Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Ма какав сарадник. Дабогда да је имао 18-19 година.
Шта је глумио? Нападао на агресора-исто као и сад. И они га убили-исто као и сад.
Што се тиче и Црње и Горе, да ли си знао да је Циа донела неку резолуцију или сличан документ у Минеаполису у коме се каже да је Црна Гора будући члан Нато. То је било још 1992.године, дакле у време кад је писан Жабљачки устав новоосноване СРЈ. И да је Ђукановић за то знао још тада. Шта мислиш да ли у новијој српској историји има негативнијег лика од Ђукановића?
Одговори

Нисам знао.
За најгорег, не знам, огромна је конкуренција.
Одговори

Ако неког занима на пдф компјутери сам поставио нову тему о србомржњи у видео игрицама.
http://www.pogledi.rs/forum/Thread-srbom...deo-igrici
Одговори

Иво Андрић је провео један део рата у Сокобањи, од јула до децембра 1942. године. Да ли је тада видео војводу Пећанца?
Одговори

(29-10-2015, 12:22 AM)Бенито Пише:  Иво Андрић је провео један део рата у Сокобањи, од јула до децембра 1942. године. Да ли је тада видео војводу Пећанца?
Не знам, могуће.
Одговори

(29-10-2015, 12:22 AM)Бенито Пише:  Иво Андрић је провео један део рата у Сокобањи, од јула до децембра 1942. године. Да ли је тада видео војводу Пећанца?

Да није можда у питању Врњачка Бања?
Андрић је прихватио позив Марка Ристића да дође код њега у госте. А Марко је живео тада код свог таста, угледног бањског лекара Живадиновића, који је држао санаторијум у Врњачкој Бањи. Ето, ја такве податке пронађох.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(30-10-2015, 05:06 PM)Vlad Alekš Пише:  
(29-10-2015, 12:22 AM)Бенито Пише:  Иво Андрић је провео један део рата у Сокобањи, од јула до децембра 1942. године. Да ли је тада видео војводу Пећанца?

Да није можда у питању Врњачка Бања?
Андрић је прихватио позив Марка Ристића да дође код њега у госте. А Марко је живео тада код свог таста, угледног бањског лекара Живадиновића, који је држао санаторијум у Врњачкој Бањи. Ето, ја такве податке пронађох.

То је тачно, али за период за који Бенито каже, био је у Сокобањи.
Одговори

Скоро је на РТС-у била прича о Протојереју Будимиру Соколовићу,за време рата верском референту Врховне Команде.Онако на блиц сам тада сазнао по причи његових рођака који данас живе у Америци да је Протојереј Будимир Соколовић потомак чувеног Везира Мехмет Паше Соколовића.Да ли знате нешто више о томе?
Одговори

Није ми познато. Могуће, из тог је краја.
Одговори

Да ли је Дража био командант ЈВ ван Отаџбине? На википедији као вођство се помињу краљ, Душан Симовић (Министар ваздухопловства и морнарице) и Богољуб Илић (министар војске). https://sr.wikipedia.org/wiki/Југословен...н_отаџбине
Одговори

(02-11-2015, 02:03 AM)Романија Пише:  Да ли је Дража био командант ЈВ ван Отаџбине? На википедији као вођство се помињу краљ, Душан Симовић (Министар ваздухопловства и морнарице) и Богољуб Илић (министар војске). https://sr.wikipedia.org/wiki/Југословен...н_отаџбине
Дража је био начелник штаба ВК ЈВ, под чијом командом је била и ЈВ ван отаџбине и њени начелници штабова. А командант целе војске био је краљ. Тако да ти термини нису тачно наведени.
Одговори

(02-11-2015, 02:17 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(02-11-2015, 02:03 AM)Романија Пише:  Да ли је Дража био командант ЈВ ван Отаџбине? На википедији као вођство се помињу краљ, Душан Симовић (Министар ваздухопловства и морнарице) и Богољуб Илић (министар војске). https://sr.wikipedia.org/wiki/Југословен...н_отаџбине
Дража је био начелник штаба ВК ЈВ, под чијом командом је била и ЈВ ван отаџбине и њени начелници штабова. А командант целе војске био је краљ. Тако да ти термини нису тачно наведени.

Da li može da se povuče paralela sa današnjim vremenom? Ljubiša Diković je načelnik generalštaba, što je nekada bio Draža u kraljevini Jugoslaviji. A Tomislav Nikolić je vrhovni komadant vojske, što je nekada bio kralj Petar II Karađorđević.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Да, то је то.
Одговори

Можда није ни место за овакво питање , али ме интересује да ли ће бити у продаји преко ПОГЛЕДА календар за 2016 са мотивима нашега чича Драже ?

``А ти Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никад ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала своју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и преживиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу и он ће те осветлити и спасити"[/size]
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 19 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним