Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(30-05-2020, 10:16 PM)Sima Пише:  
(30-05-2020, 10:05 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(30-05-2020, 09:35 PM)Sima Пише:  
(30-05-2020, 09:20 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(30-05-2020, 05:22 PM)Sima Пише:  Da li posedujete knjigu "JVuO u Sumadiji" Baneta Jeftica, ako biste mogli da pogledate nesto iz nje sto me zanima ako vam je pri ruci - vezano za ovu temu http://www.pogledi.rs/forum/Thread-pomoc...o-pretcima .
На жалост, немам ту књигу.
Hvala na brzom odgovoru. Hteo bih i da vas pitam da li mozete da mi preporucite neku knjigu o Kalabicevoj Gorskoj Gardi, ali ne u formi spiskova (imena, naoruzanja, ko je pripadao kom korpusu i sl) vec prepricavanje odredjenih dogadjaja, bitaka i slicno? Od nedavno sam poceo citati cetnicku literaturu. Trenutno citam knjigu "Cetnicka Golgota" i jako mi se svidja. Voleo bih ako bi bila knjiga koja prica desavanja na slican nacin kao u njoj, samo za Gorsku Gardu.

PS. Uspeo sam da nadjem treci tom ove knjige. Da li je to svakako dobar odabir?
То је ова књига:
https://www.pogledi.rs/general-draza-mih...eta-5-tom/
Глава Босанска голгота.
Распродата је, треба да је има у библиотекама.
Malo sam trazio po sajtu i naisao na knjigu "Braca Filipovic u GKG" koju mi je administrator Perun preporucio. Da li bi to bilo nesto u rangu toga sto me zanima?
Ova knjiga mi deluje malo preobimno, hteo bih nesto krace i konciznije ako je moguce.
Да, то је баш књига о Гарди, такође и са детаљним описима Босанске голготе.
Одговори

Да ли је било Албанаца у жандармерији Комесарске управе?
Одговори

(01-06-2020, 01:50 PM)Филип Ђукић Пише:  Да ли је било Албанаца у жандармерији Комесарске управе?
Не верујем.
Одговори

Да ли сте чули за термин "Мала Албанија"? Тамо српске квислиншке јединице нису крочиле.
Одговори

(01-06-2020, 06:08 PM)Филип Ђукић Пише:  Да ли сте чули за термин "Мала Албанија"? Тамо српске квислиншке јединице нису крочиле.

Нисам.
Одговори

То обухвата срезове Вучитрнски, Подујевски, Митровачки и Новопазарски. Њима су владали Албанци који су били посланици у скупштини Велике Албаније у Тирани. Ти срезови су само формално били у саставу окупиране Србије, као Банат.
Одговори

Како је Историја Равне Горе завршила код Добрице Ћосића?
Одговори

Да ли је Лашић био део 2. СДК?
Одговори

(01-06-2020, 09:54 PM)ОРЈУНА Пише:  Како је Историја Равне Горе завршила код Добрице Ћосића?

Удба.
Одговори

(03-06-2020, 08:57 PM)ОРЈУНА Пише:  Да ли је Лашић био део 2. СДК?
Није.
Одговори

U kom periodu se po vama, i za cijeg "vremena", najvise radilo ka isterivanju pravde za JVuO (da li kroz rehabilitacije ili neke komemoracije i slicno)?
Одговори

Хвала
Одговори

ПСЧ Равне Горе је једина емигрантска организација која је у свом називу имала реч четник?
Одговори

(03-06-2020, 11:23 PM)Sima Пише:  U kom periodu se po vama, i za cijeg "vremena", najvise radilo ka isterivanju pravde za JVuO (da li kroz rehabilitacije ili neke komemoracije i slicno)?
Не знам, ни у једном периоду није било довољно.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 33 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним