Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(10-02-2017, 09:21 PM)Милослав Самарџић Пише:  Ево једно питање које нема директне везе са Србима - али ако да Бог и срећа јуначка, имаће. Smile

У холивудским и уопште америчким филмовима, са које стране екрана се по правилу појављују негативни, а са које позитивни ликови?

Ха,ха,ха, који си ти лик?Smile
Значи лево барабе, а десно јунаци?

(10-02-2017, 09:26 PM)Живојин Мишић Пише:  На ком месту се налазила прва зграда ВА у БГ-у?

Где беше? Где је сад министарство финансија? Угао Милоша Великог и Адмирала Гепрата.
Одговори

(10-02-2017, 06:41 PM)Милослав Самарџић Пише:  Ако је у БГ прва пицерија била 1987, онда је пре била у КГ, неколико година раније. Мада била је и у Врњачкој Бањи у то доба, али пице су личиле на гибаницу, мислим по укусу.

Код нас је био први кафић "Black and White" ( код Јоце ).
Одговори

(10-02-2017, 09:32 PM)Бенито Пише:  
(10-02-2017, 09:26 PM)Живојин Мишић Пише:  На ком месту се налазила прва зграда ВА у БГ-у?
Где беше? Где је сад министарство финансија? Угао Милоша Великог и Адмирала Гепрата.
Близу су био. Немањина и Милоша. Ајде даље.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Тачно, где је сад Влада. У праву си.
Ајде рецимо,
Један наш владар се сукобио са својим наследником, и склонио се у Дубровник. Умало није дошло до грађанског рата. Међутим, све се завршило мирно. Ко је тај владар и ко је био његов наследник?
Одговори

(10-02-2017, 10:14 PM)Бенито Пише:  Тачно, где је сад Влада. У праву си.
Ајде рецимо,
Један наш владар се сукобио са својим наследником, и склонио се у Дубровник. Умало није дошло до грађанског рата. Међутим, све се завршило мирно. Ко је тај владар и ко је био његов наследник?

Вук Бранковић! Не?Rolleyes

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

У тај Дубровник су сви бежали. Можда Владислав II, Драгутинов син и законски наследник престола. Драгутина је требао да наследи Владислав, али није био пунолетан па је Милутин преузео трон. Милутина је наследио Стефан Дечански а не Владислав, његов синовац.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Немањићи: Радослав и Владислав
Одговори

(10-02-2017, 10:24 PM)Живојин Мишић Пише:  У тај Дубровник су сви бежали. Можда Владислав II, Драгутинов син и законски наследник престола.

Загуљено питање. Мада је Владислав ваљда бежао у Угарску. А Дубровчани јесу били умешани.
Одговори

(10-02-2017, 10:30 PM)Вукашин Петковић Пише:  Немањићи: Радослав и Владислав
Јесте то. Погрешио сам ја. Може једно питање па да идем?
Шта везује Тита и Слоба(не мисли се ништа о политици него у приватном животу)? Вуле, послао сам ти одг на ПП.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(10-02-2017, 10:35 PM)Живојин Мишић Пише:  Шта везује Тита и Слоба(не мисли се ништа о политици него у приватном животу)?

Да није и Слоба свирао клавир.
Одговори

Није! Јок
Одговори

Томпуси и виски.

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

(10-02-2017, 10:41 PM)Вукашин Петковић Пише:  Није! Јок

Хтедох прво да напишем луда жена али нисам баш најбоље упознат са ликом и делом Јованке .
Одговори

Да помогнем, има везе са Миром Марковић.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 3 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним