Оцена Теме:
  • 1 Гласов(а) - 5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Русија
#71

Руси ће финансирати кампању Марин ЛеПен, саопштио је француски медиј „Медиапарт“.
Француски Народни Фронт ће за наредну изборну кампању добити 9 милиона евра, од којих су већ примили 2, од „Прве чешко-руске банке“, чији власник, финансијер Попов, сматра се блиским Путину и Медведеву.
Марин ЛеПен је већ изјавила да ће повратити тај новац до последњег евра, у смислу да је реч о финансирању, с обзиром да је у Француској забрањена донација партијама са иностраних субјеката.
Хеј, Французи имају такав закон! Код себе спречавају оно што нормално раде у другим земљама.
Одговори
#72

http://www.standard.rs - РЕНЕСАНСА ГРУ ИЛИ ПУТИНОВО ТАЈНО ОРУЖЈЕ

Цитат:Постоје два начина на које обавештајна агенција може да докаже своју вредност влади којој служи. Или ће бити стварно од користи (читај: лоцирати најтраженијег терористу) или ће изазивати страх, одбојност и увређеност код својих ривала (читај: бити названа опасношћу број један у конгресном сведочењу). Но, када обавештајна агенција постигне обоје, њена је вредност неупитна.
Наставак на линку, да не затрпавам страницу.

Већ смо се негде дотакли ове теме...
Одговори
#73

Још некрунисани Цар Русије Владимир Путин Први је, на конференцији за новинаре у Анкари, рекао да Русија не може и неће да настави пројекат "Јужни ток" због става Европске уније који је учтиво назвао "неконструктивним".

Међутим!

Из Европске уније је веома болно и званично зацвилео лично Председник Европске комисије Жан-Клод Јункер са плачним гласом да је изградња гасовода "Јужни ток" и даље могућа, иако је Цар Владимир поново 1-ог децембра јасно и гласно објавио да Москва одустаје од тог пројекта!

На то је Помоћник председника Русије Јуриј Ушаков данас изјавио Тасу да Кремљ није добио званичну реакцију од Европе у вези са одустајањем Русије од пројекта "Јужни ток".

Диајлог се даље води иза затворених врата одприлике овако, па каже:

Помоћник Председника Русије Јуриј Ушаков:

"Нијесам чуо да је Европска комисија јасно и званично изјавила да 'оће "Јужни ток"!

Председник Европске комисије Жан-Клод Јункер:

"Јужни ток" је још могућ"!

Помоћник Председника Русије Јуриј Ушаков:

"Нијесам чуо, може ли то мало гласније"!

Председник Европске комисије Жан-Клод Јункер:

"Русија је за Европску унију стратешки партнер и званични Брисел ће радити на томе да Москва то поново постане".

Помоћник Председника Русије Јуриј Ушаков:

"Нијесам чуо, гласније бре, гласније кад ти велим"!

Наставиће се.

Паметном доста.

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори
#74

Цитат:Сукоб у Грозном, десетине мртвих

Најмање деветнаест људи је погинуло у размени ватре између снага безбедности и наоружаних екстремиста у главном граду Чеченије.
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/...ртвих.html

Притисак на Русију биће све интезивнији у сваком погледу. Поред санкција, обарања цене нафте, активирања плаћене опозиције и НВО, као и демонстрације НАТО снага на северу Европе, биће свакодневица у следећим годинама. Покушаће да руше Путина неком врстом "обојеног пролећа", што подразумева и урушавање Русије какву знамо данас. Запад добро зна да нема никаквих шанси за оружани сукоб са Русијом па стога и активира познате методе дестабилизације коју је "латинлук" примењивао још од растакања Византије.
Е сад, како ће Руси одговорити на све агресивније наступе Вашингтона и Брисела остаје да се види. Надати се да је лекција из блиске прошлости (Горбачов - Јељцин) апсолвирана и да имају адекватан одговор на све изазове који су пред њима.
Одговори
#75

У финансијском нападу против Русије има и шпекулације против рубља и гледајте случај, управо сада су се поново појавили чеченски терористи.
Све то показује колико је под великим притиском руска власт по питању дешавања у Украјини.
А у речима западних новинара по том питању увек је присутан неки нескривени израз задовољства када они ударају Русију.
За разлику од њих, веровали или не, данас једини лист који је на првој страници указао ту вест као опасност уједно са активношћу Боко Харама у Африци, то је био ватиканско званично гласило "Osservatore Romano".
Одговори
#76

Ruska ekonomija posrće, izgleda da je ekonomija u Rusiji u ogromnom problemu.
Rublja nikad niza od 1998 godine u odnosu na dolar.
Pad cene nafte urnisao je ruski budzet.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/517067/Put...ci-problem

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори
#77

Боље се брините што цена нафте опада вртоглаво на тржишту месецима а нас шишају као овце за литар.
Не бринем ја за Русију.
Одговори
#78

(06-12-2014, 03:43 PM)Mekenzi Пише:  Ruska ekonomija posrće, izgleda da je ekonomija u Rusiji u ogromnom problemu.
Rublja nikad niza od 1998 godine u odnosu na dolar.
Pad cene nafte urnisao je ruski budzet.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/517067/Put...ci-problem

Знамо ми то за кога ти навијаш, међутим твоје прогнозе о паду Доњецка, хвала Богу, до сада нису се још оствариле!
Могле би санкције бити чак једно добро за Русију, ако ће она због њих развити самостално своју економију, како је сам Путин пре неколико дана и изјавио. Русија заиста превиве троши за увоз робе из иностранства и Запада. На то су морали Путин и компанија већ раније да помисле.
Него,
http://www.pogledi.rs/sta-nas-je-sve-juz...koj-uniji/
по овом питању, пре неколико дана на изјаву прекида пројекта Јужног Тока италијански премијер, како би био послушан европској политици, смањио је негативан значај те вести.
Међутим, италијанска компанија ЕНИ, која је највећи инострани партнер Гаспрома у том пројекту, доста губи због тога. Поготово његова контролисана инжењерска фирма Саипем, која је већ полагала цевове за гасовод у дубини Црног Мора и чије акције су тог дана у берзи губиле много од своје вредности.
Сада новинари бацају одговорност на тај прекид првенствено на Путина и на санкције за украјинску кризу, када су добро познате препреке које је Европа већ раније наметнула том пројекту. Додуше је потез Кремља потпун разумљив: Русија мора да тражи паре од међународних банака за тај пројекат а, с обзиром да Европа тежи на политику бојкотовања привреде Русије и смањења купљења ресурса од ње, то неће можда бити рентабилно.
То је некако слично на својевремени случај о литванској нуклеарној централи у Игналини. Европа је од литванских власти упорно тражилa затворење те централе совјетског модела, из наводног разлога што је била стара и опасна. За реновирање исте је била потребна руска технологија. Од те централе зависио је, чини ми се, добар део снабдевања електричне струје те земље. Обећавали су новчану помоћ Литванцима у случају затворења. Напокон, Литванија је затворила Игналину, од обећане помоћи ништа није било, а сада та земља мора да троши паре за увоз електричне струје ...и од које земље? Управо од Русије којој је Брисел хтео да нашкоди!
Одговори
#79

http://www.nadlanu.com/pocetna/zabava/do...7.973.html

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори
#80

(08-12-2014, 04:08 PM)Громовник Пише:  http://www.nadlanu.com/pocetna/zabava/do...7.973.html

Čudno, zašto nije ukrasila ladu a ne prozapdni buđavi merecedes..

Kakvi su ovo izdajnici....

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори
#81

http://www.nspm.rs/hronika/godisnje-obra...adili.html

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори
#82

http://www.politika.rs/pogledi/Danica-Po...ot.sr.html

Цитат:Ко тера Русију у банкрот

Кад нека привреда не ваља, као руска (или наша, на пример), сваки јачи удар може да буде фаталан

Ко год мисли да у овој причи има добрих људи тај се грдно вара. Овде би свако отерао свакога у банкрот, само да може. Три су играча: Америка, Русија и Саудијска Арабија.

Цену одређује Саудијска Арабија. То јест ОПЕК, али то му дође исто. И како они то раде? Лако. Помоћу славине. Кад заврну – цена порасте. Рецимо, као 1974. године, када су учетворостручили цену нафте за свега два месеца. Или је одврну, као сада, па за годину дана оборе цену са 110 на 60 долара по барелу. Али, зашто?

Две су теорије. Једна каже – Саудијска Арабија жели да истера америчке нафташе из бизниса. А то има смисла, погледајте графикон: Америка већ производи највише на свету, а производња им расте пет-шест или десет пута брже него главним конкурентима. И то све захваљујући новој технологији за производњу нафте из уљаних шкриљаца, која је рентабилна, већ при цени од 70 долара по барелу. И шта? Кад Арапи спусте цену испод седамдесет, одоше шкриљци у банкрот, и готово.

Други кажу – нема то везе. Америка је натерала ОПЕК да обори цену нафте и тако отера Русију у банкрот. Јер то Европа очигледно не уме да уради. Упркос великој причи о санкцијама, Немци ту од првог дана воде двоструку игру. А тек Французи... Те дигоше руке Американци од оваквих савезника и окренуше се за помоћ Арапима.

Руси мисле да је баш то у питању. Није им ово први пут, каже Николај Патрушев из руског Савета за националну безбедност. Исту ствар су Американци урадили пре три деценије, кад је Бжежински притиснуо Арапе и цена нафте пала, због чега се Совјетски Савез распао као кула од карата.

Има и то смисла. Кад нека привреда не ваља, као руска (или наша, на пример), сваки јачи удар може да буде фаталан. Зато што нема институција. Има само један вођа, неколико тајкуна и маса обесправљеног народа. Сви сем вође на кризу реагују тако што је још продубљују. Хоћете пример? Ево: у Америци је бензин данас јефтинији од млека. А Интерфакс шаље вест: „Путин бесан: како може у Русији бензин да поскупљује, а нафта у свету појефтинила?”

Ево како може: бензин поскупљује зато што рубља губи вредност, а руска пословна елита диже цену бензина очекујући даљу девалвацију рубље. Мало да зараде, а мало да остане за покривање макар дела губитака који су их снашли. Јер, ма колики да су губици, Русија неће затворити ниједан извор нафте. Како да затворе, кад им нафта и гас доносе седамдесет одсто извозне зараде и преко половине прихода у државном буџету!

Ни девизне резерве од 428 милијарди долара неће Русији бити од превелике помоћи. То јест, могле би да буду да Саудијска Арабија нема скоро двоструко више (743 милијарде). А има свега двадесет милиона душа да прехрани из буџета. Па ви видите колико који играч у овој причи може да издржи.

И то је основни проблем: зашто је Русија изабрала да уместо развијене привреде која се простире преко целог континента постане Саудијска Арабија, земља са три велика града и неколико густо насељених пустињских оаза? Саудијска Арабија, геополитички гледано, и није могла боље од онога што је урадила. А Русија није могла горе.

Русија се данас жестоко љуља и сада je у ствари сасвим свеједно да ли страда као жртва америчког хладног рата – или као колатерална штета у ценовном рату ОПЕК-а против америчких прерађивача уљаних шкриљаца. Сад је важно само да се све ово што пре заврши.

Сва је прилика да ће тако и бити. Ако је прва теорија тачна, Саудијска Арабија ће убрзо одустати од рата против америчких нафташа, јер се испоставило да највећи број њих може да вади нафту из шкриљаца не по цени од 70 долара по барелу, како су говориле прве процене, него чак и по цени од 35 до 40 долара и притом да власник заради десет одсто профита! Толико да спусти цену нафте, то чак ни Саудијска Арабија не може себи да приушти. Ако је друга теорија тачна, да се све ово одвија по америчком налогу, ни тада прича не може да траје много дуже. При постојећој цени нафте, већина земаља ОПЕК-а ће отићи у банкрот пре него Русија – па ће се ОПЕК распасти. А то свакако није био циљ, па се то неће ни десити.

Која год да је теорија тачна, открило се колико је Русија рањива. Као и то да њена одбрана од банкрота није под земљом, у залихама црног злата. Већ је у институцијама и људима који слободно доносе одлуке. Избор је на Русији да се реформише и активира свој стомилионски људски капитал, или да сутра тражи неког новог Бжежинског кога ће оптужити за банкрот. Шта вам се чини, шта ће Русија изабрати?

Даница Поповић
Одговори
#83

Сурово реална запажања.

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори
#84

(19-12-2014, 02:33 AM)Громовник Пише:  Сурово реална запажања.

Сурово је још од Каина и Авеља.
Русија нити може, све и кад би било политичке жеље, нити сме "еуропеизовати" свој народ. Једноставно, Рус неће "демократију". Баћушка је некад столовао тамо где му је било место од Ивана Грозног па све до Романових,а онда је запад извршио покољ... Покушали су, безмало и успели, да измене код националног бића руског човека. Видимо да нису успели и то је добро. Добро је из простог разлога што је свету потребан неко ко ће се борити против легиона сотоне - Америке. Та извитоперена земља, никако нација (мешавина сецикеса, лопова, убица и курви), отпала од Европе, покушава на све начине да пљуне на све људско и Боголико.

Руси су били брана пред најездама Татара, Монгола, полумесеца, па ево данас морају да бране свет од безумника оличених у Ротшилдима, Сорошима, корпорацијама иза којих се крију силници разних фела. Све то је обучено у удружења педера, лезбуша, Хјуман ратс воч и других жена у црном.

Што се економије тиче... Писац текста канда је заборавио колко је времена прошло од растакања СССР-а и пијаног Јељцина. Свега деценију и по је Путина на челу Русије а то је јако мали период да се надомести све оно што је деценијама уништавано, посебно у време Јељцина када је "запад" опљачкао онолико.
Уз помоћ Господа и руске вере у Њега, воздиће се Русија и одолети свим насртајима звериња одгајаног у лабараторијама новог Др. Менгела.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 2 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним