Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(03-03-2023, 09:57 AM)Београђанин Пише:  Када је Пећанац упао у Бугарску? Да ли се и Војиновић осветио?

Одмах после устанка.
Није.
Одговори

(03-03-2023, 09:13 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(03-03-2023, 09:57 AM)Београђанин Пише:  Када је Пећанац упао у Бугарску? Да ли се и Војиновић осветио?

Одмах после устанка.
Није.

Хвала. Да ли је Војиновића Пећанац именовао војводом?
Одговори

(03-03-2023, 10:09 PM)Београђанин Пише:  
(03-03-2023, 09:13 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(03-03-2023, 09:57 AM)Београђанин Пише:  Када је Пећанац упао у Бугарску? Да ли се и Војиновић осветио?

Одмах после устанка.
Није.

Хвала. Да ли је Војиновића Пећанац именовао војводом?

Не верујуем. Мислим да је он био ''народни војвода''.
Одговори

Да ли је тачно да је Тито 1941. имао Пећанчеву легитимацију?
Одговори

Зашто је Јаков Јака Авшић напустио Дражу и пришао комунистима, иако је имао бољи положај код Драже?
И зашто је Дража узео баш име ,,четници" за регуларну
Одговори

(07-03-2023, 11:27 PM)Београђанин Пише:  Да ли је тачно да је Тито 1941. имао Пећанчеву легитимацију?

Ово ћу Ти ја одговорити, пошто сам се помно бавио овим питањем. Тачно је. Биће у једној књизи у будућности више о томе.
Одговори

(08-03-2023, 11:09 AM)Бенито Пише:  
(07-03-2023, 11:27 PM)Београђанин Пише:  Да ли је тачно да је Тито 1941. имао Пећанчеву легитимацију?

Ово ћу Ти ја одговорити, пошто сам се помно бавио овим питањем. Тачно је. Биће у једној књизи у будућности више о томе.

Хвала
Одговори

Када је уништен рудник Леце?
Одговори

(08-03-2023, 02:50 AM)Potporucnik1 Пише:  Зашто је Јаков Јака Авшић напустио Дражу и пришао комунистима, иако је имао бољи положај код Драже?
И зашто је Дража узео баш име ,,четници" за регуларну

1. Ко ће га знати.
2. Узео је име четници као професор Војне академије, користио је термин четничка војна. Јер је то српски израз за герилски рат, којим се он још тада бавио.
Одговори

(08-03-2023, 05:15 PM)Београђанин Пише:  Када је уништен рудник Леце?

Април или мај 1941.
Одговори

(08-03-2023, 07:46 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(08-03-2023, 02:50 AM)Potporucnik1 Пише:  Зашто је Јаков Јака Авшић напустио Дражу и пришао комунистима, иако је имао бољи положај код Драже?
И зашто је Дража узео баш име ,,четници" за регуларну

1. Ко ће га знати.
2. Узео је име четници као професор Војне академије, користио је термин четничка војна. Јер је то српски израз за герилски рат, којим се он још тада бавио.

Код Драже је имао титули команданта четника у Словенији, а код Партизана је био подређен пекару.
Одговори

(08-03-2023, 11:09 AM)Бенито Пише:  
(07-03-2023, 11:27 PM)Београђанин Пише:  Да ли је тачно да је Тито 1941. имао Пећанчеву легитимацију?

Ово ћу Ти ја одговорити, пошто сам се помно бавио овим питањем. Тачно је. Биће у једној књизи у будућности више о томе.


Супер што је у најави још једна књига.

Према сведочењу Веселинке Малинске, која га је пратила из Београда септембра 1941. године, Броз је имао легитимацију четничког војводе.

http://istorijskiarhiv.rs/sites/default/...r%2012.pdf

Погледати стр. 8, у Гласнику који издаје Историјски архив у Ваљеву, бр. 12, 1978. година.
Одговори

Милослав Самарџићу


Самарџић живи у неком нереалном свету, он не сме да погледа да и нема поделе на лево и десно, данашња подела је у свету и код нас на Христа и антихриста. Да ли тако радикална, али сигурно оштрија много но што је била лево десно. Можда је одувек и била, и можда је то једина људска подела.

Вулин комуњара је за првенствено национална питања а радикали рецимо, шешељ, вучко за либерално демократска.

Ко каже да је демоНкратија боља од комунизма ?

Као политичко уређење ? Па у кини можеш бар да гласаш, у америци ти свеједно гласао, не гласао.итд, исто.
Као духовно уређење ? Па комунизам је атеизам, демоНкратија је антихрист-изам.
Као економско уређење? Па кина се и развија, а запад да не опљачка пуко би ко звечка, и пуца.
Као морално уређење? Па све комунистичке земље су сада на правој страни историје, а ваше америка и енглеска тоталне моралне наказе, у лудници знају дал су мушко ил женско, њима је разум узет, ни то не знају.

Тако да, нит је све црно бело како Самарџић представља, нит је Русија комунистичка од које је хтео да побегне, нит су енглези мајке слободе којима је хтео да побегне, ... не он лично, причам о идеологији.

Ако ћемо право, Русија и јесте пала кад је се са Петром Великим окренула тој вашој западној слободи и демократији, и кад је пала онда јој окрећете леђа, тако би исто и са Србијом и православљем као носиоцем духовности јој.

Кладим се да и бранковића као носиоца слободе избора и демократског гласа, капиталисту, па и монархисту, и све што он представља, оправдава.

Да смо 44 са Чичом дочекали енглезе и амере никад се ишчупали не би, вако страдасмо ал душу спасисмо.

Питање, ево лично, дал после свега, бомбардовања нас, целог света, антидемократије, антиразума, антиморала, антихриста, анти било чега људског и Божјег, демонских зверстава по свету, мржње и уништавања тела и душе и других и себе, још тежи тој протестанској јудео-масонској јудео-комуњарској америци и енглеској, или сада када су и они од истих поробљени, сада и од њих по истом принципу окреће главу ?

Хоћу да знам шта је конкретно наука учитеља са толико књига, одржаних предавања, говора, проповеди и остале наставе и каква је то школа. Мислим да је коректно питање, и искрено, без икаквих претензија, инсинуација ка било чему, дегредариња било кога, ово изнад је било само увод да бих објаснио питање, и/ али и подстакао на одговор, па ако може исто тако коректан, концизан, конкретан одговор ?
Одговори

Пошто сматраш да Вулин решава национално питање, и комунисти у принципу, онда си баш, баш, у нереалним свету.
Црвени ма је циљ да нас збуне, код тебе су постигли одличне резултате.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 22 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним