva dosta liči na Dražu.

Није то петокрака. Лево је Дражин двојник. Дража је четврти с десна и до њега Живко Топаловић.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 5 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним