Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Оставите, Бога вам, наше горе не трпе регуле — он треба да је витез, или да не живи. Шта би нам један меков? Него нека се учи онако, како смо и ми, иначе он није за наше јато“.
Овако је краљ Никола И Петровић Његош рекао синовљевим учитељима. И заиста ''Ове горе не трпе регуле!'', како рече Његош. Црногорци и Херцеговци се бију по својим правилима Smile
Одговори

И обично су та правила била боља него регуле. Како виђесмо, један на један увијек се знало ко је бољи, само је проблем био сила на малицу.

Када виђех витешку невољу
забоље ме срце, проговорих:
"Што, погани, од људи чините?
"Што јуначки људе не смакнете?
"Што им такве муке ударате?"
Одговори

(22-06-2016, 11:45 PM)мунгос Пише:  Да је Дража слушао Мољевића и Васића, било би јако.

Да је слушао??? Да су они били довољно јаки политичари, слушао би их. Они би се наметнули као лидери. Овако ми се чини да су они више били теоретичари или савјетници. (Да ме ко погрешно не схвати ни секунде не умањујем њихове улоге и заслуге. Боже сачувај.). Једноставно, нису били (поменута двојица), а ни други типови попут Карађорђа, Милоша, Радована Караџића, па и Тита. На такве типове политичара сам мислио. Војно-политичке лидере. Можда је Јевђа био најистакнутији такав тип у четницима, а требало их је много више, по мени.
Одговори

(23-06-2016, 06:50 PM)мунгос Пише:  И обично су та правила била боља него регуле. Како виђесмо, један на један увијек се знало ко је бољи, само је проблем био сила на малицу.

Мунгосе, Вук се шалио...
Одговори

(23-06-2016, 08:45 PM)luka.luke Пише:  
(22-06-2016, 11:45 PM)мунгос Пише:  Да је Дража слушао Мољевића и Васића, било би јако.

Да је слушао??? Да су они били довољно јаки политичари, слушао би их. Они би се наметнули као лидери. Овако ми се чини да су они више били теоретичари или савјетници. (Да ме ко погрешно не схвати ни секунде не умањујем њихове улоге и заслуге. Боже сачувај.). Једноставно, нису били (поменута двојица), а ни други типови попут Карађорђа, Милоша, Радована Караџића, па и Тита. На такве типове политичара сам мислио. Војно-политичке лидере. Можда је Јевђа био најистакнутији такав тип у четницима, а требало их је много више, по мени.
`Де убаци Тита...
Одговори

Па и он је водио некакве Србе, зар не? По њима успјешно?
Одговори

По њима да, али њихово мишљење није реално. Објективно, не можеш извући неки његов потез. Мунгос може, али ти не. Smile
Одговори

(23-06-2016, 10:07 PM)Милослав Самарџић Пише:  По њима да, али њихово мишљење није реално. Објективно, не можеш извући неки његов потез. Мунгос може, али ти не. Smile

Дооброоо!

Погријешио сам, требао сам рећи водио је никакве србе.
Одговори

Пре него што се јави Мунгос, да те похвали, па онда изгрди, да кажем да је Титова улога упоредива рецимо са Хашимом Тачијем. А разлика је у томе што нема ни једног Мунгоса да каже да је Хашим Тачи био бољи у нечему од генерала Павковића. Јер у Србији и раније ЈУ није било пропаганде у корист Хашима Тачија, као што је било у корист Тита. Иначе да је било, сад би има ко да хвали и Тачија, и чекуа и све редом.
Што се тиче Дражиних саветника - лако је уопштено критиковати, али још нисам видео нешто убедљиво на тему: шта је то требало да га саветују, па да исход рата буде другачији?
Звонко Вучковић је једном написао: Да је Дража био Наполеон, опет би све испало исто...
Одговори

Ништа их не критикујем, ништа.

Да је Дража био Черчил, да ли би можда било другачије?
Одговори

(23-06-2016, 11:10 PM)luka.luke Пише:  Ништа их не критикујем, ништа.
Нисам мислио на тебе.

(23-06-2016, 11:10 PM)luka.luke Пише:  Да је Дража био Черчил, да ли би можда било другачије?
То сигурно. Smile
Наравно под условом да је Југославија била Британија.
Одговори

Черчил, да је био на Дражином месту, тешко да би дочекао 43. Ово може, чак, да буде посебна тема.
Одговори

Милисав Чумић, продуцент "Краљевина Југославија у Другом светском рату" Милослава Самарџића

http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%81...jordjevice
Одговори

Гдине Милославе, може ли коментар на ове текстове

http://www.nedeljnik.rs/nedeljnik/portal...ravnu-goru

http://www.nedeljnik.rs/nedeljnik/portal...me-srbiju/
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 7 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним