Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја
#43

Није.
Да помогнем мало, Степа и Бојовић у јануару, а Мишић у октобру.
Одговори
#44

Није поента лупити 10-ак најзаступљенијих крсних слава у нашем народу и на тај начин ,, убости " тачан одговор. Питање је баш на мeсту и од нас се очекује да одговоримо. Коме се не свиђа не мора одговарати. Да ли су Мишићи славили Томиндан?

Стевандан и Јовандан.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори
#45

За Мишића тачан одговор, Томиндан.

Јовањдан јесте само реци ко, Свети Стефан није.
Одговори
#46

Мишићи су Дробњаци. био сам уверен да славе Светог Луку.
Бојовићи су Васојевићи. Тај огранак слави или Мратиндан или Стевандан. Можда су они Јованци?
Одговори
#47

Не знам тачан одговор али покушаћу на овај начин. Мислим да сам негде прочитао да је Бојовић славио Савиндан, па бих рекао Степа- Јовањдан.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори
#48

Тачан одговор Живојине Мишићу.
Бојовић Савиндан, Степа Јовањдан, Мишић Томиндан.
Постави следеће питање.
Одговори
#49

Више на сналажљивост него на знање. Скоро сам читао Мишићеве мемоаре и порекло породице тако да је то једини одоговор који сам донекле знао. Остала два на основу помоћи. Пружам шансу Трећој смени да постави занимљиво питање у року од 10мин. Ако затаји ето мене.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори
#50

Не могу те форе.
Постави питање, а он нека заслужи одговором.
Одговори
#51

Ево једно баш лако, спремљено на брзину. Ко је оптужени комадант који је ово изговорио на суђењу?

ПРЕДСЕДНИК СУДА: Ти си изрекао 30 смртних пресуда!

OПТУЖЕНИ: Да. Потписао сам можда и више, само што ви то не знате. А зар ви нисте потписали још ни једну, или ће вам моја бити "сефте"?!

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори
#52

Два питања:
- који је био први српски индустријски производ (у новијој историји)?
- који је први српски патентирани производ?
Одговори
#53

(24-01-2017, 06:16 PM)Живојин Мишић Пише:  Ево једно баш лако, спремљено на брзину. Ко је оптужени комадант који је ово изговорио на суђењу?

ПРЕДСЕДНИК СУДА: Ти си изрекао 30 смртних пресуда!

OПТУЖЕНИ: Да. Потписао сам можда и више, само што ви то не знате. А зар ви нисте потписали још ни једну, или ће вам моја бити "сефте"?!
Раус?
Одговори
#54

Да. Имате част да поставите следеће питање.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори
#55

(24-01-2017, 06:51 PM)Милослав Самарџић Пише:  Два питања:
- који је био први српски индустријски производ (у новијој историји)?
- који је први српски патентирани производ?
Већ је поставио, и то одмах два. Навикао да крши правила. Smile
Одговори
#56

(24-01-2017, 06:51 PM)Милослав Самарџић Пише:  Два питања:
- који је био први српски индустријски производ (у новијој историји)?
- који је први српски патентирани производ?

1. Топ La Hitte M.1858,прављен у Крагујевцу . . .
2.Ако се рачуна шта је Србин измислио и патентирао онда ручна машиница за шишање а ако се рачуна шта је прво патентирано у Србији онда је то казан . . . Јок

''...Видиш ли пријатељу она три чобана на ливади? Е све док та тројица могу да надгласају мене и Сократа и услед тога доносе одлуке, ја у демократију не верујем... ! " - Платон
(„Држава“)

Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 22 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним