Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(21-11-2014, 02:02 PM)Владимир.М Пише:  Милославе, који је Дража имао чин на крају Првог светског рата и где се налазио, каква му је била путања?
Прочитах да је Невесиње ослободила Српска војска на челу са капетаном прве класе Драгољубом Михајловићем па се запитах да није можда...
Био је на Косову, на граници, и то дуго после рат. То је званично био нови рат, српско-албански.
Одговори

Кога занима докле је стигла комунистичка пропаганда, може видети овде:
http://www.rosalux.rs/userfiles/files/Zbornik_V2.pdf
Занимљиво је да у ствари није стигла нидокле, дословце пишу како је до средине 1980-тих о четницима све битно речено, да више нема шта да се пише. То до тада написано им је ''свето писмо''.
Тај период је изабран свакако зато што се до тог доба немилосрдно хапсило за слободну реч.
Све ове пројекте финансира држава - још један доказ да је и данас на снази социјалистички систем. Модификован, али социјалистички.
Одговори

Милославе срећан рођендан, здрав био! Хармоника
Одговори

(22-11-2014, 09:44 PM)Вукашин Петковић Пише:  Милославе срећан рођендан, здрав био! Хармоника
Smile
Одговори

СРЕЋАН РОЂЕНДАН ГОСПОДИНУ САМАРЏИЋУ Хармоника        

Част ти свака Гацко равно кад си чисто православно Smile
Одговори

Придружујем се честиткама! ХармоникаРакија

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори

Хвала! Smile
Одговори

Стеван Котараш је у једној емисији говорио, између осталог, како су љотићевци и Ђујићеви четници једном приликом заједно напали Италијане, у Словенији пред крај рата. Знате ли неке детаље везане за тај случај?

Ако идем напријед, пратите ме...ако се повучем, убијте ме...ако умрем, осветите ме.
-Анри де ла Рошжаклен
Одговори

(24-11-2014, 06:49 PM)Мањача Пише:  Стеван Котараш је у једној емисији говорио, између осталог, како су љотићевци и Ђујићеви четници једном приликом заједно напали Италијане, у Словенији пред крај рата. Знате ли неке детаље везане за тај случај?
По преласку реке Соче, 5. маја 1945, наишли су на италијански фашистички гарнизон. То је била последња борба.
Одговори

(22-11-2014, 08:23 PM)Милослав Самарџић Пише:  Кога занима докле је стигла комунистичка пропаганда, може видети овде:
http://www.rosalux.rs/userfiles/files/Zbornik_V2.pdf
Занимљиво је да у ствари није стигла нидокле, дословце пишу како је до средине 1980-тих о четницима све битно речено, да више нема шта да се пише. То до тада написано им је ''свето писмо''.
Тај период је изабран свакако зато што се до тог доба немилосрдно хапсило за слободну реч.
Све ове пројекте финансира држава - још један доказ да је и данас на снази социјалистички систем. Модификован, али социјалистички.

Projekat podržala Roza Luksemburg! Smile
Ovaj zabludeli mladić koji je napisao "Umesto predgovora" je duhovni učenik Latinke Perović. Da ih nisam viđao zajedno, ne bih verovao. Smile

(21-11-2014, 06:19 PM)Милослав Самарџић Пише:  Кад сте већ толико у току, шта мислите, због чега је Пекић онако негативно оценио роман ''Покошено поље'' Бранимира Ћосића?

Nemam pojma ko je Branimir Ćosić, niti sam čuo za "Pokošeno polje". Slabo ja pratim srpski roman i kritiku. I ja sam valjda neki poluintelektualac. Smile

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Какве глупости. Њима је доказ против рехабилитације Драже, то што се "тек након 60 година јављају тврдње да је суђење монтирано" (не рачунајући емиграцију).."што само по себи довољно говори о њиховој неоснованости."
Одговори

Милославе јеси ли имао прилике да видиш ову фотографију?
Послао ми је пријатељ на фб, нажалост само ову варијанту са заштитом, каже да је са неког пријема у нашој амбасади у Прагу, Дража је први са лева, у цивилу је премијер Чехословачке др Хоџа.
[Слика: prag.jpg]
Одговори

Нисам. Питај га где је на продају, нек ти да линк.
Одговори

Има ли података о томе како је Дража коментарисао Мајски преврат 1903.?
Какво је било његово мишљење о томе?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 36 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним