Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(18-07-2014, 12:48 PM)Зоран Недељковић Пише:  Да ли знаш нешто више о активностима песника Симе Пандуровића за време рата ? Он је важио за Недићевог човека, после рата мислим да је осуђен на 5 год. робије, умро је 1960. год. У књизи - Преглед историје НОБ у Шумадији -, аутора Милована Мике Милосављевића, пише на основу заплењене четничке архиве да су четн. лист - СВИТАЊЕ - уређивали Анђелка Костић и Сима Пандуровић. Лист - СВИТАЊЕ - штампан је од Другог шумадијског корпуса.

Sima Pandurović je potpisao "Apel srpskom narodu", ali koliko se sećam nije bio u Nedićevoj administraciji. Možda je više bio nešto poput simpatizera. Čuo sam i za jednu anegdotu u vezi sa njim. Dok je bio u zatvoru posetio ga je neki visokopoziocionirani drug, čini mi se Krcun.
Pita njega Krcun: "Simo, od kada ti nisi na slobodi?
"Od oslobođenja" - odgovori Sima.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(15-07-2014, 11:47 PM)smederevo Пише:  
(15-07-2014, 09:35 PM)Громовник Пише:  Како то мислиш да урадимо, измишљотинама, кривотворењима и шпекулацијама? Измишљањем нове методологије у историјској науци, тако да нам искривљени и наопако прочитани термини буду важнији од писаних и материјалних доказа (што на пример ради Деретић)? О каквој се ортодоксној будали ради довољно показује овај снимак:


И какве везе има данашња ситуација са оном од пре 2000 година?

Мислим да треба да се спале све историјске књиге које су шириле лаж и дириговану историју.Па истина никада није угл
едала светлост дана ни у једном погледу.Да има истине Самарџић би одавно добио одликовања и његове књиге би се читале као лектира за други светски рат,а овако све фалш историја коју нам сервирају теледириговани историчари.
Имао бих и једно питање за тебе:Што си ставио"свастику" као слику у аватару а тврдиш да није важно шта се десило пре хиљаду година?
Тек сад стигох ово да погледам. Гледао сам три пута, нисам могао да поверујем, јер човек каже:
Данас у Каталонији, питајте Каталонце ког су порекла, рећи ће врло хладно: ''Ми смо Срби''
Мислим да је ово врло озбиљна ствар, тј. захтева озбиљну анализу, пре него вицеве.
Заиста, како схватити ово?
Питам и присталице, и противнике.
Одговори

Озбиљну анализу свакако, мислим психијатријску.

Иде Џиџа кроз планине
гони српске душманине,
издајице Русе, Немце,
крџалије љотићевце.
Одговори

Тек сад стигох ово да погледам. Гледао сам три пута, нисам могао да поверујем, јер човек каже:
Данас у Каталонији, питајте Каталонце ког су порекла, рећи ће врло хладно: ''Ми смо Срби''
Мислим да је ово врло озбиљна ствар, тј. захтева озбиљну анализу, пре него вицеве.
Заиста, како схватити ово?
Питам и присталице, и противнике....

Па Милославе Деретић је успео да повезује Scythians Са Србима
http://www.pogledi.rs/forum/Thread-anticka-istorija

Scythians може се повезивати са Баска.....Појол је Баск.....
Ирци се могу да повезују са Scythians

Што је овде мени саде занимљиво је што су социјалисти индентиковали Срби, Баска, и Келти са последице револуције Социјализам/Комунизам!
http://www.youtube.com/watch?v=EF5TBHjf2lc

Занимљиво!
Одговори

(18-07-2014, 10:36 PM)Захумље Пише:  Па Милославе Деретић је успео да повезује Scythians Са Србима
http://www.pogledi.rs/forum/Thread-anticka-istorija

Scythians може се повезивати са Баска.....Појол је Баск.....
Ирци се могу да повезују са Scythians

Да нећеш да кажеш да се Баскијци стварно декларишу као Срби? Пилот

Сви Индо-Европски народи се могу повезати зато што имају заједничку колевку, родност по језику, прадомовини, пантеону, и на крају крви, али не на начин на који је он овде то изнео, пласирајући очигледну измишљотину и невиђену глупост, вероватно неукима, који тако нешто прихватају олако, јер ово уопште не личи на излагање једног историчара, већ обичног манипуланта.

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори

Да ли је познат неки сукоб јединица СДК-а, СДС-а и СГС-а са усташама, балистима или неким другим јединицама које су се сматрале савезницима Немачке?
Одговори

Јел Хусеин Миљковић(Усташа,партизан,па опет усташа,па опет партизан) . . . сарађивао са четницима? Видим код пулена "пса флукса бомбохвататеља и његовог газде Тита" ово :

Цитат:Objavljeni su još 1983, a čuvaju se u Vojnom arhivu u Beogradu. Reč je o depeši Momčila Đujića Draži Mihailoviću od 7. februara 1944. "Od poslednjeg izveštaja kojeg sam vam uputio o Huski Miljkoviću, naši međusobni odnosi i saradnja sa njim, bila je potpuna. Područje njegovog rada uglavnom je bio srez cazinski. Naš grmečko-petrovački odred izodio je sa njegovim ljudima zajedničke operacije protiv komunista. Sa Huskine strane učitelj Kozica bio je neka vrsta poverenika, koji je sa našim ljudima održavao vezu." Zbornik NOR-a, tom 14, knjiga 3, stranica, 364. IImaš taj zbornik i na Znacima Kao i sva četiri zbornika Nora u kojima su objavljeni četnički dokumenti. Ovo ti je signatura iz arhiva: VA, Ča, k. 276, reg. br. 13/1 (knjiga XLVI).

''...Видиш ли пријатељу она три чобана на ливади? Е све док та тројица могу да надгласају мене и Сократа и услед тога доносе одлуке, ја у демократију не верујем... ! " - Платон
(„Држава“)

Одговори

(23-07-2014, 06:20 PM)Мргуд Пише:  Да ли је познат неки сукоб јединица СДК-а, СДС-а и СГС-а са усташама, балистима или неким другим јединицама које су се сматрале савезницима Немачке?
Недићевци под командом Момчила Матића, потпуковника, слати су преко Дрине, али слао их је Дража, јер су били у ствари легализовани четници. Када је Недић за то сазнао - наредио је да се његова ејдинциа ликвидара, а он ухапси.

Сем тога, познат ми је само један сукоб љотићеваца и Бугара у Лапову. Становали су зграда до зграде. Један пијани Бугарин ушао је код љотићеваца, видео краљеву слику и почео да га псује. Онда га је пијани љотићавац ударио, па је један од њих узео шмајсер и испалио рафал у спаваоницу оних других. Онда су пуцали из зграде у зграду, док нису дошли Немци и раставили их.
Одговори

(23-07-2014, 11:00 PM)Бранке Пише:  Јел Хусеин Миљковић(Усташа,партизан,па опет усташа,па опет партизан) . . . сарађивао са четницима? Видим код пулена "пса флукса бомбохвататеља и његовог газде Тита" ово :

Цитат:Objavljeni su još 1983, a čuvaju se u Vojnom arhivu u Beogradu. Reč je o depeši Momčila Đujića Draži Mihailoviću od 7. februara 1944. "Od poslednjeg izveštaja kojeg sam vam uputio o Huski Miljkoviću, naši međusobni odnosi i saradnja sa njim, bila je potpuna. Područje njegovog rada uglavnom je bio srez cazinski. Naš grmečko-petrovački odred izodio je sa njegovim ljudima zajedničke operacije protiv komunista. Sa Huskine strane učitelj Kozica bio je neka vrsta poverenika, koji je sa našim ljudima održavao vezu." Zbornik NOR-a, tom 14, knjiga 3, stranica, 364. IImaš taj zbornik i na Znacima Kao i sva četiri zbornika Nora u kojima su objavljeni četnički dokumenti. Ovo ti je signatura iz arhiva: VA, Ča, k. 276, reg. br. 13/1 (knjiga XLVI).
Јесте, једно време. Био је нешто ка Фикрет Абдић 1990-тих.
Одговори

(23-07-2014, 11:21 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(23-07-2014, 11:00 PM)Бранке Пише:  Јел Хусеин Миљковић(Усташа,партизан,па опет усташа,па опет партизан) . . . сарађивао са четницима? Видим код пулена "пса флукса бомбохвататеља и његовог газде Тита" ово :

Цитат:Objavljeni su još 1983, a čuvaju se u Vojnom arhivu u Beogradu. Reč je o depeši Momčila Đujića Draži Mihailoviću od 7. februara 1944. "Od poslednjeg izveštaja kojeg sam vam uputio o Huski Miljkoviću, naši međusobni odnosi i saradnja sa njim, bila je potpuna. Područje njegovog rada uglavnom je bio srez cazinski. Naš grmečko-petrovački odred izodio je sa njegovim ljudima zajedničke operacije protiv komunista. Sa Huskine strane učitelj Kozica bio je neka vrsta poverenika, koji je sa našim ljudima održavao vezu." Zbornik NOR-a, tom 14, knjiga 3, stranica, 364. IImaš taj zbornik i na Znacima Kao i sva četiri zbornika Nora u kojima su objavljeni četnički dokumenti. Ovo ti je signatura iz arhiva: VA, Ča, k. 276, reg. br. 13/1 (knjiga XLVI).
Јесте, једно време. Био је нешто ка Фикрет Абдић 1990-тих.

Ок,али поента је да се преоблачио само у две униформе(усташку и партизанску)?

''...Видиш ли пријатељу она три чобана на ливади? Е све док та тројица могу да надгласају мене и Сократа и услед тога доносе одлуке, ја у демократију не верујем... ! " - Платон
(„Држава“)

Одговори

Не знам, можда је имао само једну, а мењао знаке. У том случају, не верујем да је носио кокарду.
Одговори

Он је уствари био вођа муслиманске сеоске милиције у том крају, а сарађивао је са свима тј. са оним снагама које су се у том тренутку налазиле у његовој регији.
Одговори

Само што избегавају да кажу да је био члан КПЈ још од пре рата.
Одговори

(24-07-2014, 06:45 AM)Николај Пише:  Само што избегавају да кажу да је био члан КПЈ још од пре рата.
То нисам знао. Јел има неки извор?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 14 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним