Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

https://m.youtube.com/watch?v=JQF6te6Pkh...e=youtu.be

Vojvoda je imao pozitivno misljenje o Nedicu.
Ko je u pravu? Miloslav ili Momcilo?
Одговори

(05-06-2023, 08:05 PM)Darx99 Пише:  https://m.youtube.com/watch?v=JQF6te6Pkh...e=youtu.be

Vojvoda je imao pozitivno misljenje o Nedicu.
Ko je u pravu? Miloslav ili Momcilo?

Никола Пашић је најбоље одговарао на овакве дилеме.
Иначе Војвода ми је то и лично рекао, али свако је остао на своме.
Одговори

Да ли сте чули за злочин опленачке бригаде Горске краљеве гарде у порти цркве села Рајковац 4.5.1943., када су четници заклали Даринку и њене кћерке, Радмилу (20) и Станку (14)?
Да ли је злочин помињан приликом поступка рехабилитације?
Одговори

(07-06-2023, 06:18 PM)Potporucnik1 Пише:  Да ли сте чули за злочин опленачке бригаде Горске краљеве гарде у порти цркве села Рајковац 4.5.1943., када су четници заклали Даринку и њене кћерке, Радмилу (20) и Станку (14)?
Да ли је злочин помињан приликом поступка рехабилитације?

Да ли знаш целу причу?
Одговори

(07-06-2023, 07:05 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(07-06-2023, 06:18 PM)Potporucnik1 Пише:  Да ли сте чули за злочин опленачке бригаде Горске краљеве гарде у порти цркве села Рајковац 4.5.1943., када су четници заклали Даринку и њене кћерке, Радмилу (20) и Станку (14)?
Да ли је злочин помињан приликом поступка рехабилитације?

Да ли знаш целу причу?

izvinjavam se...pitao bih u vezi dogadjaja u Ljubostinjskom Manastiru u okolini Trstenika...pripisuje se cetnicima trstenicke brigade pod komandom Gordica...
sta je istina...? hvala na odgovoru..
Одговори

(07-06-2023, 06:18 PM)Potporucnik1 Пише:  Да ли сте чули за злочин опленачке бригаде Горске краљеве гарде у порти цркве села Рајковац 4.5.1943., када су четници заклали Даринку и њене кћерке, Радмилу (20) и Станку (14)?
Да ли је злочин помињан приликом поступка рехабилитације?

Поручниче, ко си ти да догађај квлификујеш злочином???
Одговори

Како стоји ствар са генералом Пантом Драшкићем? Шта је разлог да му комунисти опросте живот? Оно што читам на ту тему прилично је "лабаво". Не знам за случај да су комунисти неком опростили живот "зато што је частан официр", па добије само три године затвора. За редитеља Љубомира Драшкића се наводи само да је Пантин унук, а ко му је отац се не помиње. Бар ја нисам пронашао.
Одговори

Е, мој Нимбусе... Многе тајне крију београдске куће.
Одговори

(11-06-2023, 07:31 PM)Vladinica Пише:  
(07-06-2023, 07:05 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(07-06-2023, 06:18 PM)Potporucnik1 Пише:  Да ли сте чули за злочин опленачке бригаде Горске краљеве гарде у порти цркве села Рајковац 4.5.1943., када су четници заклали Даринку и њене кћерке, Радмилу (20) и Станку (14)?
Да ли је злочин помињан приликом поступка рехабилитације?

Да ли знаш целу причу?

izvinjavam se...pitao bih u vezi dogadjaja u Ljubostinjskom Manastiru u okolini Trstenika...pripisuje se cetnicima trstenicke brigade pod komandom Gordica...
sta je istina...? hvala na odgovoru..

Гестапо је у манастиру нашао Гордићевог сина од 14 година, одведен је на Бањицу и убијен. Гордић је утврдио да је дете одала једна искушеница, па је ликвидирао.
Даринку Радовић и њене ћерке убили су рођаци, због неморала са комунистима. Отац и муж био је у ратном заробљеништву, по повратку је убијен од комуниста (псовао је покојну жену због тога што је урадила, што су они квалификовали као увреду хероја).
Одговори

(13-06-2023, 10:59 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(11-06-2023, 07:31 PM)Vladinica Пише:  
(07-06-2023, 07:05 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(07-06-2023, 06:18 PM)Potporucnik1 Пише:  Да ли сте чули за злочин опленачке бригаде Горске краљеве гарде у порти цркве села Рајковац 4.5.1943., када су четници заклали Даринку и њене кћерке, Радмилу (20) и Станку (14)?
Да ли је злочин помињан приликом поступка рехабилитације?

Да ли знаш целу причу?

izvinjavam se...pitao bih u vezi dogadjaja u Ljubostinjskom Manastiru u okolini Trstenika...pripisuje se cetnicima trstenicke brigade pod komandom Gordica...
sta je istina...? hvala na odgovoru..

Гестапо је у манастиру нашао Гордићевог сина од 14 година, одведен је на Бањицу и убијен. Гордић је утврдио да је дете одала једна искушеница, па је ликвидирао.
Даринку Радовић и њене ћерке убили су рођаци, због неморала са комунистима. Отац и муж био је у ратном заробљеништву, по повратку је убијен од комуниста (псовао је покојну жену због тога што је урадила, што су они квалификовали као увреду хероја).

hvala na odgovoru.pitacu putem privatnih poruka za neka bliza objasnjenja..
tajodje pitao bih Vas za likvidaciji na zeleznickoj stanici u Trsteniku...u kom su stradali...radnica poste u Trsteniku i njen otac...ta likvidacija se pripisuje cetnicima isto...
hvala na odgovoru....!!
Одговори

То ми није познато.
Одговори

(13-06-2023, 01:13 PM)Милослав Самарџић Пише:  То ми није познато.

pisano je o tome...pokusacu da nadjem... konkretno desilo se to da je neka radnica poste pisala u nekom lokalnom glasilu o likvidaciji iskusenica (vise njih) u manastiru Ljubostinja...
radnica poste i njen otac su krenuli vozem da beze iz grada ali ih je cetnicka patrola likvidirala...
konkretno ne znam sta je istina posto ima puno podmetanja od strane komunista i to da vrlo perfidan i podmukao nacin.. ali ispitacu..
veliki pozdrav
Одговори

Ово за Гордићевог сина је сигурно.
Могуће да је било још ликвидација тим поводом.
Одговори

(13-06-2023, 01:42 PM)Милослав Самарџић Пише:  Ово за Гордићевог сина је сигурно.
Могуће да је било још ликвидација тим поводом.
mislim da je bilo...i posta srbije je pisala o tome ali sada ne mogu da nadjem trenutno gde sam to citao...inace medju mestanima kao prica je to poznato..
bice prilike da vidim sta Nediceva Arhiva pise o tome..
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 51 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним