Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Јел Синиша Пазарац побио 8 Немаца код Великог Градишта, у пролеће 1943. године?
Одговори

Ајде још једно док сам расположен: Ко је пуковник Раичевић који се налази у Врховној команди октобра или новембра 1943. године?
Одговори

(19-12-2016, 02:56 AM)Бенито Пише:  Ајде још једно док сам расположен: Ко је пуковник Раичевић који се налази у Врховној команди октобра или новембра 1943. године?

рез.п.пуковник Стеван Р. Раичевић, команд. Јабланичког корпуса до септ.1943.год.
Одговори

(18-12-2016, 10:57 PM)Бенито Пише:  Јел Синиша Пазарац побио 8 Немаца код Великог Градишта, у пролеће 1943. године?
Оцокољић је новембра 1942. питао Дражу шта да ради са заобљеним Немцима. Питао је да ли да их пусти. Дража му је одговорио да их никако не пушта, већ да их добро сакрије и чува, требаће, а и да би Немци видели да њихове гутају шуме и да тако мање вршљају.
Наредних месеци против Млавског корпуса извођено је више великих операција, у којима је учествовало по најмање 2.000 осовинских војника, па и 4 пута више. Немци, Бугари, РЗК, СДК, Недићеви ''Бели орлови'', итд. Има и немачких и четничких извештаја о том операцијама, спаљен је Горњак, још један манастир, много губитака је било, одведених талаца, итд, али ови заробљеници се не помињу. С обзиром на околности, могуће је да их је Оцокољић побио.
Одговори

(19-12-2016, 12:46 PM)Зоран Недељковић Пише:  
(19-12-2016, 02:56 AM)Бенито Пише:  Ајде још једно док сам расположен: Ко је пуковник Раичевић који се налази у Врховној команди октобра или новембра 1943. године?

рез.п.пуковник Стеван Р. Раичевић, команд. Јабланичког корпуса до септ.1943.год.

Каква је даља његова судбина?

Ти весели Немци су жртве искључиво Адолфа Хитлера и устројства такве тоталитарне државе. Хитлер, за разлику од већине његових официра, нарочито нижих, је сматрао да су све зараћене стране које се њему супротстављају терористичке банде и да са таквима нема преговора. Наравно, када би се те банде стављале у корист Немачке, он их је признавао , потпуно или делимично, као што је био случај са комунистима у пролеће 1943. године.
Милославе, не знам да ли си негде то написао, али у оптужницама и пресудама, и код Немаца и код титоиста, јавља се према Дражиним четницима иста синтагма , а то је да је дотични " припадао терористичкој банди"? Поставља се питање бране ли комунисти недићевску власт или немачку окупацију, кад четнике називају терористима?
Одговори

(21-12-2016, 02:40 PM)Бенито Пише:  
(19-12-2016, 12:46 PM)Зоран Недељковић Пише:  
(19-12-2016, 02:56 AM)Бенито Пише:  Ајде још једно док сам расположен: Ко је пуковник Раичевић који се налази у Врховној команди октобра или новембра 1943. године?

рез.п.пуковник Стеван Р. Раичевић, команд. Јабланичког корпуса до септ.1943.год.

Каква је даља његова судбина?

Ти весели Немци су жртве искључиво Адолфа Хитлера и устројства такве тоталитарне државе. Хитлер, за разлику од већине његових официра, нарочито нижих, је сматрао да су све зараћене стране које се њему супротстављају терористичке банде и да са таквима нема преговора. Наравно, када би се те банде стављале у корист Немачке, он их је признавао , потпуно или делимично, као што је био случај са комунистима у пролеће 1943. године.
Милославе, не знам да ли си негде то написао, али у оптужницама и пресудама, и код Немаца и код титоиста, јавља се према Дражиним четницима иста синтагма , а то је да је дотични " припадао терористичкој банди"? Поставља се питање бране ли комунисти недићевску власт или немачку окупацију, кад четнике називају терористима?

У ствари, правилно : Стеван П. Рајчевић. Доста пре рата пензионисан (р.1878.). У оном Великом рату, правио не вероватне подвиге као пилот, зашта је постао један од најодликованијих официра тог рата. 1946.год. осуђен је на мању временску казну. До пензије, обављао је некакав споредан посао у бг. Градском зеленину. Умро је у Београду 1952.год.
Одговори

(21-12-2016, 02:40 PM)Бенито Пише:  
(19-12-2016, 12:46 PM)Зоран Недељковић Пише:  
(19-12-2016, 02:56 AM)Бенито Пише:  Ајде још једно док сам расположен: Ко је пуковник Раичевић који се налази у Врховној команди октобра или новембра 1943. године?

рез.п.пуковник Стеван Р. Раичевић, команд. Јабланичког корпуса до септ.1943.год.

Каква је даља његова судбина?

Ти весели Немци су жртве искључиво Адолфа Хитлера и устројства такве тоталитарне државе. Хитлер, за разлику од већине његових официра, нарочито нижих, је сматрао да су све зараћене стране које се њему супротстављају терористичке банде и да са таквима нема преговора. Наравно, када би се те банде стављале у корист Немачке, он их је признавао , потпуно или делимично, као што је био случај са комунистима у пролеће 1943. године.
Милославе, не знам да ли си негде то написао, али у оптужницама и пресудама, и код Немаца и код титоиста, јавља се према Дражиним четницима иста синтагма , а то је да је дотични " припадао терористичкој банди"? Поставља се питање бране ли комунисти недићевску власт или немачку окупацију, кад четнике називају терористима?
Не само тај термин, већ и други су исти: ДМ банде, ДМ организација, тзв. Југословенска војска, онда бивши пуковник, итд. У исте логоре су их водили, на истим машинама и истим словима штампали плакате о стрељањима.
Не знам коха бране, питај њих...
Одговори

(21-12-2016, 02:40 PM)Бенито Пише:  
(19-12-2016, 12:46 PM)Зоран Недељковић Пише:  
(19-12-2016, 02:56 AM)Бенито Пише:  Ајде још једно док сам расположен: Ко је пуковник Раичевић који се налази у Врховној команди октобра или новембра 1943. године?

рез.п.пуковник Стеван Р. Раичевић, команд. Јабланичког корпуса до септ.1943.год.

Каква је даља његова судбина?

Ти весели Немци су жртве искључиво Адолфа Хитлера и устројства такве тоталитарне државе. Хитлер, за разлику од већине његових официра, нарочито нижих, је сматрао да су све зараћене стране које се њему супротстављају терористичке банде и да са таквима нема преговора. Наравно, када би се те банде стављале у корист Немачке, он их је признавао , потпуно или делимично, као што је био случај са комунистима у пролеће 1943. године.
Милославе, не знам да ли си негде то написао, али у оптужницама и пресудама, и код Немаца и код титоиста, јавља се према Дражиним четницима иста синтагма , а то је да је дотични " припадао терористичкој банди"? Поставља се питање бране ли комунисти недићевску власт или немачку окупацију, кад четнике називају терористима?

Овде морам да унесем једну исправку. Хитлер није признавао комунисте него је и њих сматрао бандитима. Значи, није ту правио неку разлику Smile
Одговори

Хитлер је сваки покрет отпора сматрао за банду.
Одговори

Осим титоиста у пролеће 1943. године. По томе, и само по томе, они су апсолутни уникат у Европи.
ПС Никола , немој ово да кажеш на часу историје.Smile
Одговори

(23-12-2016, 01:07 AM)Бенито Пише:  Осим титоиста у пролеће 1943. године. По томе, и само по томе, они су апсолутни уникат у Европи.
ПС Никола , немој ово да кажеш на часу историје.Smile

Хахахаха важи,ионако наставник више воли ове црвене.
Одговори

(23-12-2016, 05:04 PM)Никола02 Пише:  
(23-12-2016, 01:07 AM)Бенито Пише:  Осим титоиста у пролеће 1943. године. По томе, и само по томе, они су апсолутни уникат у Европи.
ПС Никола , немој ово да кажеш на часу историје.Smile

Хахахаха важи,ионако наставник више воли ове црвене.

Иначе можеш проћи као онај дечко (Раде) из теме "ЦГ ипак увела санкције Русији)
Одговори

Да ли знаш да је један четнички командант био у ХСС Стјепана Радића, а није са оне стране Дрине ?
Одговори

(20-12-2016, 06:26 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(18-12-2016, 10:57 PM)Бенито Пише:  Јел Синиша Пазарац побио 8 Немаца код Великог Градишта, у пролеће 1943. године?
Оцокољић је новембра 1942. питао Дражу шта да ради са заобљеним Немцима. Питао је да ли да их пусти. Дража му је одговорио да их никако не пушта, већ да их добро сакрије и чува, требаће, а и да би Немци видели да њихове гутају шуме и да тако мање вршљају.
Наредних месеци против Млавског корпуса извођено је више великих операција, у којима је учествовало по најмање 2.000 осовинских војника, па и 4 пута више. Немци, Бугари, РЗК, СДК, Недићеви ''Бели орлови'', итд. Има и немачких и четничких извештаја о том операцијама, спаљен је Горњак, још један манастир, много губитака је било, одведених талаца, итд, али ови заробљеници се не помињу. С обзиром на околности, могуће је да их је Оцокољић побио.

Самарџићу да ли имаш неку поуздану информацију о судбини Синише Пазарца ? Чини ми се да је око тога највише тајни и непознаница. А погледај и следеће. Синишин брат био је Негослав (1897-1961), у очи рата Началник Одељења за државну заштиту Министарстав унутр. послова( што и пише на сајту БИА, данас ), после рата "истакнути комуниста". Значи човек бр.1 јавне и тајне полиције и власник досијеа људи интеренсантних краљ. полицији. Његов син, Синишин братанац Станислав Оцокољић Цоле(1923), партизан Космајског одреда од поч. рата. Њега су јурили Калабићеви четници, без успеха, када су ликвидирали Даринку Радовић, са ћеркама Радмилом и Станком у Рајковцу. После рата је постао војни аташе у Паризу, пенз. у чину генерал-мајора.Итд, итд. Мислим због свега, да су га киднаповали у Аустрији и потом, око 1954.год. ликвидирали у Београду ?!
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 19 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним