Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Занима ме нешто.Да ли су у Нишу и око Ниша били војници СДК или Пећанчеви људи?

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Били су, било је много Пећанчевих до пролећа 1942. отприлике. А љотићеваца је било и 1944.
Одговори

Милославе, наш чувени архитекта Пеђа Ристић, у више наврата, причао је да је прва војска коју је видео приликом " ослобођења" Београда, била једна четничка јединица. То се догодило у улици Божа Јанковића, то ти је нека граница Вождовца и Савског венца. Официр који их је водио није имао браду, од њих тридесетак, један је био " комплетан четник", како он каже. Значи брада, реденици, антерија и тако то. Он је разговарао са њима, тај официр им је рекао да не треба да се боје и да долази слобода.
Знаш ли, или , можеш ли наслутити кога је тога дана срео Пеђа Ристић?
Одговори

Милославе јели има било које истине да је Мустафа Голубић имао био које везе са Пуч 27 Марта 1941 године?
Одговори

(29-07-2017, 11:38 PM)Бенито Пише:  Милославе, наш чувени архитекта Пеђа Ристић, у више наврата, причао је да је прва војска коју је видео приликом " ослобођења" Београда, била једна четничка јединица. То се догодило у улици Божа Јанковића, то ти је нека граница Вождовца и Савског венца. Официр који их је водио није имао браду, од њих тридесетак, један је био " комплетан четник", како он каже. Значи брада, реденици, антерија и тако то. Он је разговарао са њима, тај официр им је рекао да не треба да се боје и да долази слобода.
Знаш ли, или , можеш ли наслутити кога је тога дана срео Пеђа Ристић?
Свакако неког из Авалског корпуса. Делови су били око града и кад су видели да долазе Совјети оставили су своје омладинце да се убаце у комунистичке редове. Што су ови учинили. Такође имали су свог омладинца, раније, и у љотићевцима.
Одговори

(30-07-2017, 02:02 PM)Прст_у_ока_латиници Пише:  Милославе јели има било које истине да је Мустафа Голубић имао био које везе са Пуч 27 Марта 1941 године?
Не знам, а не бих рекао.
Одговори

Господине Милосаве ја водим порекло из Малог Пожаревца и колико знам ти имаш сарадника Милета Симића , који је узгред буди речено неки мој даљи рођак , ако не грешим , мада то није важно . Одавно сам хтео да ти пиставим питање и никако да се сетим па ево сада , о чему се ради да ли си упознат да ли је М . Пожаревац био " Црвен " или не ? Као клинац сам слушао , а то је било Брозоморно време да је Мали Пожаревац био " црвен " а село поред Мала Иванча је била Чичина . Интересује ме да ли си ти можда упознат са неким детаљима . Ко је био главни од команданата у то време тамо , мада претпостављам да је био авалски корпус или можда Космајски , али колико знам комунци су писали и причали да је ту био КОсмајски партизански одред ? Заиста ме много интересује и ако ја већ дужи период не одлазим у моје село . Деда и баба су ми се давно упокоили а мајка и отац такође пре четири године . Остали смо само ја и мој брат који је наследио тамо кућу и сво имање . Још нешто знам да је мој најстарији стриц био међу "црвенима " . Колико ме сећање држи на кући још увек стоји прозор који је стриц пуцао у њега и рупа је као нека реликвија када се " црвени " стрикан вратио из рата ! Хвала ти у напред на одговору !

``А ти Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никад ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала своју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и преживиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу и он ће те осветлити и спасити"[/size]
Одговори

Г-дине Милославе, колико је тачан овај текст са следећег линка

http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%81...-bombarder
Одговори

(31-07-2017, 02:42 PM)Mitic Пише:  Г-дине Милославе, колико је тачан овај текст са следећег линка

http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%81...-bombarder

Догађај је тачан, а опис је потцењивачки, као кад Радош Бајић описује Србе.
Постојао је систем да се све скине и однесе у радионице оружја, да се митраљезима направе постоља, да се лим употреби за бомбе, или шта већ. Радио апарати, итд. Све је имало неку намену.
Сигурно је неко мазнуо нешто, као овај падобран, али то је била крађа, војна опрема припада војсци и то су сви знали.
Одговори

(31-07-2017, 01:15 PM)јашадр Пише:  Господине Милосаве ја водим порекло из Малог Пожаревца и колико знам ти имаш сарадника Милета Симића , који је узгред буди речено неки мој даљи рођак , ако не грешим , мада то није важно . Одавно сам хтео да ти пиставим питање и никако да се сетим па ево сада , о чему се ради да ли си упознат да ли је М . Пожаревац био " Црвен " или не ? Као клинац сам слушао , а то је било Брозоморно време да је Мали Пожаревац био " црвен " а село поред Мала Иванча је била Чичина . Интересује ме да ли си ти можда упознат са неким детаљима . Ко је био главни од команданата у то време тамо , мада претпостављам да је био авалски корпус или можда Космајски , али колико знам комунци су писали и причали да је ту био КОсмајски партизански одред ? Заиста ме много интересује и ако ја већ дужи период не одлазим у моје село . Деда и баба су ми се давно упокоили а мајка и отац такође пре четири године . Остали смо само ја и мој брат који је наследио тамо кућу и сво имање . Још нешто знам да је мој најстарији стриц био међу "црвенима " . Колико ме сећање држи на кући још увек стоји прозор који је стриц пуцао у њега и рупа је као нека реликвија када се " црвени " стрикан вратио из рата ! Хвала ти у напред на одговору !
Да, Мали Пожаревац су звали Мала Москва. То је оперисао Космајски партизански одред, а од четника Космајски корпус. Партизани нису смели да им изађу на црту, било их је много мање, али били су веома вешти у скривању и ликвидацијама. Ево Милетиног текста:

http://www.pogledi.rs/pakao-u-sopotu/

Тад кад је писао, мислио је да је овај списак комплетан... Није.
Одговори

(31-07-2017, 11:11 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(31-07-2017, 01:15 PM)јашадр Пише:  Господине Милосаве ја водим порекло из Малог Пожаревца и колико знам ти имаш сарадника Милета Симића , који је узгред буди речено неки мој даљи рођак , ако не грешим , мада то није важно . Одавно сам хтео да ти пиставим питање и никако да се сетим па ево сада , о чему се ради да ли си упознат да ли је М . Пожаревац био " Црвен " или не ? Као клинац сам слушао , а то је било Брозоморно време да је Мали Пожаревац био " црвен " а село поред Мала Иванча је била Чичина . Интересује ме да ли си ти можда упознат са неким детаљима . Ко је био главни од команданата у то време тамо , мада претпостављам да је био авалски корпус или можда Космајски , али колико знам комунци су писали и причали да је ту био КОсмајски партизански одред ? Заиста ме много интересује и ако ја већ дужи период не одлазим у моје село . Деда и баба су ми се давно упокоили а мајка и отац такође пре четири године . Остали смо само ја и мој брат који је наследио тамо кућу и сво имање . Још нешто знам да је мој најстарији стриц био међу "црвенима " . Колико ме сећање држи на кући још увек стоји прозор који је стриц пуцао у њега и рупа је као нека реликвија када се " црвени " стрикан вратио из рата ! Хвала ти у напред на одговору !
Да, Мали Пожаревац су звали Мала Москва. То је оперисао Космајски партизански одред, а од четника Космајски корпус. Партизани нису смели да им изађу на црту, било их је много мање, али били су веома вешти у скривању и ликвидацијама. Ево Милетиног текста:

http://www.pogledi.rs/pakao-u-sopotu/

Тад кад је писао, мислио је да је овај списак комплетан... Није.

Хвала Милосаве на одговору ! Познато ми је да је Мали Пожаревац називан Мала Москва , али мислио сам да је то била само комунистичка пропаганда после рата а нарочито када је 76 године сниман наставак " Повратак отписаних " По Милетином списку видим да су комунци убили доста моје фамилије Јашић !

``А ти Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никад ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала своју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и преживиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу и он ће те осветлити и спасити"[/size]
Одговори

Да ли је познато колико је грађана страдало у савезничком бомбардовању Крагујевца 22. јула 1944. године?
Имам податак да је 9 авиона бацило 20 тона бомби, али нисам нашао податак о страдалим и штети.
Одговори

(01-08-2017, 05:14 PM)ватхра Пише:  Да ли је познато колико је грађана страдало у савезничком бомбардовању Крагујевца 22. јула 1944. године?
Имам податак да је 9 авиона бацило 20 тона бомби, али нисам нашао податак о страдалим и штети.
Познато је, али требало би ми много времена да нађем. Имам негде и слике са сахране. Неколико десетина свакако.
Погинуло је и деветоро деце од совјетског бомбардовања, у улици тик изнад болнице. Изгледа да је један совјетски авион случајно избацио бомбе на то место. Играла се деца и сва изгинула.
Одговори

(01-08-2017, 06:44 PM)Милослав Самарџић Пише:  Познато је, али требало би ми много времена да нађем. Имам негде и слике са сахране. Неколико десетина свакако.
Погинуло је и деветоро деце од совјетског бомбардовања, у улици тик изнад болнице. Изгледа да је један совјетски авион случајно избацио бомбе на то место. Играла се деца и сва изгинула.
За дејство Совјета сам чуо, гађали су грешком своје положаје и цивиле иза. Било је и доста њихових војника погинулих.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 8 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним