Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Хвала
Одговори

Да, не знам више имена. Јесте рођак Мирослава Илића, ваљда стриц, рекао ми је Аца Симић. Иначе био је хармоникаш.
Мислим да је сликано у селу Ба, током Конгреса, али нисам сигуран.
Бенито зна више детаља, надајмо се да ће видети.
Одговори

Каква је судбина рођака Мирослава Илића?
Одговори

Gospodine Samardžiću, gde mogu pronaći biografije članova Centralnog nacionalnog komiteta. Postoje neki podaci u vezi sa nekim ljudima na vikipediji, ali to je sve šturo i pitanje je da li je istinito. Na primer, na internetu ne postoji ništa konkretnije o Mihajlu Kujundžiću, funkcioneru Demokratske stranke i predsedniku CNK-a. Jedino što sam uspeo da pronađem jeste neki tekst u Grolovoj Demokratiji. Naime, u toku predizborne kampanje 1945. Dragoljub Jovanović, lider levih zemljoradnika, napao je Grola zbog toga što je demokrata Mihajlo Kujundžić umro za Dražinom trpezom.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(01-10-2014, 10:40 AM)Ковач Пише:  Каква је судбина рођака Мирослава Илића?

Погинуо у Босни 1945. године.
Одговори

(01-10-2014, 11:42 AM)Vlad Alekš Пише:  Gospodine Samardžiću, gde mogu pronaći biografije članova Centralnog nacionalnog komiteta. Postoje neki podaci u vezi sa nekim ljudima na vikipediji, ali to je sve šturo i pitanje je da li je istinito. Na primer, na internetu ne postoji ništa konkretnije o Mihajlu Kujundžiću, funkcioneru Demokratske stranke i predsedniku CNK-a. Jedino što sam uspeo da pronađem jeste neki tekst u Grolovoj Demokratiji. Naime, u toku predizborne kampanje 1945. Dragoljub Jovanović, lider levih zemljoradnika, napao je Grola zbog toga što je demokrata Mihajlo Kujundžić umro za Dražinom trpezom.
Нема нигде на једном месту. Објавио сам у Дражи 4 биографије главних, а успут сам помињао још неке. Тежак задатак. Кујунџић је умро на седници ЦНК, кад је курир донео вест да Црвена армија прелази границу.
Одговори

Који се официр утопио, када је Кесер успио да преплива Дрину, пред хапшење?
Одговори

Чуо сам за ту причу, не сећам се где?
Углавном, калуђер Никанор Паљић пише да је Кесер сам отпливао, тј. да се нико није удавио.
Одговори

Пише на википедији..нема извора. Да није Милијан Јовановић, тадашњи командант неког корпуса из Србије?
Одговори

Не, он је остао на обали.
Одговори

(01-10-2014, 11:42 AM)Vlad Alekš Пише:  Gospodine Samardžiću, gde mogu pronaći biografije članova Centralnog nacionalnog komiteta. Postoje neki podaci u vezi sa nekim ljudima na vikipediji, ali to je sve šturo i pitanje je da li je istinito. Na primer, na internetu ne postoji ništa konkretnije o Mihajlu Kujundžiću, funkcioneru Demokratske stranke i predsedniku CNK-a. Jedino što sam uspeo da pronađem jeste neki tekst u Grolovoj Demokratiji. Naime, u toku predizborne kampanje 1945. Dragoljub Jovanović, lider levih zemljoradnika, napao je Grola zbog toga što je demokrata Mihajlo Kujundžić umro za Dražinom trpezom.

рез.пеш.п.пуковник МИХАИЛО Ђ. КУЈУНЏИЋ рођ. 7.авг.1880.год. у Пљевљима.
Учитељ, дугогодишњи посланик и п.председник Народне скупштине Краљ. Југославије. Члан ГО Демократске странке и лидер те странке за Вардарску бановину. Предс. више патриотских организација у Јужној Србији. У очи рата пензионер у Скопљу. Ћерка Надежда удата за пеш.пор. Ивана М. Григоријевића.
Када је дошао на чело ЦНК већ је био озбиљно болестан. Лекари су му забранили такво ангажовање али је он то одбио.
Био је ожењен Катарином, рођ. Јовић.
Одговори

Је ли био председник или потпредседник скупштине?
Одговори

(01-10-2014, 08:05 PM)Милослав Самарџић Пише:  Је ли био председник или потпредседник скупштине?
П.председник
Одговори

(01-10-2014, 07:55 PM)Зоран Недељковић Пише:  
(01-10-2014, 11:42 AM)Vlad Alekš Пише:  Gospodine Samardžiću, gde mogu pronaći biografije članova Centralnog nacionalnog komiteta. Postoje neki podaci u vezi sa nekim ljudima na vikipediji, ali to je sve šturo i pitanje je da li je istinito. Na primer, na internetu ne postoji ništa konkretnije o Mihajlu Kujundžiću, funkcioneru Demokratske stranke i predsedniku CNK-a. Jedino što sam uspeo da pronađem jeste neki tekst u Grolovoj Demokratiji. Naime, u toku predizborne kampanje 1945. Dragoljub Jovanović, lider levih zemljoradnika, napao je Grola zbog toga što je demokrata Mihajlo Kujundžić umro za Dražinom trpezom.

рез.пеш.п.пуковник МИХАИЛО Ђ. КУЈУНЏИЋ рођ. 7.авг.1880.год. у Пљевљима.
Учитељ, дугогодишњи посланик и п.председник Народне скупштине Краљ. Југославије. Члан ГО Демократске странке и лидер те странке за Вардарску бановину. Предс. више патриотских организација у Јужној Србији. У очи рата пензионер у Скопљу. Ћерка Надежда удата за пеш.пор. Ивана М. Григоријевића.
Када је дошао на чело ЦНК већ је био озбиљно болестан. Лекари су му забранили такво ангажовање али је он то одбио.
Био је ожењен Катарином, рођ. Јовић.

Da li imate podatke i o drugim manje poznatim članovima CNK-a? O Aleksandru Aksentijeviću, na primer?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 20 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним