Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Исто што и ти.☺
Одговори

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:...tlinge.jpg

Мислим да је слика јасна!

https://www.dhm.de/lemo/bestand/objekt/j...-1941.html
Одговори

Милославе
Желим да питам јели је постао немачка мрежа у Краљевини Југославије?
Овде гледам од завршетак Прво Светског Рата, према почетак другог светског рата.

Разлог зашто ја питам је мало је да гледам за мало ширија објасњеља како је Краљевина Југославије брзо изгубила Априлски рат. Да ти имаш потпуна дисертација међу хрвата и словенаца, па још незнам јели су били гермофилци међу део официрског кадра. Знадемо да је било КОМУНИСТИЧКИ симпатизера у Војци, кад ти њи имаш таких идалистичких будала, онда је јасно да оних желу да уклоне Краља, то са револуцијом, можда и борбеног сукоб.

Тако ти мораш имати програм према тим групама, много раније. И то све са страном подршком.

Покушам да видим јели се таке припреме се можда преклапају са нешто као Споразум? Што абсолутно војно ослабљава Срба, и буквално наоружава хрвата.

Знадемо за формирање усташа, и тренирање у италији, тако и са спанским борцима. Сад јели постоји и обавештајна мрежа према свим тим групама и мањинама?

Ја сам од те мисљење да енглеске, немачке и тако и западне циље према Срба на балкану се увек преклапају.

Совијити/Сталин су очекивали да барем издржимо до зиме, што бих и њима дала више времена да се припремају, зашто оних нису били припремљени. Е занимљиво да су и совијити имали тог период ослабљење своја војна и обавештајна кадра, у том време кад смо ми имали споразум.
Одговори

Постојала је немачка обавештајна мрежа, абило је и како кажеш идеалистичких будала. Главни међу овима био је генерал Леон Рупник, Словенац, а у самом војном врху. Са генералом Миланом Недићем, такође германофилом, он је био творац стратегије одбране. Погрешне. Звала се Недић-Рупникова линија. Дакле систем утврђења у Панонској низији, који су немачки тенкови лако прешли. Дража је био против те германофилске струје, имао је и други план одбране, у планинама, и зато је био ухапшен.
Одговори

Da li je bilo, prilikom povlačenja JVuO iz Jugoslavije, pokušaja da se ide na jug. Preko Makedonije i Kosova prema Grčkoj, mislim na krupnije jedinice, brigade i korpuse.
Одговори

(26-06-2018, 03:09 PM)ogianja Пише:  Da li je bilo, prilikom povlačenja JVuO iz Jugoslavije, pokušaja da se ide na jug. Preko Makedonije i Kosova prema Grčkoj, mislim na krupnije jedinice, brigade i korpuse.
Није било.
Одговори

Гдине Милославе, пуковник Новица Стевановић је објавио препис како је текло суђење Дражи.
Погледајте на следећем линку, па да питам да ли је овај препис у реду

https://www.facebook.com/permalink.php?s...4545135902
Одговори

(26-06-2018, 09:36 PM)Mitic Пише:  Гдине Милославе, пуковник Новица Стевановић је објавио препис како је текло суђење Дражи.
Погледајте на следећем линку, па да питам да ли је овај препис у реду

https://www.facebook.com/permalink.php?s...4545135902
Имам стенограме, али то је 5-6.000 страница, тако да не могу да проверим, т. узело би много времена. На први поглед, рекао бих да је то то.
Одговори

(25-06-2018, 05:02 PM)Милослав Самарџић Пише:  Са генералом Миланом Недићем, такође германофилом, он је био творац стратегије одбране.

Почетком тридесетих, тачније 1932. у залључку своје књиге Српска војска и солунска офанзива, Недић упозорава на њемачки "Дранг нах остен".
Можда је Недић већ тад (правилно) процијенио будући развој ситуације и то да ће запад оставити Србе на цједилу?
Одговори

(27-06-2018, 11:46 AM)posmatrač Пише:  
(25-06-2018, 05:02 PM)Милослав Самарџић Пише:  Са генералом Миланом Недићем, такође германофилом, он је био творац стратегије одбране.

Почетком тридесетих, тачније 1932. у залључку своје књиге Српска војска и солунска офанзива, Недић упозорава на њемачки "Дранг нах остен".
Можда је Недић већ тад (правилно) процијенио будући развој ситуације и то да ће запад оставити Србе на цједилу?
Имам ту књигу у оригиналу.
Шта је тада мислио, ко зна, али после је радио то што је радио.
Одговори

Милославе, поменуо си на квизу четничке новине, па с тим у вези једно питање.
Постоји ли могућност да се уради пројекат у сарадњи са Војним архивом, дигитализације архива четничких новина и њихово јавно публиковање. Има и комунистичких и љотићевских новина на интернету, само наших нема, а мислим да би доста људи сазнало неке ствари из тог времена, ко је био на чијој страни и за шта се борио?
Одговори

Сакупио сам архивске ознаке свих четнтичких новина, треба ''само'' да их поручим. То је 100 динара по страни, било да је дигитализовано, или као фото копија. Хтео сам некада да објавим факсимиле тих новина, пробрано, барем 500 страница.
Одговори

Гдине Милославе, да ли је 1941. године Гестапо опљачкао стан Драгише Васића у Београду? То је у једној емисији изјавио историчар Милош Тимотијевић
Одговори

(29-06-2018, 05:00 PM)Милослав Самарџић Пише:  Сакупио сам архивске ознаке свих четнтичких новина, треба ''само'' да их поручим. То је 100 динара по страни, било да је дигитализовано, или као фото копија. Хтео сам некада да објавим факсимиле тих новина, пробрано, барем 500 страница.

Да ли се и гласила појединих корпуса налазе у истим кутијама са гласилима ВК-нде, или су распоређени са осталом грађом истих?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 21 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним