Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Дакле, ђенерали:
Живојин Мишић
Милош Васић
Божа Јанковић
Божидар Терзић

(28-01-2017, 12:27 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(27-01-2017, 08:23 PM)Живојин Мишић Пише:  Ајде смислите нешто занимљиво из средњовековне историје.
Јел био неко на месту где је пао и умро деспот Стефан? Дал још има онај споменик?
Мислим да има. Ови гаје успомену на њега
Одговори

Nije Bozidar Terzic nego Mihailo Rasic, ostale si pogodio. Daj sledece pitanje...
Одговори

Ко је био најомраженији опозиционар чувеног министра финансија др Лазе Пачуа?
Овако с ногу једно питање.
Одговори

Је ли и он био министар финансија у некој другој влади?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Да.

И пре и после Пачуа.
Одговори

Стојан Протић. На њега сам и малопре мислио.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

А како је то Стојан Протић опозицион Лази Пачуу, кад су у истој странци? Тужан И то два од четири дугогодишња првака НРС.
Размисли мало.
Одговори

(28-01-2017, 04:03 PM)Бенито Пише:  А како је то Стојан Протић опозицион Лази Пачуу, кад су у истој странци? Тужан И то два од четири дугогодишња првака НРС.
Размисли мало.
Знам, али Протић је напустио Пашића па сам због тога сам мислио да није био у добрим односима са Протићем. Војислав Вељковић?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Протић није напустио ништа, него га је странка у којој је провео скоро пола века једноставно избацила. Од тога се није опоравио и умро је.Иначе, био је фантастичан парламентарац, па те можда то повукло.
Воја Вељковић је тачан одговор.Пачу је напуштао седнице скупштине када би Вељковић узимао реч да критикује државни прорачун, илити буџет. Кажу да је Пачу имао нападе због њега. Воја Вељковић је вероватно најталентованији економиста кога смо имали. А конкуренција није ни мала, ни једноставна.
Дакле, Жућо, изволте!
Одговори

Политика ти је јача страна. Занимљивије кад нас има бар троје. Морамо још мало завршавати циклус, да прогласимо победнике и поделимо награде.
Познато је да војска КС ,у Велико рату, није поседовала ПВО. Међутим, ипак је оборен један немачки авион. На који начин и где?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Raka Ljutovac, Kragujevac, modifikovanim turskim topom, zaplenjenim od Turaka 1912. godine.
Одговори

Тако је. Ово је било лако. Било је и сличних топова и у КГ и у одбрани Београда. Занимљиво да је оборени авион пао у близини објекта у коме се налазио краљ Александар.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ko je bio komandant Kraljeve garde u vreme Aleksandra Obrenovica, do 1900. godine?
Одговори

Унук Књаза Милоша?Smile
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: luka.luke, 3 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним