Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(18-02-2019, 07:08 PM)Српски Четник Пише:  Да ли неко зна колико је заиста Далматинаца учествовало у бици на Сутјесци?

101 Далматинац.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(18-02-2019, 08:48 PM)Николај Пише:  
(18-02-2019, 07:08 PM)Српски Четник Пише:  Да ли неко зна колико је заиста Далматинаца учествовало у бици на Сутјесци?

101 Далматинац.

Ha ha, bravo !
Одговори

(18-02-2019, 08:48 PM)Николај Пише:  
(18-02-2019, 07:08 PM)Српски Четник Пише:  Да ли неко зна колико је заиста Далматинаца учествовало у бици на Сутјесци?

101 Далматинац.
Хвала!
Одговори

(18-02-2019, 03:45 PM)bataxtc Пише:  Jos jedan sjajan intervju, bilo je uzivanje slusati. Vec sam jednom pomenuo, mada evo opet, sve pohvale za ovo gostovanje, drzite se balkan info-a i slicnih stvari, izbegavajte tv duele, ovo vam ide savrseno Smile

Милослав је добар и у дуелима, само је човек васпитан, па неће да урла и прекида саговорника који има другачије мишљење... То можда "није добро" када се је у ТВ дуелу са комунистима, пошто они воле држе монологе, вичу и надјачавају се, али онај који има аргументе и који је поткован и не мора тако да се понаша... Баја
Одговори

Милославе, нашао сам нешто за мајора Валентина Вертича,београдског командоса. То је онај што сам вас недавно питао за њега.

Цитат:Kao prethodnica grupe, u Beograd je prvi ušao Mihailovićev zamenik, major Valentin Vertić, kome je, ubrzo, pošlo za rukom da uspostavi kontakt sa "Lorencovom" grupom i da preko njene radio-stanice uspostavi vezu sa Vrhovnom komandom Draže Mihailovića.

Kratko vreme posle Vertića, u Beograd je, sa još nekoliko komandosa, stigao i komandant grupe Saša Mihailović.

Ово је о догађајима из 1945. године. Лоренцо је кодно име за Петра Милићевића.

А онда...

Цитат:18. avgusta 1946 je Valentin Vertič sklical občni zbor in tako je postal predsednik novo nastalega društva z imenom

»Slovensko prosvetno društvo Borovlje« .



Могуће је да се не ради о истом човеку или се ипак ради?
Одговори

(21-02-2019, 05:36 PM)ЈВуО-КГ Пише:  Милославе, нашао сам нешто за мајора Валентина Вертича,београдског командоса. То је онај што сам вас недавно питао за њега.

Цитат:Kao prethodnica grupe, u Beograd je prvi ušao Mihailovićev zamenik, major Valentin Vertić, kome je, ubrzo, pošlo za rukom da uspostavi kontakt sa "Lorencovom" grupom i da preko njene radio-stanice uspostavi vezu sa Vrhovnom komandom Draže Mihailovića.

Kratko vreme posle Vertića, u Beograd je, sa još nekoliko komandosa, stigao i komandant grupe Saša Mihailović.

Ово је о догађајима из 1945. године. Лоренцо је кодно име за Петра Милићевића.

А онда...

Цитат:18. avgusta 1946 je Valentin Vertič sklical občni zbor in tako je postal predsednik novo nastalega društva z imenom

»Slovensko prosvetno društvo Borovlje« .



Могуће је да се не ради о истом човеку или се ипак ради?

Валентин В. Вертић
Интендант Авалског корпуса,
Начелник Штаба, па команд. Трећег беогр. корпуса,
Командос.
Убијен у подруму једне виле на Дедињу, ул. Булевар мира 20 до кр.1945.
Пре рата : ађутант краљице Марије К.
Одговори

(21-02-2019, 07:52 PM)Мића Адмирал Пише:  Валентин В. Вертић
Интендант Авалског корпуса,
Начелник Штаба, па команд. Трећег беогр. корпуса,
Командос.
Убијен у подруму једне виле на Дедињу, ул. Булевар мира 20 до кр.1945.
Пре рата : ађутант краљице Марије К.

Хвала Мићо.Нисам знао да ли је Вертић или Вертич па ме вероватно то довело у забуну. Значи ништа ново,још једна жртва комунистичких сатрапа и њихових наказних следбеника из СУБНОР-a.

Партизани= ескадрони смрти.

СУБНОР= заклети борци против истине.
Одговори

Мислим и да је овај наш исто Вертич, али су га водили као Вертић. Словенац, акт.официр, београдски зет.
Одговори

Да ли је постојао још један Вертић, нижег чина, који је био на месту инспектора ВК или сличној функцији?
Одговори

Не верујем.
Одговори

Веркић?
Одговори

рез.арт.пор. Миливоје О. Веркић - техн. референт Првог равног. корпуса.
Одговори

Тако је, пермутовао сам због тога слова.
Одговори

Да ли је Раде Корда био под Дражином командом?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 22 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним