Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(16-02-2017, 11:19 PM)Мргуд Пише:  http://bandenkampf.blogspot.co.at/2016/02/bk0131.html

Није баш адекватна тема, али занимљива слика мајора Гашпаревића уз пропратни опис.
Значи професор музике. Smile
Можда је зато био онако слаб војник.
Одговори

Ево једног новог интерестантног текста Банета Гајића. Поента текста је добра (партизани за све време рата у Београду убили два Немца, једног намерно а једног случајно) али ми се чини да ју је добрано разблажио стављајући акценат на комунистичке илегалце и њихове акције неуспевајући да укаже на значај чињенице да су за праћење комуниста биле одговорне домаће службе а за равногорце Гестапо.

Милославе шта ви мислите о овом тексту?

Иде Џиџа кроз планине
гони српске душманине,
издајице Русе, Немце,
крџалије љотићевце.
Одговори

Чланак је у контрадикцији са самим собом. Прво наводи да је убијен један немачки војник, па онда три. А сви који понављају тај податак (који не мора да буде коначан јер за те извештаје имају податке), не знају да по Београду нису ни били активни војници Вермахта, већ друге службе.
И сам закључак је у истом стилу, креће са ”Једини поуздан податак…”, па онда дају процену броја страдалих која је претерана.
Одговори

Јел по вама Недић неки обични издајник и кукавица или је на неки начин херој што је спасао доста српског народа од Немаца тј. од логора.

И јел у срему било четника?
И јел било неких шпијуна Абвера међу четницима?
Одговори

(17-02-2017, 02:11 PM)Felix Пише:  Ево једног новог интерестантног текста Банета Гајића. Поента текста је добра (партизани за све време рата у Београду убили два Немца, једног намерно а једног случајно) али ми се чини да ју је добрано разблажио стављајући акценат на комунистичке илегалце и њихове акције неуспевајући да укаже на значај чињенице да су за праћење комуниста биле одговорне домаће службе а за равногорце Гестапо.

Милославе шта ви мислите о овом тексту?
Слажем се са Вашим коментаром. Немци су знали да само војна организација може да им нанесе штету, односно да су комунисти нестручни. Зато су комунисте препустили недићевцима.
Одговори

(17-02-2017, 04:47 PM)Никола002 Пише:  Јел по вама Недић неки обични издајник и кукавица или је на неки начин херој што је спасао доста српског народа од Немаца тј. од логора.

И јел у срему било четника?
И јел било неких шпијуна Абвера међу четницима?
Има овде под линком ''Недићевци'' више чланака на ту тему:
http://www.pogledi.rs/category/istorija-...lan-nedic/

Било је нешто четника у Срему, баш сам поставио на овој новој теми, Формација...
Одговори

(17-02-2017, 04:31 PM)ватхра Пише:  Чланак је у контрадикцији са самим собом. Прво наводи да је убијен један немачки војник, па онда три. А сви који понављају тај податак (који не мора да буде коначан јер за те извештаје имају податке), не знају да по Београду нису ни били активни војници Вермахта, већ друге службе.
И сам закључак је у истом стилу, креће са ”Једини поуздан податак…”, па онда дају процену броја страдалих која је претерана.

Да, да, морам се сложити са једним комунистом... Ипак, не бих баш рекао контрадикција али свакако нека конфузија као производ (непотребног) балансирања.

Иде Џиџа кроз планине
гони српске душманине,
издајице Русе, Немце,
крџалије љотићевце.
Одговори

Давно негде, ко зна где, прочитах да су се за Ђурђевдан 41,на обали Саве, где је ресторан Шест топола, нашли Саша Михајловић и браћа Тодоровић, и још шест официра ( заборавио сам имена) и договорили се да наставе отпор Немцима. Тек након месец дана сазнали су за Дражу и он за њих, и тако је настала Команда Београда.
Да ли је то тачно?
Одговори

Нисам чуо за то.
Одговори

Зна ли се приближно тачан број страдалих свештеника СПЦ од стране партизана и усташа?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(19-02-2017, 01:37 PM)Перун Пише:  Зна ли се приближно тачан број страдалих свештеника СПЦ од стране партизана и усташа?

Од усташа око 180, од комуниста око 500. Рачунајући сва свештена лица. О. Велибор Џомић је истраживао то.
Одговори

(19-02-2017, 05:34 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(19-02-2017, 01:37 PM)Перун Пише:  Зна ли се приближно тачан број страдалих свештеника СПЦ од стране партизана и усташа?

Од усташа око 180, од комуниста око 500. Рачунајући сва свештена лица. О. Велибор Џомић је истраживао то.

Пронашао сам податке о страдалим свештеницима у периоду 41- 45 евидентирано по епархијама. 171- усташе, 213 (298) комунисти, четници 17. Хвала за корисничко име.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Дакле, Срби су били ефикаснији у убијању српски свештеника него Хрвати?

Када виђех витешку невољу
забоље ме срце, проговорих:
"Што, погани, од људи чините?
"Што јуначки људе не смакнете?
"Што им такве муке ударате?"
Одговори

(19-02-2017, 08:46 PM)Перун Пише:  
(19-02-2017, 05:34 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(19-02-2017, 01:37 PM)Перун Пише:  Зна ли се приближно тачан број страдалих свештеника СПЦ од стране партизана и усташа?

Од усташа око 180, од комуниста око 500. Рачунајући сва свештена лица. О. Велибор Џомић је истраживао то.

Пронашао сам податке о страдалим свештеницима у периоду 41- 45 евидентирано по епархијама. 171- усташе, 213 (298) комунисти, четници 17. Хвала за корисничко име.
Провери да ли се то односи на свештенике, или и на монахе и друга црквена лица.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 6 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним