Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(26-10-2017, 11:20 PM)Ултрадесничар Пише:  Господине Самарџићу на данашњи дан 1941. у селу Брајићи преговарали су тадашњи пуковник Д. Михаиловић и "Тито". Знате ли шта су причали или да ли постоји неки засписник са тог састанка. Хвала унапред.
Да, дуга је прича, објавио сма опширно у Дражи 1.
Одговори

(27-10-2017, 10:59 PM)Српска Динара Пише:  Да ли постоји пример злочина партизана над Хрватима или муслиманима?
Да, нпр. у области Приједора, за време ''Бихаћке републике''. Хрвати су мучени и убијани, колико се сећам, око 70 Хрвата.
Одговори

Госин Самарџићу, да ли сте гледали данашњу емисију продукције Балкан Инфо ? Гост је био Марко Лопушина.
Одговори

(28-10-2017, 07:28 PM)ЈВуО-КГ Пише:  Госин Самарџићу, да ли сте гледали данашњу емисију продукције Балкан Инфо ? Гост је био Марко Лопушина.
Нисам, зашто?
Одговори

(28-10-2017, 08:07 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(28-10-2017, 07:28 PM)ЈВуО-КГ Пише:  Госин Самарџићу, да ли сте гледали данашњу емисију продукције Балкан Инфо ? Гост је био Марко Лопушина.
Нисам, зашто?

Има интересантних прича. Нарочито око убиства Драгише Кашиковића и о том убиству и убици прича у првих 10 минута, па ако имате времена погледајте.
Одговори

(27-10-2017, 10:59 PM)Српска Динара Пише:  Да ли постоји пример злочина партизана над Хрватима или муслиманима?

Некад сам на форуму поставио слично питање , у вези злочина над Србима од стране Влада Шегрта, неко је одговорио ( да сада не тажим по форуму), да је то радио и са Хрватима у западој Херцеговини
Одговори

(28-10-2017, 09:10 PM)ЈВуО-КГ Пише:  
(28-10-2017, 08:07 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(28-10-2017, 07:28 PM)ЈВуО-КГ Пише:  Госин Самарџићу, да ли сте гледали данашњу емисију продукције Балкан Инфо ? Гост је био Марко Лопушина.
Нисам, зашто?

Има интересантних прича. Нарочито око убиства Драгише Кашиковића и о том убиству и убици прича у првих 10 минута, па ако имате времена погледајте.
О Панајотовићу?
Гледао сам раније интервју са Лопушином, када је причао о Панајотовићу.
Одговори

(28-10-2017, 10:39 PM)Милослав Самарџић Пише:  О Панајотовићу?
Гледао сам раније интервју са Лопушином, када је причао о Панајотовићу.

Нисам сигуран. О Панајотовићу знам оно што се провлачило по новинама, да се не зна где је, промењен изглед...

Међутим овде Лопушина каже да је тај неки прво требао да убије владику Дионисија па да је одустао а затим убио Драгишу и малу Иванку, с тим што је тај неки,по речима Лопушине произведен у народног хероја ових ратова из деведесетих. Е ту сам се збунио. Панајатовић ми није познат из ратних прича тако да сам помислио да се ради о неком другом.

Узгред да вас питам, кад смо већ на тој теми, да не знате где бих могао да погледам овај филм? https://www.youtube.com/watch?v=sVKlH5KMJtQ
Одговори

У наставку има део филма:
https://www.youtube.com/watch?v=TsmW5mGixNU
Одговори

Да ли је истина да су једино партизани ухватили немачког официра ранга генерала за време рата, 1944. године?
Одговори

(30-10-2017, 11:04 PM)Бенито Пише:  Да ли је истина да су једино партизани ухватили немачког официра ранга генерала за време рата, 1944. године?
Ма откуд.
Генерала су заробили четници - Бугарина, септембра 1944, то је једини заробљени генерал.
Одговори

Септембар 44., Бањалука, неки гроф, а и генерал.
Одговори

(31-10-2017, 12:19 AM)Милослав Самарџић Пише:  Генерала су заробили четници - Бугарина, септембра 1944, то је једини заробљени генерал.

О ком генералу се ради, којој јединици је командовао и где је заробљен?
Одговори

(31-10-2017, 11:06 AM)ватхра Пише:  
(31-10-2017, 12:19 AM)Милослав Самарџић Пише:  Генерала су заробили четници - Бугарина, септембра 1944, то је једини заробљени генерал.

О ком генералу се ради, којој јединици је командовао и где је заробљен?
Коамандант дивизије, у Петровцу на Млави му је био штаб. Пуштен по Дражином наређењу, да иду у Софију да успоставе власт у наслону на Запад.
Име имам у једној од књига, јел битно, да тражим?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 26 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним