Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Да ли планирате да напишете Титов ратни пут, као што сте за Дражу?
Одговори

(03-12-2014, 09:20 PM)Романија1 Пише:  Да ли планирате да напишете Титов ратни пут, као што сте за Дражу?
Не посебно, мада је у глобалу описан у књизи ''Истина о Титовим партизанима''.
Одговори

(03-12-2014, 02:44 AM)Милослав Самарџић Пише:  Нисам читао. Јел има на нету?

Нема. Погледаћу по неким књижарама, мислим да се може наћи, ал хтједох прво да вас питам. Иначе, видио сам је на неком штанду прије пар мјесеци и чини ми се да није преобимна, па бих је могао скенирати.

Ако идем напријед, пратите ме...ако се повучем, убијте ме...ако умрем, осветите ме.
-Анри де ла Рошжаклен
Одговори

(03-12-2014, 04:43 PM)Милослав Самарџић Пише:  Мени се чини да је тачно оно што је Раде Радић рекао на једној конференцији, а то је да су га његови четници ликвидирали, после опоравка од рањавања. Такође да је политика Стојановића била ликвидација српских домаћина - наводи се и неки проценат - ради лакшег завођења комунизма.
Онда постављам сасвим логично питање:
- Шта је онда Младен тражио у чисто четничком селу као што је Јошавка?
Као образован човек у оно доба, морао је бити свестан да је територија источно од Врбаса увек била чисто четничка.
У мом селу међу старим Босанцима се шушка да је Младена заправо заклао Душан Станковић из Јошавке и да га је ОЗНА јурила до 1950. године. Његова кћер је моја комшиница и сама она је причала да су га комунисти рокнули тек тада. Када су отворене архиве ОЗНЕ из тог доба, мушки чланови породице Станковић су видели Душанов досије са свим подацима укључујући и оне који су га ликвидирали и који су били шпијуни комунистички.

Част ти свака Гацко равно кад си чисто православно Smile
Одговори

Моја питања се налазе овде: http://www.pogledi.rs/forum/Thread-zasto...0#pid27330 Јок
Одговори

Господине Милославе, хоће ли бити у понуди четнички календари за 2015. годину?
Одговори

Не знам још.
Одговори

Гледам данас дискусију о војводи Ђујићу на форуму "Српски националисти", и у једном коментару прочитам:
Цитат:Немачки извештај из новембра 1943:
Војвода Ђујић. Љотићев присталица. Дража Михаиловић врши стални притисак да би га придобио за себе. Прислушкивањем је више пута доказано да је Ђујић слао лажне извештаје Д. М. како би се извукао испод његовог утицаја. Од стране дивизије Ђујић се, уз намерно претеривање, приказује као нарочито активни борац против комунизма у сарадњи са немачким Вермахтом.
Да ли вам је познат овај извјештај?

Ако идем напријед, пратите ме...ако се повучем, убијте ме...ако умрем, осветите ме.
-Анри де ла Рошжаклен
Одговори

Јесте. Има свакаквих извештаја. Овај је бесмислен.
Одговори

То је једини "доказ" љотићевцима да је Ђујић био човек Димитрија Љотића. Само се на тај документ позивају, и ни на један више. Прећуткују онај немачки извештај из маја 1944. где се каже да је Ђујић у вези са Дражом и да прима од њега наређења. А можда им није ни познат, јер се и иначе не оптерећују превише документима у расправама. По томе се разликују од комуниста.
Одговори

Има и оних слика из Словеније...

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори

Има, али не значи да је постао њихов. Баш обрнуто, љотићевци који су прешли у Италију са њим постали су део ЈВ, као Шумадијска дивизија ако се добро сећам.
Одговори

То јесте, али није сматрао Љотића и његове људе непријатељима, као што их је сматрао Дража.

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори

(06-12-2014, 01:42 PM)Громовник Пише:  То јесте, али није сматрао Љотића и његове људе непријатељима, као што их је сматрао Дража.

Па он није ни имао контакта са њима до краја рата. Да су љотићевци били у Далмацији током рата, свакако да би ратовао и против њих.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 7 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним