Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

То је онај Војин, он је био мајор. Вероватно је и овај постојао чим је аутор дао овај опис. Не знам шта би некоме требало да измишља ликове. Види се да човек познаје ЦГ четнике.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(14-02-2017, 08:34 PM)Живојин Мишић Пише:  То је онај Војин, он је био мајор. Вероватно је и овај постојао чим је аутор дао овај опис. Не знам шта би некоме требало да измишља ликове. Види се да човек познаје ЦГ четнике.
Ко је Војин ?
Одговори

(14-02-2017, 10:24 PM)Зоран Недељковић Пише:  
(14-02-2017, 08:34 PM)Живојин Мишић Пише:  То је онај Војин, он је био мајор. Вероватно је и овај постојао чим је аутор дао овај опис. Не знам шта би некоме требало да измишља ликове. Види се да човек познаје ЦГ четнике.
Ко је Војин ?
Нисам мислио име Војин него Воја (Лукачевић) па Војин, односно Лукачевић му је био командант.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

На суђењу Дража је рекао да никада није подржавао било какву легализацију, и да је често Ђујићу и Ђуришићу предлагао да престану са тим. Интересује ме какво је ваше мишљење о легализацији у оквиру Недићевих људи (1942. због оружја) и на шта је Дража мислио када је рекао да не подржава легализацију?
Одговори

(16-02-2017, 03:29 AM)Српска Динара Пише:  На суђењу Дража је рекао да никада није подржавао било какву легализацију, и да је често Ђујићу и Ђуришићу предлагао да престану са тим. Интересује ме какво је ваше мишљење о легализацији у оквиру Недићевих људи (1942. због оружја) и на шта је Дража мислио када је рекао да не подржава легализацију?
Све што комунисти кажу да је Дража рекао, или што је заиста рекао на суду, није употребљиво за историографију. Али добро је за проучавање комунистичког система.
Дража је творац система легализације.
Одговори

Колико онда можемо да верујемо овом снимку, пошто се чује на 6:45 да Дража говори да није подржавао легализацију. https://www.youtube.com/watch?v=YPObgGuyBeY
Одговори

Знам, зато сам написао ''или што је заиста рекао на суду'''.
Одговори

Да ли мислите да је био спреман да не говори истину на суду, да би остао жив?
Одговори

Објавио сам ову књигу на ту тему:
http://www.pogledi.rs/dr-dragic-joksimov...ala-drazu/
Овде на линку је предговор.
У принципу, правила су била да говори оно што је унето у записник током истражног поступка, тј. мучења, а ако би одступио, комунисти би тражили да се врати (пратили су, имали су записано шта треба да каже). Он је ипак одступао, много више него нпр. совјетски генерали на московским процесима.
Мислим да је више питање колико је био свестан, него колико се плашио.
Одговори

А да ли је Ђујићу наређивао да престане сарадњу са Италијанима?
Одговори

(16-02-2017, 06:54 PM)Српска Динара Пише:  А да ли је Ђујићу наређивао да престане сарадњу са Италијанима?
Није, јер Ђујића није ни сарађивао са Италијанима. Сарадња је кривично дело - рад у корист непријатеља.
Дража је наређивао коришћење једних непријатеља против других, уз девизу ''све преваре дозвољене''. То је дакле рад у нашу корист, то је ратна тактика.
Шта је Дража наређивао Ђујићу, око 2.000 депеша:
http://www.pogledi.rs/djeneral-draza-voj...-prepiska/
Одговори

(16-02-2017, 06:33 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(16-02-2017, 03:29 AM)Српска Динара Пише:  
Дража је творац система легализације.
Нешто слично били су турски вазали. Да би сачували хиљаде Срба, главу на раменима и круну на глави морали су да прихвате такве услове. Уместо да будемо захвални Ђујићу, због огромних заслуга које је учинио за наш народ, већина му замера.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

http://bandenkampf.blogspot.co.at/2016/02/bk0131.html

Није баш адекватна тема, али занимљива слика мајора Гашпаревића уз пропратни опис.
Одговори

(16-02-2017, 07:17 PM)Живојин Мишић Пише:  Нешто слично били су турски вазали. Да би сачували хиљаде Срба, главу на раменима и круну на глави морали су да прихвате такве услове. Уместо да будемо захвални Ђујићу, због огромних заслуга које је учинио за наш народ, већина му замера.

Ђујићу сигурно није замјерао народ који је био на његовом подручју цијели рат.
Осим шаке изрода и Титоваца јањичара.

Имао сам у фамилији неколико партизана (случајем околности завршили код њих, а не зато што су били Титовци). Никад ниједан од њих није рекао ниједну ружну ријеч ни о Ђујићу ни о четницима.Баја

Када виђех витешку невољу
забоље ме срце, проговорих:
"Што, погани, од људи чините?
"Што јуначки људе не смакнете?
"Што им такве муке ударате?"
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 30 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним