Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

ЛЕТЕЋА БРИГАДА 1. РАВНОГОРСКОГ КОРПУСА
Командант: поручник Михајло Т. Ненадић из с. Бијела код Коњица (заробљен 1958, робијао, потом емигрирао)
Бројно стање Летеће бригаде пролећа 1944: 312 људи под оружјем у три батаљона
Одговори

(11-01-2015, 02:34 AM)Владимир Петровић Пише:  
(10-01-2015, 08:08 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(10-01-2015, 08:23 AM)Владимир Петровић Пише:  Поштовани Милославе, да ли си монархиста и да ли се слажеш са тврдњом да бити присталица четничке идеје значи и бити монархиста?
Да, с тим што на жалост ту постоји низ проблема.

Де, објасни нам четнички славни писцу, каквих проблема има? Да није проблем онај орден по аманету Краља Петра Другог за Погледе? Или је проблем што четничка емиграција подржава монархију? Или не признајеш редослед наслеђа Престола Карађорђевића (а онда си, извини, морам ти то рећи, ЛАЖНИ МОНАРХИСТА!!!)??? Објасни нам овде јавно тај твој "низ проблема"...
Ако не примећујеш да има проблема у веи питања монархије, не видим разлог да их наводим.
Одговори

(11-01-2015, 04:12 AM)Владимир Петровић Пише:  За крај мог учешћа на овом форуму, поставићу ти, Милославе Самарџићу, пар питања и један захтев:

Да ли си се икада упитао зашто овај форум има чланова на нивоу статистичке грешке?

Зашто неколико десетина хиљада активних чланова који имају компјутере и приступ интернету удружења Краљевина Србија и Равногорски Покрет нису чланови овог форума?

Зашто Стеван Ранђеловић, или Давид Дамјановић, или Антоније Ђурић, или, рецимо, Дуле Грубнић (а ти одлично знаш ко су они) нису чланови овог форума?

ЗАХТЕВАМ ДА У НАЈКРАЋЕМ МОГУЋЕМ РОКУ, НА МОЈ ЗАХТЕВ, БУДЕМ БРИСАН СА СПИСКА ЧЛАНОВА ОВОГ ФОРУМА И ДА СЕ БРИШЕ МОЈЕ КОРИСНИЧКО ИМЕ Владимир Петровић !!!
- Има нас колико нас има.
- Свака част на великим цифрама - десетинама хиљада чланова!
- Зато што се људи у деветој или десетој деценији ретко срећу на форумима. Дуле је млађи, мислим у шестој деценији живота; вероватно ни он нема афинитета, или нема времена, не знам.
- Жао ми је због те одлуке. Пренећу модерторима.
Одговори

(11-01-2015, 02:11 PM)Милослав Самарџић Пише:  ЛЕТЕЋА БРИГАДА 1. РАВНОГОРСКОГ КОРПУСА
Командант: поручник Михајло Т. Ненадић из с. Бијела код Коњица (заробљен 1958, робијао, потом емигрирао)
Бројно стање Летеће бригаде пролећа 1944: 312 људи под оружјем у три батаљона
Хвала лепо на одговору, господине Самарџићу Smile

Част ти свака Гацко равно кад си чисто православно Smile
Одговори

Можете ли ми нешто рећи о четнчком покрету у Срему у време Другог рата? Скоро да немам никакав податак о томе...

Мртва глава, кости двије,
то је значка из Србије!
Одговори

Зато што скоро и није постојао. Сремски четнички одред се углавном налазио јужно од Саве и онда је упадао у Срем. Био је састављен углавном од избеглица из Срема, мада је њих било и у другим јединицама, нпр. јеромонах Георгије Бојић, командант Јадарске бригаде, капетан Николић, командант једне од рачанских бригада Златиборског корпуса, итд.
У Срем је слат и Летећи одред Вука Малешевића из Мајевичког корпуса, као и Посавотамнавска бригада Мачванског корпуса.
У Срему нема услова за герилу, али пошто је у комунистичкој организацији био под КП Хрватске, до краја лета 1943, они су тамо систематски изазивали репресалије. Срем је једно од подручја са највећом стопом страдалих.
Одговори

Господине Самарџићу, на неколико места сам пронашао како су Драгиша Васић и Мирослав Крлежа били кумови. Да ли је то истина, и шта то заправо значи? Да ли се ту заправо мисли на то да бити кум значи бити сведок на грађанском венчању? Хвала унапред, поздрав.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Занима ме, онако феноменолошки, јеси ли више књига продао у Хрватској или у Црној Гори? Мислим на на Хрватску без Крајине.
Одговори

(14-01-2015, 01:25 PM)Бенито Пише:  Занима ме, онако феноменолошки, јеси ли више књига продао у Хрватској или у Црној Гори? Мислим на на Хрватску без Крајине.
Много више у ЦГ, нарочито у Боки, док је постојао платни промет.
Када је дошао ДОС на власт 2000. године подигнута је цена поштарине пет пута, тако да више нисмо могли да шаљемо каталоге са описом нових и старих књига. До тада смо слали на преко 5.000 адреса читалаца. Поред Београда, највише адреса било је из Боке Которске и из Футога код Новог Сада, а најмање из Јужне Србије.
Доста адреса било је и из Републике Српске, чини ми се око 700.
Сада за РС и ЦГ важе прописи као за иностранство.
Хрвата из Хрватске је врло мало, рецимо пет свеукупно.
Одговори

(14-01-2015, 08:23 AM)Vlad Alekš Пише:  Господине Самарџићу, на неколико места сам пронашао како су Драгиша Васић и Мирослав Крлежа били кумови. Да ли је то истина, и шта то заправо значи? Да ли се ту заправо мисли на то да бити кум значи бити сведок на грађанском венчању? Хвала унапред, поздрав.
Не бих могао да одговорим прецизно. Мој утисак је да су били у контакту. То је сигурно. Можда су били пријатељи. Кумови - не верујем.
Одговори

[Слика: kapetan_Zivan_Lazovic.jpg]
Господине Самарџићу да ли можете да поставите ову слику капетана Живана Лазовића у већој резолуцији?Слика је скенирана из Албума 4 !Братски поздрав
Одговори

Да ли ће бити наставак Борачког крша?
Одговори

(16-01-2015, 07:32 PM)Ковач Пише:  [Слика: kapetan_Zivan_Lazovic.jpg]
Господине Самарџићу да ли можете да поставите ову слику капетана Живана Лазовића у већој резолуцији?Слика је скенирана из Албума 4 !Братски поздрав
На жалост, немам времена... Треба наћи, пребацити у ЈПГ, итд.
Одговори

(16-01-2015, 07:55 PM)Романија1 Пише:  Да ли ће бити наставак Борачког крша?
Планирам одавно, али немам времена. Сада скоро сво време посвећујем документарцима.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 13 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним