Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(15-12-2014, 04:45 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(15-12-2014, 01:39 PM)јашадр Пише:  Можда ћу испасти од уобичајених питања за господина Милосава Самарџића али мене интересује да ли ће можда наставити са прављењем документараца као у случају " Краљевина Југославија у другом Светском рату " ?
Да, после ових 18 епизода радимо филм о Дражи, можда 6 епизода, не знам још.

Врло добро али се надам да неће бити само 6 епизода ! Надам се да ће бити још и о осталим командантима Југословенске војске у отаџбини .

``А ти Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никад ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала своју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и преживиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу и он ће те осветлити и спасити"[/size]
Одговори

И ја се надам. Треба и о Калабићу да радимо, то је углавном спремно. Финансије су у питању.
Одговори

Поштовани господине Самарџићу, ево региструјем се други пут, јер заборавих шифру. Пошто имам скоро апсолутно поверење у Ваше виђење наше историје у периоду 1941-1945, хтео бих да Вас питам следеће.
1. Шта ће команданту горске краљеве гарде хармоникаш?
2. Да ли мислите да ће генерала Михаиловића рехабилитовати у наредних 5 година?

П.С., хоћу Вас или неког од администратора да искритикујем мало.... Дана 23. новембра ове године, објавили сте на сајту текст под насловом "Како је 6 четника разјурило 250 комуниста", меморски записи Перице П. Совиља... Текст(прича) говори о томе како су одређени чланови једног од многобројних равногорских покрета спречили прославу 1. маја. За њихове заслуге у рату, свака им част, ако их је било. Али спречити "прославу", па то је сасвим не битно. Разумем однос 6 на према 250 треба имати храбрости за то. Искрено мислим, да таква прича не заслужује да се нађе на сајту "Погледа" који важи за једини озбиљан сајт са овом тематиком.
Хоћу да се потпишем пуним именом и презименом и тачним бројем година, да би они који нису сагласни с мојим миљењем могли да ме критикију како сам зелен ко Кошутњак.
Велики поздрав за Вас и Крагујевац, с поштовањем Лазар Симић(23) студент из Београда.
Одговори

Господине Самарџићу,какво је стање са календарима?Неко је већ питао,али ништа се не дешава.
Одговори

Господине Самарџићу да ли имате податак колико је било силованих жена од стране војника Црвене Армије на територији Србије?Пошто је то била масовна појава свуда где је прошла Црвена Армија приликом напредовања ка Берлину а и после тога.
Одговори

(17-12-2014, 12:27 AM)Lazar S. Пише:  Поштовани господине Самарџићу, ево региструјем се други пут, јер заборавих шифру. Пошто имам скоро апсолутно поверење у Ваше виђење наше историје у периоду 1941-1945, хтео бих да Вас питам следеће.
1. Шта ће команданту горске краљеве гарде хармоникаш?
2. Да ли мислите да ће генерала Михаиловића рехабилитовати у наредних 5 година?

П.С., хоћу Вас или неког од администратора да искритикујем мало.... Дана 23. новембра ове године, објавили сте на сајту текст под насловом "Како је 6 четника разјурило 250 комуниста", меморски записи Перице П. Совиља... Текст(прича) говори о томе како су одређени чланови једног од многобројних равногорских покрета спречили прославу 1. маја. За њихове заслуге у рату, свака им част, ако их је било. Али спречити "прославу", па то је сасвим не битно. Разумем однос 6 на према 250 треба имати храбрости за то. Искрено мислим, да таква прича не заслужује да се нађе на сајту "Погледа" који важи за једини озбиљан сајт са овом тематиком.
Хоћу да се потпишем пуним именом и презименом и тачним бројем година, да би они који нису сагласни с мојим миљењем могли да ме критикију како сам зелен ко Кошутњак.
Велики поздрав за Вас и Крагујевац, с поштовањем Лазар Симић(23) студент из Београда.
Не треба да имате апсолутно поверење ни у кога.
Свака војна јединица има музику, у рату и у миру. Ради свирања маршева и ради забаве, тј. дизања морала људства. Формирају се и драмске секције, изводе се позорнишни комади, скечеви, песме, рецитације. Свега тога је било и код четника. Знам за само један класични војни оркестар, пре рата је био оркестар ужичког гарнизона. Све остало било је како се ко снађе. Негде су ангажовани постојећи оркестри, нпр. неки цигански оркестар свирао је иза линија у Бици на Буковику. Код Рачића је у ту сврху било доста Цигана, звали су их ''Цигански батаљон''. А хармоника је била најчешћи инструмент. Виђао сам их и по неколико на једној слици. Код Калабића их је такође било више. На слици од 6. септембра 1944. види се да један свира химну или марш док долазе Дража и Мекдауел. Калабић је једно време ангажовао и касније познате хармоникаше Тину и Радојку.
Дража неће бити рехабилитован у постојећем односу снага, тј. док је превласт (нео)комуниста, ма како се њихове странке звале. Евентуално ако им то може користити пред неке изборе, али, вероватноћа за то је минимална.
Одговори

(17-12-2014, 10:44 AM)Петар Пише:  Господине Самарџићу,какво је стање са календарима?Неко је већ питао,али ништа се не дешава.
Још нисмо одштампали, јавићу овде.
Одговори

(17-12-2014, 11:32 AM)Ковач Пише:  Господине Самарџићу да ли имате податак колико је било силованих жена од стране војника Црвене Армије на територији Србије?Пошто је то била масовна појава свуда где је прошла Црвена Армија приликом напредовања ка Берлину а и после тога.
Комунисти су после пописали жртве силовања Совјета, негде око 2.500, од којих око 100 са смртним исходом. Питање је колико је то тачно. Сем тога, никада нису пописане жртве силоване од стране домаћих партизана, а њих је било много.
Одговори

У књигама насталим после резолуција ИБ-а су се помињали следећи подаци:
”1.219 силовања, 359 покушаја силовања, 111 силовања са убиством, 248 силовања са покушајем убиства, 1.204 пљачке са телесним повредама опљачканих.”
Проблем са овим подацима је што су исувише прецизни. Па толико прецизно нису пописани ни сви страдали током рата. Тешко да су могли да попишу све то у тренуцима кад је мењана власт, поготово јер већина жртава силовања не пријављује злочин. Додатна сумња је што је ово објављено у време захлађења односа. Ове податке зато треба узети са великом резервом.
Одговори

Гледао сам на ''Хисторију'' долументарац о силовањима у Немачкој, кажу да је било чак 30 милиона силовања Немица, од стране Совјета.
Имате ли неке податке о овоме? Било је доста интервјуа са жртвама и то делује уверљиво, али, како проверити цифру...
Одговори

То је претерана цифра, ја сам негде прочитао да се тај број креће око милион, али и то је под знаком питања.
Одговори

Јел уопште било санкционисано силовање код њих? Ђилас пише да није.
Одговори

Цела прича око совјетских силовања у Немачкој је на још климавијим ногама.
На основу једне ”студије” су дошли до броја од 2 милиона.
”Студија” зато што су узели податке из једне болнице. Нашли су да су 2 (две) жене пријавиле да је отац детета Рус, па су онда на основу некакве статистике да одређени проценат абортира у случају да затрудни после силовања, па колико силовања није пријављено, колико процентуално та болница лечи становника дошли до броја од два милиона.
Али то се некако примило и понавља до данас.
Одговори

Али код Црвене армије није било забране силовања, пљачки, и сл?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 26 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним