Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Нисам хтео да одговарам на твоје претходно питање. Све чекам, појавиће се неко. Квиз је ,заиста, занимљив и доста смо научили и чули нових ствари. Због тога је штета да сад прекидамо.
Једина мана је што смо запустили остале теме док смо били заузети квизом.
Ајде неко, било ко, нека постави питање. Може и нешто што вас занима , из историје, а остали да покушају да одговоре.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Једини мени познат случај да су папа и Срби били у директном савезништву. Кад је то било?
Мислим да су у том сукобу учествовали Мађари, Млеци, Византија....
Одговори

(06-02-2017, 04:18 PM)Бенито Пише:  Нема стрпљења, нема трајања.

Има стрпљења, нема се времена. Smile

Мало отоплило ових дана, ко ће испред рачунара да седи.
Одговори

Нисам сео испред рачунара одавно. Пишем из аутобуса, са улице, ево сад из кафане...
Некад су наши преци правили мобе и тада су мушки причали о историји, политици... Тако сам замислио овај квиз, само у овом модерном облику. Јесте мало теже са стационарним рачунаром, али ....
Одговори

(06-02-2017, 07:36 PM)Бенито Пише:  Нисам сео испред рачунара одавно. Пишем из аутобуса, са улице, ево сад из кафане...
Некад су наши преци правили мобе и тада су мушки причали о историји, политици... Тако сам замислио овај квиз, само у овом модерном облику. Јесте мало теже са стационарним рачунаром, али ....

Уђох вољан да се играм али одговор на питање Романије не знам, ај помажи. Јок
Одговори

(06-02-2017, 07:36 PM)Бенито Пише:  Нисам сео испред рачунара одавно. Пишем из аутобуса, са улице, ево сад из кафане...
Некад су наши преци правили мобе и тада су мушки причали о историји, политици... Тако сам замислио овај квиз, само у овом модерном облику. Јесте мало теже са стационарним рачунаром, али ....
Ајде аутобус и улица али кад си у кафани остави сва сокоћала. И ја сам се управо сад вратио. Овај пут , за дивно чудо, на време.

(06-02-2017, 06:43 PM)Романија Пише:  Једини мени познат случај да су папа и Срби били у директном савезништву. Кад је то било?
Мислим да су у том сукобу учествовали Мађари, Млеци, Византија....
Да ли мислиш на хришћански савез у борби против Турака? Са наше стране учествовао је Ђурађ Бранковић.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Не, неки јако чудан савез (бар из данашње перспективе). Мислим да нису Турци учествовали у сукобу и да је то било прије Ђурађа.
Одговори

То је нешто између босанских краљева и Дубровчана?
Одговори

Романија дај одговор па постави следеће, изгледа да нико не зна. Кез
Одговори

Ајде Крагујевац, постављај питање.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ајде једно лагано да покренемо квиз, па Романија нека постави кад дође.

Кад је турско царство или турски феудализам почео да се распада, у ком веку ?
Одговори

Кад би ти знао какве се расправе воде између историчара, тзв оријенталиста, око тог питања, већ деценијама, не би рекао да је то лагано питање.Smile
Одговори

(06-02-2017, 11:42 PM)Бенито Пише:  Кад би ти знао какве се расправе воде између историчара, тзв оријенталиста, око тог питања, већ деценијама, не би рекао да је то лагано питање.Smile

Могуће. Јок

Тачним одговором сматрам онај век кад су видно почели да заостају за другим европским силама ко муда за вепром и онда кад им је царство почело личити на НДХ што се тиче контроле територије. Кез
Одговори

У праву си. Фора је што се држава не ствара преко ноћи и исто тако и не пропада. Може се рећи да је пропаст Турске (што се тиче Балкана и нас Срба) везан за устанке почетком 19-ог века. Касније Турске ратове и Балксански. Њихови унутрашњи проблеми су знатно раније почели. Нису тада устаници били јачи ,него раније, већ су увидели да турска власт слаби и да је ,, земан дош'o ваља војевати".

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 50 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним