Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Од партизана? 1. далматинска бригада.
Одговори

(27-11-2018, 08:22 PM)Милослав Самарџић Пише:  Од партизана? 1. далматинска бригада.

Уопште ко је први прешао?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Не знам, ко?
Одговори

Лукачевић пише Остојићу:

Цитат:Једно одељење Николе Бојовића је још 3. о.м. прешло на десну обалу Неретве у Јабланицу ради прикупљања и извлачења побацане муниције и хране од стране партизана...

Том 14 књ. 2. док. бр. 71

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

То сам знао, мислио сам да питаш за партизане.
Одговори

Г. Самарџићу да ли знате ко је особа која стоји трећа сдесна са великом шубаром и чудном кокардом'Има дугу косу и браду?
Извор:Шабачки музеј
[Слика: 0284.jpg]
Мислим да је иста особа и на овој слици!Само из ранијег времена је слика.
[Слика: 1002.jpg]
Одговори

Не знам ко је. Изгледа да је био у Гарди пре рата.
Одговори

Чини ми се да сте писали раније о тој особи да је био у Срему официр.Ако нисам побркао!Smile
Одговори

Мислиш на Вука Малешевића?
Он би могао бити горе, али доле не.
Одговори

Господине Самарџићу у ,,Књизи о Рачићу,,наводите да је комадант Азбуковачке бригаде капетан Раде Степановић или Стјепановић погинуо 21.октобра 1943.године код с,Сијерци на Романији.Трбојевић каже другачије.
Одговори

Значи није иста особа на обе слике! Не знамо ко је официр у Гардијској униформи,штета изгледа моћно.
Одговори

(29-11-2018, 07:42 PM)Петар Пише:  Господине Самарџићу у ,,Књизи о Рачићу,,наводите да је комадант Азбуковачке бригаде капетан Раде Степановић или Стјепановић погинуо 21.октобра 1943.године код с,Сијерци на Романији.Трбојевић каже другачије.
Шта каже?
Одговори

Погинуо у повратку са Јелове горе према Пецкој у сукобу са комунистима.Пренет у Пецку и сахрањен.
Одговори

Кад смо код Сијераца. У комунистичким изворима се наводи да је тада у том селу погинуо и сахрањен капетан Павловић "Рачићев заменик", са још 100 четника.

Мислим да је то претерана цифра, као у осталом готово свака која потиче са комунистичке стране.
Друго, никад нисам чуо за Рачићевог заменика "капетана Павловића". Зна ли неко нешто о њему?

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 28 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним