Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

У те мантре не верујем,зато што се свако борио против црвених како је он знао.
Ако ово није уједињење у духу Светосавља онда не знам шта да кажем
[Слика: DSC-0241.jpg]
Уједињење је могуће само у духу Светосавља, а то подразумева само под Чичин чадор
А зашто није могуће уједињење у духу Светосавља које подразумева српска застава? Пустите Чичу више..његово време је прошло,као и Љотићево и Недићево.Сада је наше време! Докле год ми живели у прошлости наши потомци ће на крају испаштати због нас самих!

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

(08-02-2020, 02:37 PM)Mario Пише:  У те мантре не верујем,зато што се свако борио против црвених како је он знао.
Ако ово није уједињење у духу Светосавља онда не знам шта да кажем
[Слика: DSC-0241.jpg]
Уједињење је могуће само у духу Светосавља, а то подразумева само под Чичин чадор
А зашто није могуће уједињење у духу Светосавља које подразумева српска застава? Пустите Чичу више..његово време је прошло,као и Љотићево и Недићево.Сада је наше време! Докле год ми живели у прошлости наши потомци ће на крају испаштати због нас самих!

Још једаред да поновим.... Тврдње или мантре, како год, многих националистичких идеолога попут "Ђенерал Михаиловић је као традиционални устаник у духу Карађорђа, а Недић и Љотић као трпиоци у име народа, у духу кнеза Милоша" не пију воду, тј. не могу се одржати.

Уједињење је могуће само у духу Светосавља, а то подразумева САМО под Чичин чадор. Путеви Недићеваца, Љотићеваца и др. су странпутице.

Што се тиче "живота у прошлости".... ако не будемо довољно јасно и истинољубиво гледали у прошлост нећемо имати у шта да гледамо у будућности. Отуд и данас толике настраности национализма којег није било међу ЈВуО и њиховим симпатизерима.

У 2. св. рату барјак Светосавља је кроз Цркву, Отаџбину и Владу био САМО код Ђенерала Михаиловића. Зато употреба "поделе" не одговара стању ствари. Поделе нема! Или си на правом путу или луташ по странпутицама.

Дакле, Светосавље није прошлост већ припада вечној садашњости. Тако ни Чичин дух, као једини носиоц Светосавља у 2. св. рату не припада само прошлости.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(08-02-2020, 02:37 PM)Mario Пише:  У те мантре не верујем,зато што се свако борио против црвених како је он знао.
Ако ово није уједињење у духу Светосавља онда не знам шта да кажем
[Слика: DSC-0241.jpg]
Уједињење је могуће само у духу Светосавља, а то подразумева само под Чичин чадор
А зашто није могуће уједињење у духу Светосавља које подразумева српска застава? Пустите Чичу више..његово време је прошло,као и Љотићево и Недићево.Сада је наше време! Докле год ми живели у прошлости наши потомци ће на крају испаштати због нас самих!
Недић и Љотић су издајници, а Пећанац је по мени у реду имајући у виду да су га Немцу једно време затворили.
Одговори

Та прича о уједињењу води само до свађа. Зашто НВО не причају о уједињењу, а има барем једно 10.000.
Одговори

Да ли је обрађивана тема Топличко-јабланичка операција ?
Одговори

(08-02-2020, 09:10 PM)Janko Пише:  Да ли је обрађивана тема Топличко-јабланичка операција ?
Јесте
http://www.pogledi.rs/category/istorija-.../page/118/
Одговори

(05-02-2020, 11:54 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(05-02-2020, 11:13 PM)Janko Пише:  Да ли се Кесеровић стављао под немачку команду пре ослобођења 1944 ?
Није.

http://www.znaci.net/NARA/T316.php?broj=...1&roll=192
Sta je sa ovime.Ovo je kao iz Vasingtonske arhive ...
Imao sam dokument u kome pise da je Keserovic trebao da ucestvuje u napadu sa Nemcima ali nije napao... Da li se ovo moze zvati nekom saradnjom ili vojna taktika.
Одговори

(09-02-2020, 11:05 AM)Janko Пише:  
(05-02-2020, 11:54 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(05-02-2020, 11:13 PM)Janko Пише:  Да ли се Кесеровић стављао под немачку команду пре ослобођења 1944 ?
Није.

http://www.znaci.net/NARA/T316.php?broj=...1&roll=192
Sta je sa ovime.Ovo je kao iz Vasingtonske arhive ...
Imao sam dokument u kome pise da je Keserovic trebao da ucestvuje u napadu sa Nemcima ali nije napao... Da li se ovo moze zvati nekom saradnjom ili vojna taktika.
Немци су слали лажне извештаје.
Одговори

(09-02-2020, 11:05 AM)Janko Пише:  
(05-02-2020, 11:54 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(05-02-2020, 11:13 PM)Janko Пише:  Да ли се Кесеровић стављао под немачку команду пре ослобођења 1944 ?
Није.

http://www.znaci.net/NARA/T316.php?broj=...1&roll=192
Sta je sa ovime.Ovo je kao iz Vasingtonske arhive ...
Imao sam dokument u kome pise da je Keserovic trebao da ucestvuje u napadu sa Nemcima ali nije napao... Da li se ovo moze zvati nekom saradnjom ili vojna taktika.

Он је имао официра за везу при Команди СДС у Београду који је притом вршио координацију са немачким снагама. Циљ је био извлачити муницију и оружје. Па тако, када исти официр каже да је он, тј. Кесеровић, на тој и тој позицији (постојала је веза преко радио станице), Немци извештавају да је њихова борбена група (мислим да је Дизнер), која укључује истог официра на тој позицији. Наравно, пошто су му давали муницију сматрали су га саставним делом немачких снага. А као што сам писао на теми о операцији "Халјард", Немци су се дипломатијом извлачили из критичне територије.
Одговори

Da li cetnici imaju veze sa ubijenim casnim sestrama 41' ?
Одговори

Ово сам требао раније да урадим.
Уз Погледе сам 30 так година, али ово у последње време...
У знак протеста самобанујем се минимум 1 месец.
Одговори

(15-02-2020, 06:48 PM)Janko Пише:  Da li cetnici imaju veze sa ubijenim casnim sestrama 41' ?

Да ли се на неком другом форуму расправљате па вам зато требају овде одговори. Тамо јака екипа?
Одговори

(15-02-2020, 07:16 PM)Александар Динчић Пише:  
(15-02-2020, 06:48 PM)Janko Пише:  Da li cetnici imaju veze sa ubijenim casnim sestrama 41' ?

Да ли се на неком другом форуму расправљате па вам зато требају овде одговори. Тамо јака екипа?

Шта хоћеш да кажеш ? Одговори ако знаш
Одговори

(15-02-2020, 08:48 PM)Janko Пише:  
(15-02-2020, 07:16 PM)Александар Динчић Пише:  
(15-02-2020, 06:48 PM)Janko Пише:  Da li cetnici imaju veze sa ubijenim casnim sestrama 41' ?

Да ли се на неком другом форуму расправљате па вам зато требају овде одговори. Тамо јака екипа?

Шта хоћеш да кажеш ? Одговори ако знаш
Стално одговарамо на та иста питања, досадило нам је.
Какве часне сестре? Монахиње у Љубостињи? Да, убио је Гордић једну 1942, кад му је Гестапо одвео и убио сина, утврдио је истрагом да га је она одала (крио се ту под фирмом избеглица).
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 15 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним