Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Шта кажу књиге староставне, колико су дали Брозу и у ком периоду?
Одговори

Шта мислите о овом човеку?


ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори

(04-01-2017, 07:24 AM)ПРОСВЕТАР Пише:  Шта мислите о овом човеку?
Незгодно је да износим мишљење непознатом о познанику.
Нема љутње, ти си ми сајбер познаник, додуше доста дуго, а Новицу познајем лично. Такође одавно, још док је био уредник ''Одбране''.
Одговори

(02-01-2017, 07:33 PM)Бенито Пише:  Шта кажу књиге староставне, колико су дали Брозу и у ком периоду?
Из књиге Дража 6.
Прва значајна количина материјала 17.окт.43. на острво Вис:
200 тона хране, 10 тона санитетског материјала, 10 тона бензина и нафте, 30000 пари униформи, 10000 пушака, 100 митраљеза, 6 топова,10 тона муниције и 6 радио станица.
Од 15.окт.-31.дец. САД су снадбели партизане са 40 бродова на којима се налазило 6500 тона материјала и то:
20 топова, 33 минобацача, 2455 сандука пушака, 72 противтенковске пушке, 10 бреда, 324 митраљеза 8mm, 2123 стенова, 335 аутоматских пушака 6,5mm, 6631 сандук бомби, велике количине муниције, мина и граната, 5 тона медицинског материјала, 13558 џакова брашна, 1031 џак шећера, доста друге хране, пет бала одеће и 1235 бала обуће.
Од 15.окт.-31.дец. Британци авионима избацили 125 тона опреме и материјала.
44-те сигурно још више и избацивано је на више места.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Зна он то боље од било кога. Немој се замарати .

(04-01-2017, 03:06 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(04-01-2017, 07:24 AM)ПРОСВЕТАР Пише:  Шта мислите о овом човеку?
Незгодно је да износим мишљење непознатом о познанику.
Нема љутње, ти си ми сајбер познаник, додуше доста дуго, а Новицу познајем лично. Такође одавно, још док је био уредник ''Одбране''.
Ха, ха, ха.... Али сви мисле да су Милослав и Просветар дугогодишњи присни пријатељи.
Просвето, ево да ти кажем за Новицу. Написао је неколико књига о Дражи Михаиловићу, његовој стратегији и сличним стварима. Вероватно би те књиге биле боље да је имао боље рецензенте. Члан је једне од оних државних комисија, дакле близак је кругу око ИСИ(с) и СПО-а.
Мада се мора признати да све тачније прича.
Да ти сликовито објасним: да је раније говорио да није било капитулације Краљевине Југославије , нити њене војске, не би завршио ни основну школу у селу у ком је рођен, а камоли ВА, па генералштабну академију.
Али, боље икад него никад. Већина његових колега је још на линији " Иде Тито преко Романије". Једном речју, добар је Новица.
Одговори

Књига о раној вештини вожда Карађорђа му је врхунска!
Одговори

(04-01-2017, 04:00 PM)Милослав Самарџић Пише:  Књига о раној вештини вожда Карађорђа му је врхунска!

Био је у Новостима фељтон о томе. Изнео је податак да је у Првом српском устанку погинуло 100.000 Турака.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(04-01-2017, 03:42 PM)Бенито Пише:  Вероватно би те књиге биле боље да је имао боље рецензенте.

Па у том грму и лежи зец! Као што све патриотске странке и странчице не могу да смисле једна другу, такво стање је изгледа и са србским историчарима по принципу "свака вашка обашка"!

Цитат:...да је раније говорио да није било капитулације Краљевине Југославије , нити њене војске, не би завршио ни основну школу у селу у ком је рођен, а камоли ВА, па генералштабну академију.

То је и нами одма'било јасно да је човек просветљени титовац, ама по говору помислих да није можда шифтар па пос'видимо да је Врањанац.

Ја сањам дан кад ће се коначно појавити једна ПРАВА СРБСКА ИСТОРИЈА у чијем стварању би учествовали сви Срби-историчари којима је стало до тога шта ће ђеца да уче сутра у школама кад МИ дођемо навлас'!

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори

(04-01-2017, 04:13 PM)Николај Пише:  
(04-01-2017, 04:00 PM)Милослав Самарџић Пише:  Књига о раној вештини вожда Карађорђа му је врхунска!

Био је у Новостима фељтон о томе. Изнео је податак да је у Првом српском устанку погинуло 100.000 Турака.
Не би рекао да је то у тој књизи.
Одговори

Онда у некој другој коју је писао о устанку. Или је можда само писао фељтон.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(04-01-2017, 07:15 PM)Николај Пише:  Онда у некој другој коју је писао о устанку. Или је можда само писао фељтон.
Писао је неколико књига о Првом српском устанку.
Одговори

(04-01-2017, 04:00 PM)Милослав Самарџић Пише:  Књига о раној вештини вожда Карађорђа му је врхунска!

Сјајна књига. Читао сам је два пута.

Мислим да је тамо изнесен негде податак о страдњу броја Турака односно војске која је кретала на српске устанике. Могуће да је наведено и 100.000.
Одговори

Да је Карађорђе побио 100 000 Турака, онда би и Стамбол био српски а сам Карађорђије би био Римски цар.Креза

Када виђех витешку невољу
забоље ме срце, проговорих:
"Што, погани, од људи чините?
"Што јуначки људе не смакнете?
"Што им такве муке ударате?"
Одговори

(05-01-2017, 02:29 AM)мунгос Пише:  Да је Карађорђе побио 100 000 Турака, онда би и Стамбол био српски а сам Карађорђије би био Римски цар.Креза

100.000 нама делује велика цифра али с обзиром на величину Отоманског царства та цифра је уствари мизерна. Е сад оно што је добро у тој књизи је да је он обрадио све битке и сукобе и чак изнео и табелу страдалих. Та књига ми је тренутно код једног пријатеља али чим је добијем назад погледаћу ово.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 2 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним