Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(27-11-2017, 05:53 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(27-11-2017, 12:45 AM)Бенито Пише:  Да ли ти је род овај Мирослав Самарџић? Пратиш ли његове радове о Југославији?
Ми смо сви род, само много далеки, можда 16. век.
Не пратим, шта има, дај неки линк...

Не могу да тражим. Углавном, Краљевина Југославија је била заостала, а онда " након величанствене победе НОВЈ" уследила је права модернизација. Већ до 48 стигли су предратни ниво, до 52 га вишеструко увећали, а од 52 до 62. године догодила се највећа модернизација у историји српског народа.
Не мораш да се стидиш.. Сви ми имамо будале у фамилији.Smile
Одговори

(27-11-2017, 06:41 PM)Бенито Пише:  Не мораш да се стидиш.. Сви ми имамо будале у фамилији.Smile

хахахаххахахахахха

Дуцијев колега. Кез

Милослав и Радован са једне а Никола и Мирослав са друге стране. Smile
Одговори

И то смо дочекали. На квизу Столице, Срђана Динчића, 7-8 питање је било - против кога је била Немачка операција Моргенлуфт.
Одговори

Од 15. минута погледати за операцију Моргенлуфт

https://www.youtube.com/watch?v=cD-dRlTsED8
Одговори

Видели смо Чичу на неким фотографијама како током рата разгледа неке врсте наоружања. Питање гласи: да ли је и шта је Дража током рата носио као лично наоружање? Да ли је Дража уопште био наоружан током рата?
Одговори

Увек је носио службени пиштољ, а једно време и пушку коју му је поклонио Мекдауел.
Пиштољ се данас налази у Музеју БИА, у ствари два пиштоља.
Одговори

Сад ми је један наш брат послао поруку да је Дража током рата носио:
Лугер ПО8
Колт 1911 А1
полуаутоматска пушка ЈУ ЕС М1

Да ли је то у музеју БИА?

Допуна:
А током рата је носио и:
Браунинг М-1903
и Валтер П38( овај пиштољ је поклонио Калабићу)
Одговори

Самарџић је писао и кад је Дража једини пут током рата користио оружје. Ако се не варам када су комунисти нападали на Равну Гору 41.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Сад ми је јављено да се овај Дражин Валтер који је поклонио Калабићу, налази у поставци Војног музеја на Калемегдану. Има посвета: Мом чика Пери.
Одговори

[Слика: Kalabic+Water+P+slika+i+torba+copy.jpg]
Одговори

Исправка: пише: од чика Пере.
Значи да је Калабић поклонио Чичи тај пиштољ.
Одговори

(02-12-2017, 05:32 PM)Перун Пише:  Самарџић је писао и кад је Дража једини пут током рата користио оружје. Ако се не варам када су комунисти нападали на Равну Гору 41.
Не, то је било откобра 1943. око Прибоја, када су четнике истовремено нападали нацисти и комунисти, ВК је била у обручу.
Одговори

(02-12-2017, 05:40 PM)Бенито Пише:  Исправка: пише: од чика Пере.
Значи да је Калабић поклонио Чичи тај пиштољ.
Да, има то и документовано.
А они то користе као доказ да је Калабић издао. Smile
Одговори

Моја грешка. Пише дословце: чика Пери. Сад сам проверио, Дража је поклонио овог Валтера Николи.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 12 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним