Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(08-05-2020, 05:09 PM)Милослав Самарџић Пише:  Синоћ је на РТС- поново био један партизански филм - документарни, на тему ''Тито геније''.
Тим поводом, да се подсетимо једног ТВ дуела о партизанским филмовима. БК ТВ, 2005. године, Александар Вулин, Бојан Димитријевић и Милослав Самарџић:


Милославе, да си и ти промовисао партизанске филмове, можда би данас био министар одбране. Кидање
Или можда не би, ти си служио војску, па не задовољаваш услов. Баја
Одговори

Самарџићу у емисији на Балкан инфо каналу спомињеш да си у неком селу између Вршца и Беле Цркве ручао специјалитете. Водитељ наводи села Јасеново, Стража, Избиште ти кажеш да има неко чудно име..

Да ли знаш како се то место зове и који је ресторан у питању?

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

(08-05-2020, 10:34 PM)Mekenzi Пише:  Самарџићу у емисији на Балкан инфо каналу спомињеш да си у неком селу између Вршца и Беле Цркве ручао специјалитете. Водитељ наводи села Јасеново, Стража, Избиште ти кажеш да има неко чудно име..

Да ли знаш како се то место зове и који је ресторан у питању?
Сад сам гледао на Гугл мапи и нема теорије да се сетим. Знам да сам ишао Бела Црква - Црвена Црква - Јасеново и даље. А назад преко Делиблатске пешчаре, објаснили су ми да је ближе.
Домаћин се зове Томо Гуцуљ. Да ли знаш где живе Гуцуљи?
Није ресторан, ручали смо код Томе кући. Кућа у главној улици (сокаку), капија велика, кућа до улице, иза помоћне просторије, типично банатско село.
Одговори

Ако си ишо назад преко пешчаре, постоји велика породица Гуцуљ у селу Дупљаја, то ти је у делиблатској пешчари . Дањље ако си још ишао ту су још села Кајтасово и Парта.

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

(09-05-2020, 01:54 PM)Mekenzi Пише:  Ако си ишо назад преко пешчаре, постоји велика породица Гуцуљ у селу Дупљаја, то ти је у делиблатској пешчари . Дањље ако си још ишао ту су још села Кајтасово и Парта.

Туна је негде и село Сушара. А Кизо?
.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(09-05-2020, 02:03 PM)Шумадинац Пише:  
(09-05-2020, 01:54 PM)Mekenzi Пише:  Ако си ишо назад преко пешчаре, постоји велика породица Гуцуљ у селу Дупљаја, то ти је у делиблатској пешчари . Дањље ако си још ишао ту су још села Кајтасово и Парта.

Туна је негде и село Сушара. А Кизо?
.

Шушара ти код Ковина. То је више викенд насеље.

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

http://www.11811.rs/BeleStrane/Index
кад у телефонски именик укуцаш Бела Црква и Гуцуљ изиђу села Дупљаја и Јасеново
Одговори

Проверио сам, село Јасеново.
Одговори

Постоје ли подаци за срељање партизана у новембру 1941. у селу Брајићима, Дренов Врх? Делује ми невероватна бројка од 500 партизана. А и да се они нађу тамо...
И још једно.
Шта се бре окомили комунисти на фејсу? Smile
Одговори

(10-05-2020, 09:35 PM)DIDzM Пише:  Постоје ли подаци за срељање партизана у новембру 1941. у селу Брајићима, Дренов Врх? Делује ми невероватна бројка од 500 партизана. А и да се они нађу тамо...
И још једно.
Шта се бре окомили комунисти на фејсу? Smile

Ма какви докази. Тражили смо ми, у процесу рехабилитације Драже, да се испита то, да се откопају масовне гробнице ако их има, да се нађу сведоци, документа... јер и то је било у Дражиној оптужници...

Окомили се, изгледа да им много смета ово што ћемо шуштати од уторка на Јутјубу.
Одговори

Мислим да смо и о томе расправљали. Ради се о намештеном извештају српске жандармерије, да је стрељала 500 комуниста (на Руднику). Извештај је ушао у немачки дневни преглед догађаја. Крајем 1945. године, Југославији је послата је прва група заплењених немачких докумената. Они су припремани за процес у Нирнбергу. Тако су југословенски истражитељи наишли да тај податак о стрељању 500 комуниста и погодно приписали Дражиним четницима. Нити је жандармерија толико стрељала, а још мање четници. Стрељано је колико четника у Ужицу (око за око-зуб за зуб): 35.
Одговори

Да ли су се Стево Рађеновић и Андрија Артуковић познавали пре рата?
Одговори

(12-05-2020, 03:55 PM)Филип Ђукић Пише:  Да ли су се Стево Рађеновић и Андрија Артуковић познавали пре рата?
Не знам.
Одговори

(12-05-2020, 03:55 PM)Филип Ђукић Пише:  Да ли су се Стево Рађеновић и Андрија Артуковић познавали пре рата?

Могуће, знам да се и Виктор Гутић пре рата дружио са Србима.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 31 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним